Šta je novo?

Preporuka za audio uredjaj

Dimitry86

Poštovan
Učlanjen(a)
18.08.2017
Poruke
45
Poena
60
Pozdrav,

Pošto se ne razumem i nemam iskustva sa ovom vrstom uredjaja, značila bi mi pomoć.

Da li može preporuka za neki OK preamp/amp/dac koji ima RCA izlaz?
Od ulaza su mi potrebni takodje RCA (za digitalni kontroler kojem bi da pojačam zvuk malo) kao i digitalni ulaz za povezivanje sa LG TV-om koji ima Optical Digital Output.

Budžet do nekih 100€. Može i polovno sa KP, novo sa Alija itd.

Uredjaj će biti povezan na Microlab Solo 6c sistem (koji već ima svoje integrisano pojačalo).

Nešto što sam video na AE: https://www.aliexpress.com/item/Xia...l-HIFI-EXQUIS-decoder-with-op/2044103064.html

Hvala unapred. :)
 
Poslednja izmena:
Hvala na odgovorima,
ali, kao što sam i naveo, potreban mi je i RCA ulaz na uredjaju.


Pozdrav
 
Погледај Теуфел Декодерстатион 3, који продајем на бенч и кп огласима. Има и аналогне и дигиталне улазе, поред дак има и преамп функцију.
 
Ja sam čitao (hi fi forum) da je TOPPING D30 za te pare najbolja kupvina.

@lepi kokan, izgleda da posle dužeg vremena, od kako si me uputio na smsl m6, mogu da nabavim smsl m8a. Javljam utiske.
 
Само што њему треба уређај и са аналогним улазима.
 
Дал' се шалиш да их поредиш? Теуфел је Немачка фирма а не склапани кинез са брода. Цене половних Теуфел ДС 3 ни у Немачкој нису ниже, зависно од стања а док се донесе испада више. Овде цена може бити и ствар договора. Који агресивни маркетинг видиш овде? Поменут је уређај који продајем да једини одговара опису који лик тражи, док ви нудите уређаје који не поседују све тражене карактеристике. Нико овде никога није присилио ни за шта. Тако да би ти било најпаметније да се извиниш, ако већ немаш шта паметно да кажеш.
 
na line (linijske) ulaze ces naici samo na muzickim kartama,koje nove prelaze tvoj budzet,a polovne...sta znam,sve je to jako slicno za 100e i svirace manje vise isto na mikrolabima.neki line6 toneport bi valjda mogao polovan da se iskopa za relativno malo para (ponajvise jer ima najstabilnije asio drajvere a i prvi mi je pao na pamet),ne vredi davati preko jer za neku sitniju doplatu vec ulazis u polje focusrite i te klase.sve to ne moze ni da pridje topping-u za audio reprodukciju za fakticki isto para,ali posto ti je line in toliko bitan...

svo vreme cekam ko ce prvi od kineza da uzme ess dac,stavi kombo majk/inst i zaseban line in za tih 100nak dolara i predje igricu.
 
Sta mi je najuniverzalnije da uzmem da glumi dac i da se spoji na microlab 7c? Kad kazem univerzalno, mislim da imam dosta opcija da mogu da kacim i komp i tv i apple tv i chromcast audio i boga pitaj jos sta ce vremenom da mi padne na pamet da uzmem :)
 
Јеси ти проверио уређаје које препоручујеш? Видео уживо, послушао или по спецификацијама верујеш да то добро звучи?
 
Proizvodim ih. šta te zanima ?
 
Poslednja izmena:
Nisi napisao ono najbitnije - budzet.

Od jeftinih, provereno dobrih chi-fi imas X6
http://megamag.pl/?p=3663

FX-Audio-DAC-X6-2.jpg




Naravno, za 100$/€+ imas citav niz boljih uredjaja iz raznih kategorija.
 
То је та прича. Неко се прави паметан а није ни видео уређај уживо. Треба се јавити неко ко има искуства са компонентом, па то пренети другима. Овако то је само нагађање, често одмагање.
 
ma reklamiranje...

@nenad83

u spliter ulaze 3 hdmi kabla, jedan hdmi izlaz ka tv (ARC).
imaš dva audio izlaza, analogni 3.5mm stereo i Toslink optički.
Daljinac itd...
U hear what U see. (ili ne vidiš, ako ugasiš tv)

Pretraži na yt vention VAA-S20 imaš opise.

Specifikacije IC-a u atačmentu, za zainteresovane.
 

Prilozi

  • PI3HDMI336DB-1108534.pdf
    1,000.9 KB · Pregleda: 35
Poslednja izmena:
Ali ja trenutno nemam ni jedan hdmi koji bi u njega gurnuo, treba da spojim komp, tv nekako samo za zvuk, chromcast audio, apple tv...
 
Видиш да нема везе са тим шта препоручује, колико да нешто искуца на форуму.
Треба ти уређај са више спдиф улаза. Кажеш да ти хдми не треба. Неки аналогни? Зависно тв какав излаз има. Колико улаза и који буџет?
 
Bravo vlado, bezobrazluk se isplati.
 
Poslednja izmena:
Изгледа да то најбоље знаш, из искуства.
 
ne prijatelju. ja poznajem materiju, i imam volju da pomognem.

a ti imaš višak hardvera i samopouzdanja. puno sreće u životu i u biznisu.
 
Ништа ту није тачно. Ниси ми пријатељ, нити познајеш материју а још мање помажеш људима својим обманама на фору, прочитао сам негде али нисам чуо, фантазирам да јесте тако у стварном свету... можда се потрефи али шта сад... почетници ионако не могу да провале. Није то лепо.
 
Pa ako su mi zvucnici 7c, ne bih ga platio sigurno vise od njih, ali ne znam ni koje su opcije jeftinije, koje skuplje, ali verovatno tako nesto mi treba, mada nisam nigde ni video da ima dac sa toliko spfid
 
spdif može da propusti samo dolby digital, dts (5.1 kompresovano) i lpcm lossless.

hdmi može da propusti formate mnogo višeg bandwidtha (dts hd master, dolby true hd lossless, itd) ,
i da ih respektivno downmixuje na 2 kanala, za potrebe solo 7c.
tu je prva prednost.

druga prednost - vention je jeVtiniji od predloženog feixiang fx-6.

imaš da aliju i mnogo jeVtinije Spdif splitere, ako ti je namena da tako slušaš. sve zavisi od tvojih potreba.
 
vention ima 3 hdmi ulaza, jedan hdmi izlaz sa ARC , toslink optički audio izlaz i 3.5mm stereo bananicu za klasičan analogni out.
normalno, povezuješ ih kablom 3.5mm na 3.5mm.

problem kod optičkog izlaza na televizorima je što (uglavnom) izbacuju samo 2kanalni zvuk. (dolby pulse i slične boranije)
-da bi ljudi kupovali AV risivere.

kod ovog uređajčića toslink izbacuje višekanalni zvuk. tako da dobiješ kvazi-avr za 10x manje para.
 
Poslednja izmena:
Pa sta ce mi hdmi i taj uredjaj ako cu tv spojiti sa njim na 3.5?
 
Nazad
Vrh Dno