Šta je novo?

Ne pali se komp:

rade_pg

Poštovan
Učlanjen(a)
11.02.2017
Poruke
127
Poena
70
Pozdrav ekipo,

Racunar nije paljen par mjeseci i kad juce probah da ga ukljucim ne daje nikakve znake zivota.

Nista se ne pokrece.

Od cega da krenem ne bih li sto prije ustanovio dje je kvar ?

Napajanje ?
 
Možda neki kontakt, izvati, očitišti i vrati sve kablove.

Proveri napajanje da li hoće da se upali:
 
Lol, odličan test za ventilator ali nizašta više.
 
Nije napajanje, Prebacih na drugi komp i upali ga, a na ovom ne reaguje.

Zar ne bi trebalo i ako je ploa crkla npr da se upale ventilatori i kompletno napajanje ?
 
Obično krenu bar ventovi...

Proveri kablove od kućišta još jednom, očisti sve kontakte od prašine, proveri kratke spojeve, proveri da li neki bubac nije ugnjezdio na ploči, probaj upaliti spajanjem pinova na ploči od power dugmeta, izvadi ploču i probaj bootovati na kutiji...
 
Nece nista, to je Thermaltake napajanje, ima tri led diode, a pali se samo jedna standby, ventilatori se ne pale...

Provjerio sam kontakte nekoliko puta, raskacio i zakacio sve...
 
Moze da se desi da crkne ploca i kad pritisnes dugme za paljenje da se apsolutno nista ne desava kao da ne palis , imao sam takvih slucajeva.
 
Sad mi je ploca sumnjiva.
Moracu da ponesem komp u servis...
 
Pogledaj kondenzatore na ploči oko procesora.. ako su se naduvali to je problem.

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
 
Resetovao bios i nista.
Pogledao sve kondezatore na ploci, nema znakova da su goreli.
Skinuo Ram i graficku i pokusao da upalim, opet napajanje ne reaguje.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne.. nisu izgoreli, nego se naduvaju.
Sa gornje strane kondenzatora ima urezan +.
Ako je taj + ispupčen onda je problematičan.

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
 
jel pokušavaš da pališ na kučištu ili direkt sa ploče? Ako je prvi slučaj onda je power dugme dešava se ponekad. Ako nije, probaj sa drugim napajanjem
 
Pokusao sam direktno sa ploce, ima dugme “on” ali nista.
To napajanje sam probao na drugi PC i radi, sto mi govori da je ploca najvjerovatnije ?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ako ne pali na srafciger a ispravno je napajanje gotova je ploca.
 
Ne mora da znači. Prvo resetuj bios i probaj da izvadiš ram. Ako daje znake života, vrati ram pa probaj opet, prethodno očisti kontakte na memoriji i memorijskom slotu.
 
Ponio sam u servis, rekli su mi da je ploca crkla.



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Koliko znam bios se ne resetuje samo vađenjem baterie ? Ako je ploča pod naponom a baterije nema, nije resetovan bios. Ili debelo grešim ?
Pa ne baš debelo ali ne vadi se baterija niti išta drugo dok je ploča uopšte pod naponom, potpuno isključenje iz struje i ispražnjeni kondenzatori.
Na ovoj mojoj ploči mora i vađenje baterije i kratkospojnik da be se BIOS potpuno resetovao.
 
Ma znam da ide van struje kad se radi clear cmos, uvek izbadim bateriju, i držim pwr btn 5 sekundi, nego nisam bio siguran da je čovek koji je otvorio temu uradio to baš tako, pa sam zato i postavio ovo nebulozno pitanje.
 
Nazad
Vrh Dno