Šta je novo?

Graficke koje su "kopale"

Ne znam za gtx 1070 i 1080 ali kažem da ja imam gtx1060 i stvarno nemam problema. Doduše ventovi ne rade nikada na 100% jer je prostorija stvarno odlično provetrena i nemam problema sa temperaturom ni leti kada je najtoplije.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Istina je ovo za ventove... Pre bih uzelo kung fu manli nego zotaca. OC potencijal na stranu, drugaru iz rudnika 1080 Ampovi posle 6 meseci su u katastrofa stanju. Sad u madjarskoj kad sam uzimao grafu, pitam baš pordavca za Zotac, kaže lik, ako ti buka ne smeta uzimaj slobodno. Naravno da sam preskočio. Kod nas je inače precenjen...
 
Ako obezbedim sebi jednu 1080ti moze da se cuje i ko avion. Do skoro sam imao chieftecovo serversko kuciste. Komadina lima stara 10 godina kad sam u igri culo se kuciste ko mesalica.. posle toga sve ce biti ok.
 
I ja sam pre nekoliko dana kupio jednu RX560 koja je kopala od februara. Kaže lik da imam tri godine mađarske garancije, nadam se da mi neće trebati ta garancija

Sent from my Huawei Mate 9 using Tapatalk
 
Ja sam uzeo kod pravih madjara u Madjarskoj GTX1080 Gigabyte OC i ispala mi je 420e posle AFE. Sad jurim GTX1070Ti ili GTX1070 za Ryzen konfu, zbog CUDA jezgara. Nekako mi se cpu count i solidna CUDA podrška (mništa ispod GTX1070) najbolje skalira u softveru koji koristim. Problem je što su i naši "madjari" i zvanične prodavnice još uvek sa neralnim cenama. U HU više i ne osvežavaju cene kartica na webshopovima. Na sajtu jedna, odeš u radnju niža cena. Još možeš malo da ce izcenjkaš ako ti drugar priča madjarski :D
 
Irci preskupi sa HW, pazarice se karta kod nas ili HU.

Sent from my TA-1033 using Tapatalk
 
Nismo valjda mi i Mađari najjeftiniji na svetu?
 
Obzirom da su graficke danas i po hiljadu evra, da li se neko bavi popravkom tako skupih komada tehnike?
 
Logično je da su jeftiniji jer su oni vlasnici tih firmi, uglavnom.
Mi sve treba da uvozimo, plus naši mafijaši dok zarade... Oni ne uvoze.
I da, nama stigne druga klasa bilo šta da uvozimo, nije isti kvalitet

Sent from my Huawei Mate 9 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kakva je gainwardova gtx 1080ti? Vidim da ima jedan fan pa zato pitam.. A ima na KP-u za 480e to je najbolji dill koji sam naso za sada.
 
UAE ima najjeftiniji hardver i tehniku jer nema poreza, plus ludačke akcije....


Žao mi je samo što u Szegedu nisam našao 1070ti. Sad moram neku polovnjaču sa garancijom da kupim na oglasima. Mogla da se nadje za 370e neka redovna i neke slabije tipa gainward za 345e
 
Poslednja izmena:
Istina je ovo za ventove... Pre bih uzelo kung fu manli nego zotaca. OC potencijal na stranu, drugaru iz rudnika 1080 Ampovi posle 6 meseci su u katastrofa stanju. Sad u madjarskoj kad sam uzimao grafu, pitam baš pordavca za Zotac, kaže lik, ako ti buka ne smeta uzimaj slobodno. Naravno da sam preskočio. Kod nas je inače precenjen...

U vezi ventilatora. Odavno na jednog grafičkoj gde mi je prozujao coler, sam skinuo oplatu i kuler, i sa vezicama sam vezao jednu osmicu AC. Nije mi bilo bitno kako izgleda, nego kako radi :) Par godina kasnije sam video da može da se napasuje i stok kuler od procesora

post-192657-0-67520600-1439644043.jpg

Meni je ovo genijalno. Tako da, ako na ove moderne grafike može da se napasuje kuler od prosera, to je super. Bitno je da je tiho i da lepo radi. Kome je estetika bitna, to je već druga priča.
 
Koliko cimanja i sakacenja karte umesto narucivanja kulera za 5-10 evra sa alija...

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Vi ne znate da prepoznate lepotu umetnosti. :)
Ali sto kaze covek ako mu zavrsava posao sto da ne, treba se snaci u prirodi.

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
 
Ja nisam ni napisao da je ovo ultimativno rešenje, nego veoma praktično.
 
Cime si pricvrstio kuler za graficku ?

I sto si uopste poredjao one srafove po grafickoj :) ?
 
Ova slika jeste sa neta, ali jednom sam privezao vezicama jednu osmicu.
 
Srafovi su na cipovima umesto malenih hladnjaka :)

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
... sto je u sustini dobro resenje

TT over 6X
 
A ti srafovi su zalepljeni na chipovima... :d
Ja reko covek ih poredjao iz neke zaebancije :)

Znaci to ispadne odlicno resenje.
 
Nazad
Vrh Dno