Šta je novo?

Graficke koje su "kopale"

jer ne moze svako da ode u segedin,uzme za 450e,dobije afu nazad i ne izadje ga prevoz i cimanje 50-60e.ljudi preprodaju stvari sa alija jer se ceka 30 dana kamoli varijante iz madjarske sa afom.
 
Kad se ode za HU, ne ode se samo zbog grafičke, nakupi se stvari, dopuni domaćinstvo za narednih mesec, mesec i po, itd... Naravno ima onih koje sve to mrzi, ima i onih koje ne mrzi, kao što znam i ljude iz NS koje ne mrzi da odu do Bosne da bi sipali benzin :d
 
KO neće u HU neka naruči od Mađara. Opet jeftinije.
 
@Villy_Da_Man

U Segedinu kako se zove radnja gde pazaris grafu ?

Skoro pa da covek nema poverenja ni u ove sto donose grafulje iz HU cini mi se da ce prodavati rudarske kao nove :(
 
Dok je cena svih coina bila u konstantnom padu ova tema je bila izuzetno aktuelna, sada čim ima nekih sitnijih naznaka oporavka i tema je zamrla... [emoji16]

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Supply vs Demand. Logično.
 
Takodje i cene novih grafickih su odmah krenule na gore...
 
Tek to je logično, nažalost svih nas...

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Dok je cena svih coina bila u konstantnom padu ova tema je bila izuzetno aktuelna, sada čim ima nekih sitnijih naznaka oporavka i tema je zamrla... [emoji16]

Ti skok cene od 10% smatraš oporavkom? ETH je od neisplativog za kopanje privremeno prešao u jedva isplativ. Trend je i dalje na dole.
 
Rekao sam naznake oporavka, tj prestao je trenutno pad. Nisam rekao oporavak, do toga ima dosta vremena čini se...

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Oporavka nema ni u naznakama. Jedna lasta ne čini proleće
 
90% cu uzeti kartu koja je rudarila. U domacoj je garanciji jos 2 godine. Sto je dobra stvar. Receno mi je da nije klokovana i da fanovi nisu radili na 100% e sada rudar nije bio u fazonu da iskoristi maximum iz karte pri rudarenju to mi je tanka prica al ajde da poverujem u to.
Mene zanima, da li je crkavanje karte jedino sto moze da se dogodi karti, odnosno da li karta moze da se "potrosi" tj da vremenom izgubi na performansama? To je jedini strah koji imam prema karti koja je rudarila.
 
Još nisam čuo da može "delimično" da se pokvari GPU. Tako da ako imaš dug period da je pod garancijom, "Vozi Miško!"
 
Ee to majstore! I ja kapiram da to nije auto pa da se ofuca al reko ko zna. Hvala!
 
moze da bude nestabilna u 2d klokovima,moze da bude nestabilna samo u video modu,moze da bude nestabilna kad menja rezime...nije samo crknut cip ili polupan vram.ovo naravno tebe ne zanima,zanima te samo duzina garancije i koliko je laka i ostvariva ista.
 
XFX RX 580 8Gb po 160 su bile možda pola sata na KP. Odoše sve, iako je HU garancija. Po meni extra deal. Tako su otisle i GTX 1060 6Gb sa domaćom garancijom za 160 pre par nedelja. A moj buraz gadljiv na oglase pa ode u radnju na E i pukne 32000 za 1060 3GB :wall:
 
moze da bude nestabilna u 2d klokovima,moze da bude nestabilna samo u video modu,moze da bude nestabilna kad menja rezime...nije samo crknut cip ili polupan vram.ovo naravno tebe ne zanima,zanima te samo duzina garancije i koliko je laka i ostvariva ista.
Da ali ja ne mogu da iskoristim garanciju ako je karta nestabilna? Koristio bih graficku za igradnje. A u testiranje se ne razumem. Zato i pitam da li moze neka zezancija da me zeza tokom igranja a da ja ni ne znam da mi grafa radi sa npr 75% snage zbog te zezancije.
 
naravno da mozes da reklamiras nestabilnu kartu, garancija ti garantuje da ce komponenta raditi 24/7 za duzinu garancije ako ima propisane uslove (stabilno napajanje, atmosferu, etc)... ako komponenta to ne ispunjava u bilo kom trenutku garancije ti imas pravo na neku vrstu nadoknade, popravku, zamenu, povracaj novca...

u sustini, tesko... naravno da ima svega i svacega i da je moguce ali taj scenario koji si opisao je malo verovatan... retko se tako nesto vidja, da karta radi ali na 75%...
 
Znaci ako se dogodi bilo koji od problema koje je orchard naveo, karta bi stala sa radom?
 
ne.

ne postoje prosti odgovori na komplikovana pitanja, orchard ti je sazeo fino za taj nivo objasnjenja koji ti hoces

kupi kartu sa ostvarivom garancijom i ok si 99%
 
Poslednja izmena:
ma on se plasi da ce karta biti tako specificno ostecena da ce moci da odrzi samo 75% svog potencijala ali da ce pritom raditi bez vidljivog problema... time bi se osecao prevarenim a ne bi ni znao da je prevaren... jer tesko je udariti 3 testa...

nakaradna je logika, zabrinjavam sebe sto je uopste razumem
 
To se lagano resava sa 24V na pravom mestu :)
 
Sto se tice testova sa neta i kako igre rade na karti to sam vec proverio. Ali testovi dosta variraju od ostatka konfiguracije i razlicitih setovanja u samoj igri. Neki lik na yt kao testira 1080ti na 2k u battlefieldu 4 i ima 50 fpsa. Vratim da vidim setovanja on digo resolution scale na 200% taj lik je pokazao setovanja a mnogi samo napisu ultra pa ti razmisljaj da li je upalio mssa na 8x ili sta vec
Sa programima za testiranje grafickih bas nemam iskustvo. Probacu da savladam neki od gore navedenih to je ipak najsigurnija varijanta.
 
Poslednja izmena:
zato postoje standardizovani testovi, sem ako nemas arhaicnu masinu i to bas bas, 3d mark ce ti dati objektivnu ispravnost kartice sto se tice potencijal, za 1080ti i na i5 2500 mora da dobijes 9500 gpu score...

dal kartica moze da izdrzi taj score na duze staze, furmark 15 min ako prodje to je uglavnom to...

voila.
 
@kurtrasel

Pali furmark jednom nedeljno na sat vremena da ti se ne ulenji, a i da je razradis dobro xD, salu na stranu, degradaciju performansi mozes videti samo ako vozas neki overclock pa vremenom treba vise voltaze da bi gurao taj oc i dalje ili skidanjem oc-a malo dole zbog ne stabilnosti. Ako vozas sve na stock sto bi se reklo ne brini nista. Radice ti kao i prvog dana, dok ne bude vise uopste :) realno to bi bilo najbolje sto bi ti se moglo desiti, da crkne, reklamiras i dobijes novu za cenu polovne.
 
ma on se plasi da ce karta biti tako specificno ostecena da ce moci da odrzi samo 75% svog potencijala ali da ce pritom raditi bez vidljivog problema... time bi se osecao prevarenim a ne bi ni znao da je prevaren... jer tesko je udariti 3 testa...

nakaradna je logika, zabrinjavam sebe sto je uopste razumem
Haha, poslednja recenica, carski! [emoji23]



Sto se rudara tice, kada odete kod njih, pustite msi afterburner, pustite fan na 100% i slusajte, to je ono sto najcesce crkne od rudnika.
Par drugara je sada pouzimalo kartice iz rudnika i na svima je barem po jedan ventilator klimav.
Jedna i posle 6 meseci starosti, ali to je Zotac Amp, ona je poznata po crkavanju ventova.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Imam 12 komada gtx1060 Zotac AMP edition starih 2 godine i sve rade kao sat. Ni jedan vent mi nije zaštucao a kamoli crkao. Tako da to da su "poznate po tom problemu" i nije baš tako, pre bi bilo da je u pitanju pojedinačni problem.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Kada kazem crkavanju, ne mislim da prestane da radi, bio sam nejasan, vec da se rasklima, cuje...
Pricam o 1070ti kartici, a mislim da je 1080 identicna, mozda su i na tim 1060 ventovi isti.
Jedan vent je labaviji od druga 2, leluja kada ga rukom zavrtis.
Na netu je drugar nasao da im ti ventovi nisu nekog kvaliteta, da su mnogi primetili da se brzo rasklimave, cak i prostim gejmingom.
On je porucio sa Alija vent, ali ga nece menjati, u garanciji je graficka, nego da ima ako rikne za 2 godine, mozda ne bude vise.

Na jednoj GB 1080 vristi vent na 100% :)

Pored toga, bio je i problem zvrcanja Zotaca na 100%, ali smo to resili ispravljanjem par nakrivljenih rebara na hladnjaku.
 
Nazad
Vrh Dno