Šta je novo?

Sony Xperia XZ3

Odnos stranica ne daj Boze.. Samo da stave ois u ove kamere.

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
 
Tačno ne verujem dok ne vidim. Biće super ako se sony konačno nakanio na taj potez [emoji106][emoji772]

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Moze li iko otvoriti novu temu da ne pisemo ovde, ja sam na telefonu, nisam pri kompu pa mi nije zgodno...
 
Tačno ne verujem dok ne vidim. Biće super ako se sony konačno nakanio na taj potez [emoji106][emoji772]

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
Evo sa Sony stranice za Xperia 1
70a994ff2c23365fbce023c8f8e2d70c.jpg


Sent from my H8266 using Tapatalk
 
E ovo se zove daljinski [emoji14][emoji23][emoji23]
Sony me je prilicno iznenadio sa ovim tel, specifikacije kao i za lg v50 (g8s), odlicne.
Za ois bravo, ako ne gresim, mislim da su prvi put stavili ois u svoje tel..
Jedina zamerka- odnos stranica, na prvi pogled ocajno izgleda.

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
 
Situacija je da potencijalno mogu da izbace najzaokruzeniji model do sada a oni uprskaju na odnosu stranica.
Pa ne znam kako ovo nekome moze da bude korisno, o lepoti da ne pricam.
 
Verovatno najružniji telefon predstavljen na mwc , klasični Japanci.
Da su ostavili xz3 dizajn i podigli malo otisak gore i to je to. Bomba u najavi

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Ma samo dizajn XZP dolazi u obzir. Sa ovim spec i vecim % ekrana u onakvom kucistu, e to bi bila zver. [emoji4]
 
Ali 4k ekran i 3300mah bazerija na 6.5"...ja ne znam ko njima odobrava ovakve telefone da idu u proizvodnju!?!

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Mislim da se 4k "pali" samo u nekim posebnim slučajevima.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
U ovom slucaju dijagonala je najnebitnija stvar u smislu da su brojke tolike samo zbog tog odnosa stranica. Tih 6.5 inca ima povrsinu manju od 100 cm kvadratnih.
A taj 4K ekran ako je situacija kao i do sada da se pali samo po potrebi (kada prepozna 4K sadrzaj) onda to i nece biti tako strasno.
 
Ali 4k ekran i 3300mah bazerija na 6.5"...ja ne znam ko njima odobrava ovakve telefone da idu u proizvodnju!?!

Verovatno likovi slicni onima koji odobre i S10 sa 3400 mAh, LG V40 sa sa 3300 mAh i svim ostalim ''majstorima'' koji prave phablete sa baterijama koje jedva prelaze 3 'iljade mAh :)

Povrsina ovog 21:9, 6.5'' displeja je za nijansu veca od S10 6.1'', 19:9, Samsung ima 70 mAh vecu bateriju ali ce verovatno sony zbog optimizacije softvera i SD855 imati za nijansu uze trajanje baterije u odnosu na S10 (Exynos, za nase trziste)

U svakom slucaju ovaj sony ''kec'' i S10 nece moci da pridju LG V50 (SD855, 4000 mAh) kada je autonomija u pitanju.

Ma samo dizajn XZP dolazi u obzir. Sa ovim spec i vecim % ekrana u onakvom kucistu, e to bi bila zver.

Bukvalno su trebali da iskoriste XZP/XZ1 osnovu (ili ovaj koncept), malo smanje bezele (moze i uz 18:9 displej), spakuju ''1'' hardver sa 4000 mAh i to bi bio vrhunski uredjaj.
Ovako, sa dizajnerske strane, Xperia 1 lici na nekakav daljinski koji je dizajnirao Kostunica.
 
Poslednja izmena:
Negde sam procitao da povrsina ekrana moze da se poredi na neki ovakav nacin.
Ekran 21:9 od 6.5" slicna povrsina kao:
16:9 5.8"
18:9 6.2"

Sto se tice ovog ekrana i ovog kapaciteta baterije iskreno ne mislim da ce baterija biti losa.
4k rezolucija koristi se verovatno kao i na XZ2P ( youtube, galerija )
Povrsina ekrana 6.5" 21:9 slicno kao 6" 16:9. Po potrosnji baterije.
Novi Snapdragon 855 sigurno manje trosi nego prethodni model. Baterije na XZ2 i XZ3 su dobre. Na XZ2 malo bolja. Ako Xperia 1 bude bila slicna kao ova dva prethodna modela to je super. A Sony svakako ima odlicnu optimizaciju sistema. Tako da iskreno mene ovaj kapacitet od 3300 uopste i ne govori da ce baterija biti losa.

Sent from my H8266 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Bukvalno su trebali da iskoriste XZP/XZ1 osnovu (ili ovaj koncept), malo smanje bezele (moze i uz 18:9 displej), spakuju ''1'' hardver sa 4000 mAh i to bi bio vrhunski uredjaj.
Ovako, sa dizajnerske strane, Xperia 1 lici na nekakav daljinski koji je dizajnirao Kostunica.
U tom slucaju bi bio savrsen ali to nikome ne ide u prilog, ponajmanje Soniju koji tek u 2019. ugradjuje OIS u svoje kamere. Haos sa njima. [emoji3]
Stvarno ne znam kome je ovakav odnos stranica lep. Na stranu i estetika, ali nema poente, nema funkcionalnosti. Krenuli smo ka sirini moba ispod 70 mm koliko vidim. Nece moci na tim tastaturama 2 recenice da se spoje kako treba. [emoji23]
 
U tom slucaju bi bio savrsen ali to nikome ne ide u prilog, ponajmanje Soniju koji tek u 2019. ugradjuje OIS u svoje kamere. Haos sa njima. [emoji3]
Stvarno ne znam kome je ovakav odnos stranica lep. Na stranu i estetika, ali nema poente, nema funkcionalnosti. Krenuli smo ka sirini moba ispod 70 mm koliko vidim. Nece moci na tim tastaturama 2 recenice da se spoje kako treba. [emoji23]
Meni se ovaj telefon bas svidja. Svakako bolje i ovakav nego kratak, zdepast i debeo kao XZ2 Premium.

Sent from my H8266 using Tapatalk
 
Poslednji Sonijev model koji mi se bas svidjao je XZ Premium. Cak bih ga i dan danas bez problema koristio. Jos da su uspeli da smeste veci ekran, makar jedno 6', uz 18:9 odnos, bomba.
Ali i ovako sa svojih 5.5' i velikim bezelima je pojam dizajna za vecinu mobova u danasnje vreme.
 
Gledam ovaj long-term review od GSM arene, i prvi put cujem nesto ovako za Sony, sto se tice performansi, sto mi je tesko povjerovati, kaze lik sledece:

...it's definitely not the champ when it comes to the smoothness, not only it is very far from new Pixel, but it's far from a lot of other high-end devices that cost less than it's still does, and that's baffling, to be honest, there's slight lag troughout all UI...

Ubrzajte na 03:10





Sent from my H3213 using Tapatalk
 
Sad videh da su ovi strucnjaci iz dxomark ( izgubili su davno kredibilitet) kao testirali kameru na XZ3. Po njihovom skromnom testu od par slika po danu i ni jedne po noci ovaj telefon je dobio ocenu losiju od XZ Premium i sada je negde u rangu sa Iphone 6.
Koristio sam XZ Premium skoro godinu dana i sada koristim XZ2 vec oko pola godine i odlicno znam i vidim koliko je na XZ2 kvalitet fotografija poboljsan, najvise u uslovima slabog osvetlenja. Kvalitet fotografija preko dana je slican, ali zato u usovima slabog osvetlenja nije bolji za generaciju, vec za dve generacije. Bez obzira sto je isti senzor kamere kao na prethodnih par modela. Za ovo poboljsanje kvaliteta slike zasluzni su Qualcomm Spectra 280 ISP i novi Bionz algoritmi za obradu slike na modelu XZ2 i XZ3. Razlika u kvalitetu slike sa ova dva modela u poredjenju sa XZ1 i XZ Premium je i vise nego ocigledna. U sve to sam se licno uverio i zbog toga zelim sve ovo i da napisem.
Link:
https://www.dxomark.com/sony-xperia-xz3-camera-review/
Evo ukratko nesto o kamerama na XZ2 i XZ3 sa jednog od najpopularnijih sajtova.
GSM Arena recenzija XZ2 (camera)
27a156493411b90e7319f25c72e00667.jpg
6374df1a4b9c57e25fcb5d5805670cc8.jpg

GSM Arena recenzija XZ3 (camera)
43d1493de1a6dc421ff7e22b58133627.jpg
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno