Šta je novo?

Xiaomi Mi 8 ili Pocophone F1?

Miksat

Poštovan
Učlanjen(a)
03.03.2016
Poruke
610
Poena
80
Planiram da kroz mesec dana uzmem nov telefon u cenovnom rangu do 450e. Koji od ova dva modela je bolji?

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Planiram da kroz mesec dana uzmem nov telefon u cenovnom rangu do 450e. Koji od ova dva modela je bolji?

Sent from my MI 5s using Tapatalk

To zavisi sta je tebi bitnije.
Na strani Mi8 su AMOLED ekran, bolja glavna kamera, NFC i QC4.0+.
Na strani F1 su IPS LCD, veća baterija, 3.5mm za slušalice, SD slot za memorijsku karticu i FM radio.

To je to ugrubo i F1 je i jeftiniji pa ti presudi.

https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=9293&idPhone2=9065
 
To zavisi sta je tebi bitnije.
Na strani Mi8 su AMOLED ekran, bolja glavna kamera, NFC i QC4.0+.
Na strani F1 su IPS LCD, veća baterija, 3.5mm za slušalice, SD slot za memorijsku karticu i FM radio.

To je to ugrubo i F1 je i jeftiniji pa ti presudi.

https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=9293&idPhone2=9065

Stim u vezi, treba navesti da ta kamera ima prednost pri snimanju i u low light, a i tu nisu neke razlike...

Ja bih uzeo F1 zbog cene i bolje baterije. Ako bi isao preko 400e, onda Mi Mix 2S zbog dizajna.
 
Za tu lovu imaš Mix 2s, keramika, beli ekstra izgleda, nema obrvu na sred čela. Bolja izrada od Mi 8, a tek za F1 je top.
 
Meni je taj Mix 2S otišao predaleko sa težinom i Mi8 je težak ali 2S baš previše. To me je odbilo od njega plus je Mi8 jeftiniji.

64/4gb je model ipak. Jedino ti dual zvucnici i 3.5 za slusalice.. Sve ostalo je jace na mi8 i cena naravno.

Nisu to pravi dual zvučnici tako da ne bih naveo kao prednost u odnosu na Mi8.
 
Mi8 ako ti je bitan dizajn , amoled ,nfc i kamera.

F1 baterija, sd kartica, ulaz za slušalice i ~100e.

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kamera na Mate 10Pro je bolja jedino front kamera. Sto se tice zvuka, na mom mate 10 pro nije bio dovoljno glasan, testiran sa istim slusalicama. Zvuk je mnogo bolji na mix2s pogotvo ako se odabere neki od preseta za slusalice iz settings.
 
Slaviša lik trola, ne pecaj se :d
 
Isto pitanje od mene, Pocophone ili Mi 8, oba sa 128 GB. Razlika je oko 40e (290 vs 330).

I ako moze neko da kaze kakvo je iskustvo sa notch ekranom, da li notch smeta za gledanja videa, citanje i slicno... Da li je mali prostor za notifikacije. Do sada sam koristio samo telefone sa "klasicnim" ekreanom, pa ne znam da li ce mi smetati notch.
 
Nazad
Vrh Dno