Šta je novo?

Graficke koje su "kopale"

Sto, bre? :trust:

Evo ja dajem 200€ za dve 1080 Ti iz rudnika :d
 
1080ti sa domacom garancijom preko jos godinu dana,staru recimo 6 meseci nebi uzeo za 100€??? Aj pricaj te bajke nekom drugom :) maznuo bi je kao mačak slaninu :)

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Ok Nevis, ovo je vec provokacija. Brisem post, rekao si vec svoje, dosta.
Ne bih da delim poene za gluposti ali ako ovako nastavite...
 
Ma opusteno,kapiram da svako ima pravo na svoje misljenje,ali ipak mi je malo nerealno ocekivati da ce recimo 1070 kostati 150€ pa neznam odakle da je,iz rudnika ili gejmerskog kompa...isto tako kapiram ni da nova serija nece biti za dzabaka....

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
vladat1 slažem se, ta klasa od 300e je sasvim dovoljna za većinu. Htedoh reći da to što stižu nove karte ne znači da će starim polovnim pasti cena. Može se lako desiti i da poraste jer su nove veoma skupe. Ide lep period za vlasnike digitalnih rudnika. Zavaljaće se po nabavnoj ceni karte glat, kao nekada nove.

Druže, ne možeš da zamisliš u kakvoj si zabludi.. ako ne bude posla u rudniku, sve i da nema karti u radnjama, najskuplje karte i napajanja će ići plafon 1/3 cene novih.
Jedino ako ne misliš, da rudari mogu da naprave neki sindikat i obustave prodaju rig-ova u delove.. u svakom drugom slučaju, napraviće se toliki višak, kao nikada do sada. Ovo je bio najmasovniji, a na to i ubedljivo najduži krug isplativosti.. ko zna koliko se opreme nakupilo samo u Srbiji.
 
ma svi ustvari igramo kako nv svira a nije nam ni jasno... ja prodadoh 1070 i uzeh 1080ti za 230e doplate, gigabyte g1 na msi gaming x sa dve godine garancije, navodno nije minovala, kako god ako pregura dve godine pregurace i 3 i to je to...

nista ne bih dobio da cekam, odnos doplate ce uvek biti manje vise isti... da nisu toliko bezobrazni sa rtx pa i da sacekam ovako nema zasta... za 4k mi svakako treba 2080 koji nece skoro dole...

u pravu je onaj ko je rekao da rtx kartice za sada ne idu gamerima vec pro segmentu i ultra bogatim klincima .. kad je nv ceo rekao da cemo gledati pascal jos jako dugo znao je o cemu prica...
 
Ko planira grafu za igre, a tanak je sa parama, neka prati oglase, ima dobrih ponuda, raspravljate se oko elektronskih komponenti, a svi znate da nema pravila, moja 4850 sa pasivnim hladnjakom i dalje radi kao sat, ne gasim je evo 6 godina, cak se i igram nekad na njoj, a na 1060 u novoj masini crkao kuler posle 3 meseca, kako? Desilo se :/ Znaci pratite oglase, bice super ponuda.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
@bombaš Stvar je gledišta. Očekujem novi ATH kad tad, pa ne gledam trenutno stanje kao loše. Samo čuvam sve iskopano. Pored toga nije nemoguće da kopanje bude profitabilnije nego danas. Šlag na torti je rtx koji nije pretnja majnerima. Par godina mira znači, po meni. I ne vidim razlog da se gejmeri raduju mnogo. A lep gest bi bio radna garancija na karte iz rudnika u svakom slučaju. Makar bih ja tako prodavao umesto da dajem u bescenje. Šta vam znači i tih 150e ako verujete da će crći karta brzo? Tu je NevisStarShine logičan do kraja, sa ponudom od 0.
 
150e za 1070 je nerealno....
ali ako krene rasprodaja rigova sa gomilom kartica, ne verujem da u Srbiji ima toliko ljudi koji ce dati 300-500e za polovne graficke iz rudnika.
moze da se desi da bude vise graf. karti neko kupaca...
 
@morbius gledam da pojasnim kada vidim da ima potrebe. Kažeš "Ne samo da nova generacija kartica neće održati cene polovnim, nego će polovne udaviti prodaju novih. ". Razmisli šta si napisao, o tome i govorim. Kada dođe otrežnjenje i padne vilica od cena rtx na rafu prodavnica i web šopova, promeniće se situacija i gledište. Onaj ko je čekao sa kupovinom će videti da nema šta više da čeka (rtx je skup) a i onaj što je panično prodavao polovne karte "da ga nova serija ne zarobi" će isto videti da nema razloga panici.

Cena RTX je takva da bi nv i partneri očistili svoje lagere GTX 10x0 serije, a on se meri u stotinama hiljada (naravno usput da sačekaju i vide šta će biti sa rudarenjem). Tu pretpostavku sam izneo per par dana, a bila mi je jasna još od trenutka kada je nv izašla sa cenom RTX-a. Ta priča je praktično i potvrđena juče kada su svi preneli priču da nV nastavlja sa prodajom 10x0 serije i u narednoj godini.

Šta to znači možeš već sada da vidiš u DE gde su cene novih karti iz 10x0 serije na najnižem nivou, a to je tek početak. Ako dođe do kraha rudarenja, nv i partneri će gledati da taj lager poguraju čak i na pozitivnoj nuli, jer sve je bolje od zarobljenog kapitala, osim naravno ako opet ne krene ludilo, tad će moći opet da trljaju ruke.
 
Poslednja izmena:
Ne znam što se kroz temu provlači famozna 1070 i nVidia generalno, kada je činjenica da AMD kartica ima ko zna koliko puta više u rudnicima.

Njima će cena više da se sroza nego zelenim koje su u priči od polovine prošle godine.

Ne smem ni da zamislim cenu raspalih RX 470 kada krene masovna rasprodaja. To niko ne spominje. Čak i u ovoj temi pojedinci udaraju po nVidia-i. :D

Evo ja iz principa nedam ni 10e za matore RX krševe. :d
 
Poslednja izmena:
Kako da ne, kada veliki procenat ima 450,550,750,1050...

Ovako na blic znam minimum 4 coveka sa 450,550 koji bi de obradovali nekoj 570


TT over 6X
 
Poslednja izmena:
matore radeone koji kopaju vec 3+ godine a i svakako su krs kartice danas niko ni ne razmatra...

Kako je RX 470 krs kartica ?
Ja je imam vec skoro godinu i po dana (kupio je novu onomad za 30.000 din) i gura sve igre u 1080p bez ista da stucne, sa i7 4790 procesorom. Rame uz rame sa GTX 1060 ;). A GTX 1060 tad kostao 40.000din. Ubio ga Radeon u smislu bang for buck samo tako.

Il ti to mislis na prethodnu generaciju Radeona... Ali Kolos je pominjao RX 470.
 
Poslednja izmena:
krš jer su u pitanju stariji modeli, pa su time rudarili više nego npr. modeli kao što su rx580,rx570.......
Naravno, one koje nisu rudarili daleko od toga da su krš.
 
rx4XX = rx5XX manje vise a sve ispod zadnjeg modela (580) je za danasnje potrebe "malo", izuzmimo 1080p@60hz

ja kapiram da ovde raspravljamo o 1060 6gb & up, not down... dal kartice od 100e imaju garanciju il nemaju i nije bitno, popicu hit od 100e... od 500 vec ne zelim...
 
Problem je sto je vecini tih tebi nebitnih 100€ i te kako bitna stavka.
Fascinantno kako neki razmisljaju "local only"...

TT over 6X
 
ne znam kako ce se trziste kretati bas do detalja, dal je jos uvek veliki demand za 1080p@60hz, meni se cini da nije al to je moj licni utisak koji veze sa realnoscu nema... te kartice koje su se isplatile po 3x (i trenutno su krsh) meni nisu zanimljive pa se nisam mnogo ni udubljavao...
 
matore radeone koji kopaju vec 3+ godine a i svakako su krs kartice danas niko ni ne razmatra...

Pri tome gejmeri preferiraju nV (ne oni glasni po forumima i it krugovima, već prosečan gejmer), steam hw statistika je odavno sasvim jasna što se toga tiče, 14% igrača koristi AMD karte, 10% intelove integruše, ostalo je nV.
 
Kako je RX 470 krs kartica ?
Ja je imam vec skoro godinu i po dana (kupio je novu onomad za 30.000 din) i gura sve igre u 1080p bez ista da stucne, sa i7 4790 procesorom. Rame uz rame sa GTX 1060 ;)
Ali Kolos je pominjao RX 470.

Nisam mislio po pitanju performansi, nego na to koliko dugo kopaju u odnosu na zelene.

Isplatile se višestruko, ima ih mnogo više, matore su, tako da će im i cena biti mnogo niža od 1060 i RX 5x0, bez obzira na slične gaming performanse.

Očekujem da će ljudi davati malo više za GTX za koju znaju da 99.9% nije kopala pre juna prošle godine ili 570/580 koja je izašla u aprilu 2017. pred početak ludila.
 
Eno, u radnjama u Nemackoj, 1070 370e, 1080ti 700e, 1080 od 460e. Moja GB G1 1070, isto koliko sam je platio u januaru 2017. godine kod Fante, 405e.

Ocekujem da do kraja godine budu 300, 600e i 400e, zao mi je ljudi koji kupe polovnu izakanu graficku, koja je radila 24/7 po godinu, godinu i po dana za 300e.
 
Poslednja izmena:
"Prva je sa radnom garancijom od 7 dana, druga je tad i ko zna kad prilika, a treća je sa HU garancijom."
@KOLOS

Kande vaskrsla ova druga ;) a mozda ce treca,cetvrta,peta… ko zna koliko covek kartica ima ;)

Steta sto prodavac Zotac GTX 1070 Ti AMP! Extreme kako kaze nije malo "snalazljiviji" deluje ok, ali eto svi cekaju neke nize cene…Kako god vreme ce pokazati.




 
Poslednja izmena:
Misliš na današnji oglas, isti model? Video sam. :)
 
Poslednja izmena:
Realno, za 1070 bez garancije 180-200e je plafon. Sa garancijom do 280e. 1070ti je 20e više na te cene. 1080 bez garancije ne treba kupovati, a sa garancijom platiti maksimum 350e. Sledeći vikend idem u Szeged da pazarim 1080 za 450e, dobijem garanciju i afu nazad... I gde je tu logika dati 400e za polovnu 1080 bez garancije...? Nonsense
 
Nazad
Vrh Dno