Šta je novo?

Sony Xperia XZ3

Kod nas po oglasima verovatno 500-550e uskoro što i nije toliko loše za ljubitelje sonija.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Kod nas po oglasima verovatno 500-550e uskoro što i nije toliko loše za ljubitelje sonija.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Nema sanse da bude ta cena uskoro za XZ3.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Evo ja ne znam ni jedan xz da je bio skuplji od toga na ms

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Znam,ali ako dodje i XZ2p i na trziste,pa tu je i XZ2,kako ce sve pozicionirati do 550 ;)

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Pa po Phone Areni nijedan sony ne valja vec 4 godine :) Bukvalno sahranjuju svaki sony na razne nacine a iz prakse znamo da su sve to teske gluposti (i lazi). Zalosno je sto pola planete prati taj raspali sajt.

XZ3
gsmarena_001.jpg


XZ2
gsmarena_002.jpg


To je otprilike realnost XZ3 autonomije koja u praksi treba da bude uporediva sa XZ2 (pitajte whiplashera kako se pokazao mada je vec pisao u odgovarajucoj temi). E upravo je zato zalosno postojanje sajtova kao PA koji sire raznorazne gluposti, npr. Whiplasher verovatno ne bi ni pomislio da predje na XZ2 da je prikupljao utiske o telefonu od PA Bugara.

Naravno, ne treba gledati nebulozni gsma ''endurance'' skor nego ostale pojedinacne od kojih su surf i video reprodukcija testirani na 200cd/m2 (kao sto rade vec 2-3 godine pa je moguce poredjenje sa ostalim uredjajima).
 
Poslednja izmena:


Od 2:20 prica o displeju, tacno moze da se vidi mozda i najveca mana ovog telefona - nacin zakrivljenja edge displeja i sve to deluje kao losije resenje nego na S8/9(+)/N9.
Dobro je sto kaze da displej nema izrazen tint pri promeni ugla gledanja kao vecina ostalih OLED-a koji nisu Samsung.
 
Meni se čini da taj edge i nije tako loše izveden. Naime, na snimku, (negde oko 4:10) gde je bela pozadina, ne vidi se da edge preliva u neku drugu boju.
Ko je ikad imao priliku da uživo vidi Nokia Sirocco, zna šta je očajno odrađen edge display. :d
 
Nije neobicno da i oledi/amoledi imaju odredjene tintove ali je jasno da se noviji Samsung ipak izdvajaju kao najbolji. Dovoljno je uporediti npr. Pix. 2 XL sa S8/S9(+), vidi se da su samoledi bolji s tim mislim da je P2 XL amoled previse napljuvan ovde i po netu uopste, bas se preteruje.

@VESKO

Naravno, nisam jos uvek probao XZ3 ali na osnovu primera sa S7E mislim da je ovakvo zakrivljenje losije resenje od S8/S9(+) i tu pre svega mislim na ergonomiju, mogucu vecu osetljivost na ostecenja, padove a na kraju i na ''glow'' koji takve ivice obicno imaju na dnevnom svetlu, primer: https://cdn.gsmarena.com/imgroot/reviews/18/sony-xperia-xz3/gal/-1024w2/gsmarena_011.jpg
Uz sve to mi nekako deluje da ta zakrivljenja previse zakidaju na povrsini ekrana koji je ionako izduzen. Ali ok, treba proveriti uzivo.


Ovaj lik hvali prakticno sve uredjaje ali eto, moze da se odgleda klip, vide se i te blage izmene kamera aplikacije koja i dalje deluje konfuzno i nedovrseno.



Da li je ovo klizanje na pocetku posledica DVS vibracije ili samo nenormalno klizavih ledja? :)
 
Ovi sto vode ovaj sajt Phone Arena ne znaju gde udaraju.

Uporedni test kamera XZ3 vs Iphone X vs Pixel 2 XL vs Note 9. Po ovom testu Xperia XZ3 zauzima drugo mesto i Note 9 ga dobija za pola boda XZ3(80.5) Note9 (81) a ova dva su losija pogotovo iphone x.
Link: https://www.phonearena.com/news/Son...l-2-XL-vs-iPhone-X-camera-comparison_id109052

A danas izbacuju clanak kao mobilni telefoni sa najbojim kamerama u 2018.
Link: https://www.phonearena.com/news/best-smartphone-camera-2018-top-phone-photography_id102319
Tu se pominju i pixel, i iphone x koji su po njihovim testovima iza XZ3. Ali zato danas XZ3 kao i XZ2 Premium kao da ne postoje kad je u pitanju kamera. Tacno ne znaju vise ni sta pisu.
 
Poslednja izmena:
PA odavno sluzi samo za pracenje vesti, leak-ova i ostalih instant informacija, nemoj se obazirati previse na njihov ''strucni'' rad, posebno ne kada je sony u pitanju.

 
@hsv.stoned

Tacno tako, ni ne zamaram se njihovim misljenjima, ali eto cisto sam hteo da podelim ona njihova dva clanka sa svima ovde. Ne znaju gde udaraju.
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
^ WH-1000XM2, M3 verzija je predstavljena na IFA krajem avgusta. Mada su male razlike, i M2 verzija je dobila najvise moguce ocene (najbolje NC sluske) a M3 je verovatno usavrsena verzija odlicnog proizvoda. U svakom slucaju radi se o sjajnom poklonu, valjda ce i u srb biti slicna akcija.

 
Poslednja izmena:
Napisao sam "slicno" i stavio sifru drugog modela. [emoji39]
Kad ce kod nasih operatera? Jel se zna nesto. Mada kad vidim da jos nema XZ2Premium onda ko zna kad ce ovaj.
 
XZ2P verovatno nece ni imati u ponudi, pre ce nabaviti XZ3 zbog mogucnosti bolje/lakse prodaje (malo jeftiniji uredjaj uz atraktivniji dizajn/samsung wannabe i OLED) :)
 
A realno XZ2P mnogo lepsi telefon. Nema edge i ima normalan ekran..nije kao daljinski. I kamera je sigurno bolja, ali dzaba kad nasi operateri nemaju blage veze. [emoji16]

@Cekaj, XZ3 ce biti jeftiniji od XZ2P?
 
Poslednja izmena:
Znam da je o ukusima nepotrebno raspravljati, ali da je XZ2P lepša od XZ3... daleko od toga. Jedan od odvratnijih telefona koje je Sony izbacio, bar po meni.

XZ3 po meni lep telefon ali mora tu još da se doteruje dizajn, još bazeli da se skrešu gore i dole. Ne kažem da telefoni trebaju da budu Samsung kopije, ali dizajn S9 serije po meni top, telefoni su poprilično laki zadržanje u ruci, nisu cigle (mislim na osnovne modele), uski, prelepi, samo što Samsung ne bih nikada kupio jer ne volim usporeni njihov softver.
 
Neka takvih bazelcica na XZ3 super on izgleda. Bazeli nisu veliki, a nisu bas ni mali. Dovoljno ih je samo uporediti sa XZ1, XZP i starijim modelim. A takodje ih opravdavaju odlicni, glasni i kvalitetni prednji stereo zvucnici. Svakako bolje i normalan bazel nego ono (Notch) smece.

Sent from my H8266 using Tapatalk
 
Hsv kakve su ove slusalice na poklon sto se tice eliminacije buke? Na poslu je bas buka pa bih uzeo neke dobre za to i pustim lagano muziku.
Mada bih radije xz2p preko operatera ako bi davali sluske. [emoji16]
 
Za potiskivanje, osnosno eliminisanje buke msm da bolje slusalice ne postoje na trzistu. Prethodni model je bio odlican odnosno najbolii na trzistu, a o ovom novom modelu nema potrebe nista pricati.
Evo par recenzija:
https://www.gsmarena.com/sony_wh100..._noisecancelling_on_the_market-news-33372.php

Jedan deo ove prve recenzije (Gsm Arena), bas sto se tog dela za eliminisanje buke tice.
( Noise-cancelling )This is where the new headphones offer the most improvement over the previous generations. Sony put a dedicated noise-cancelling chip inside the WH-1000XM3 to monitor external sound and promise four times better noise-cancellation.

I’ll compare it with my own 1000X’s and say that the new headphones are much, much better at cancelling out noise. At least twice as good. I tested the NC by placing myself directly next to a humming fan, sitting all day in the office with the headphones on, taking them outside and testing in a car, and the 1000XM3 were incredible at neutralizing noise.


https://www.techgearlab.com/reviews/audio/wireless-headphones/sony-wh1000xm3



Sent from my H8266 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Jos samo da vidimo da li ce deliti kao poklon uz XZ3 / XZ2P. [emoji4]
 
Jos samo da vidimo da li ce deliti kao poklon uz XZ3 / XZ2P. [emoji4]
Uz XZ3 verovatno hoce. Ali sto se tice XZ2P kao sto rece @hsv.stoned tesko da ce uopste i biti XZ2P kod nas. Ja iskreno mislim da on kod nas nece ni stizati uopste.

Sent from my H8266 using Tapatalk
 
Ja gajim nadu zbog XZP koji je bio (cini mi se) kod sva tri operatera. Vidim da je ekran na XZ3 svetliji (bolji) samo ne znam kakva je kamera u odnosu na dve sa XZ2P.
 
Nazad
Vrh Dno