Šta je novo?

Kasno stižu poruke preko rutera

srdjan777

Slavan
Učlanjen(a)
29.09.2004
Poruke
382
Poena
320
Zdravo svima!

Problem je sledeći: kad mi je android smartphone na mobilnoj mreži trenutno dobijam poruke sa viber-a ili whatsapp-a, dakle čim mi neko pošalje dobijem zvučnu poruku i to je to. Međutim, kad se nakačim na kućni internet preko Wlan-a kasne poruke, tj. dobijam ih posle nekoliko minuta. Imam utisak kao da se router kači na neki od tih servera svakih 5 minuta ili tako nešto. Da napomenem da mi je kod prethodnog provajdera sve radilo kako treba, u međuvremenu nisam menjao postavke na telefonu.
Šta bi moglo biti rešenje?

Hvala unapred,
pozz
Srđan
 
Koji je prethodni, koji je sadašnji provajder? Koji ruter/modem si dobio od tog novog provajdera?
 
Nalazim se u Austriji. Prethodni provajder je bio adsl A1, sadašnji je kablovski internet UPC. Ruter je neki njihov Connect Box.
 
Mislim da je bilo komentara ranije da se to desava nekima i na sbb-u, da kasne poruke preko wifi. Ako nije do samog interneta linka (slab signal, prekidi), onda je mozda wifi ruter los, probaj neki drugi model.
 
Desava se to i meni na Netis WF2411, ali samo kad je ukljucen npr. FB na racunaru, ovako nema kasnjenja.

Posle par minuta ako ne primetim poruku stigne zvucno obavestenje na telefon.

EDIT: na drugom provajderu sam, tako da nije do SBB.
 
Problem je u provajderu tj najverovatnije imas gubitak paketa. Takodje isti simptomi + puno ostalih muka.
Takodje mucim muku sa Vodafone kablovskim, nedavno uzeo dodatni DSL net preko O2 i na O2 nemam nikakvih problema niti gubitaka paketa, dok preko Vodafone imam ovo:

Capture.JPG
 
Nazad
Vrh Dno