Šta je novo?

Graficke koje su "kopale"

Stare kajle su oni od pre 5-6 god. :)

Od njih smo kupovali 280X pre 4 god.

Ja kupio jednu od Nešića da se igram, znao sam da je iz rudnika. Imala je regularnu domaću garanciju. Eno je i sada kod mog komšije, radi kao sat. Asus DCII TOP.

Ako je sve tako bajno i sjajno, i ako ljudi plaćaju koliko ti hoćeš, i ako je pred rudarenjem procvat kakav niko ne pamti, što se upireš ovde da dokazuješ nekom nešto?!
Ja da sam na tvom mestu, bolelo bi me uvo da se nekom dokazujem, kad znam da je stvarnost i istina na mojoj strani, brojao bi parice, prodavao grafičke po ceni po kojoj ja hoću i uživao u predstojećoj jeseni!
A i kad bi znao da će rudarnje TEK da procveta, ne bih baš toliko ni pričao o tome.
Svako će videti šta će doneti sutra, nema razloga za brigu, biće šta će biti...
....
A pošto se grafe iz rudnika, tako dobro prodaju po tako visokim cenama, onda možeš i da se veseliš!

Mislim da je tema zrela za lock definitivno.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Da, zrela je za lock jer tvoj stav više nema smisla, pa prizivaš katanac?
Baš lepo pričamo, niko nikog ne vredja, što ti to smeta?
 
Poslednja izmena:
Jos bolje, Kolos rece da trazi nove da kupi, pa zasto ne kupi od tih rudara po tim smesnim cenama 1070 od 300e i 1080ti za 650e, kada su vec u rudnicima najbolji uslovi eksploatacije :)

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Ja da sam na tvom mestu, bolelo bi me uvo da se nekom dokazujem

Ne dokazujem nikome ništa, pričamo samo, nema razloga za nervozu.

Moj stav je da nije realno očekivati cenu od 150e za polovnu 1070 pa ne znam šta da je radila, ako svi znamo da su i dalje nove kod nas u radnji 60.000 u proseku.

Takođe, svi orijentaciono znamo cene novih RTX, što je dovoljno da se skapira da Pascal kartama još dugo neće pasti cena. Više će biti ugrožene RX karte kada/ako krene masovna rasprodaja.

Svi se slažemo da tržište diktira cenu. Zašto bi onda neko glumio Crveni Krst?
 
Kod nas cene ne diktira tržište već prodavci. Slična je stvar i sa nekretninama, gde ljudi zamisle neke cene i toga se drže pa bolje i da propadne nego da prodaju po (realnijoj) ceni. Posebno u IT sektoru gde je retail monopol očigledan, cene veze nemaju sa realnošću.

Pisao sam ja jos ranije da rudari neće tek tako prodati svoje skupo plaćene karte, a na ruku im ide u politika nVidie koja ih je praktično zaštitila.

Tako da je Kolos u pravu u ovom slučaju. Kupcima ostaje da "iskuliraju" I da kupe karte onda kada cene budu normalne.
 
bottom line je da ako ste izakali kartice budite realni pa spustite malo ispod trzisne, nema potrebe da vadite oci za 20e ni da razbijate kartice...

e sad vi sto necete, a pritom ocete da prodate, mislim da cete se ispaliti ako drvite za 20e...

zdravorazumski 1070 bi trebala da bude 200e, trziste je takvo da se to nece desiti... trzisna cena tranutno je 300e za dobar primerak, domaca garancija, recimo da nije minovala preko 6 meseci u dobrim uslovima to je to...

ista ta kartica, ako je minovala preko 6 meseci treba da bude 250e i sasvim sam siguran da ih vise nece ni placati...

evo gledam danas strix 1080ti iz mina, bez garancije, 400e... znaci ide dole, ponude ce biti... 650e za 1080ti nece ici... po meni je 500e za 1080ti sasvim ok sada, nek je malo i minovala, to je ok cena...
 
Ako je sve tako bajno i sjajno, i ako ljudi plaćaju koliko ti hoćeš, i ako je pred rudarenjem procvat kakav niko ne pamti, što se upireš ovde da dokazuješ nekom nešto?!
Ja da sam na tvom mestu, bolelo bi me uvo da se nekom dokazujem, kad znam da je stvarnost i istina na mojoj strani, brojao bi parice, prodavao grafičke po ceni po kojoj ja hoću i uživao u predstojećoj jeseni!
A i kad bi znao da će rudarnje TEK da procveta, ne bih baš toliko ni pričao o tome.
Svako će videti šta će doneti sutra, nema razloga za brigu, biće šta će biti...
....
A pošto se grafe iz rudnika, tako dobro prodaju po tako visokim cenama, onda možeš i da se veseliš!



Da, zrela je za lock jer tvoj stav više nema smisla, pa prizivaš katanac?
Baš lepo pričamo, niko nikog ne vredja, što ti to smeta?
Ne lupetaj leba ti... Moj stav se odnosio na strucnjake koji su pisali prethodne postove,a koji veze sa vezom nemaju,te da nebi isli u dalju raspravu,tema i jeste zrela za lock,nek svako prodaje sta zeli,i nek svako kupuje sta zeli,karte od rudara svakako necete dobiti za dzabe kao sto bi i zeleli,onda niko nebi bio gadljiv,dokazano odavno.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
zdravorazumski 1070 bi trebala da bude 200e, trziste je takvo da se to nece desiti... trzisna cena tranutno je 300e za dobar primerak, domaca garancija, recimo da nije minovala preko 6 meseci u dobrim uslovima to je to...

ista ta kartica, ako je minovala preko 6 meseci treba da bude 250e i sasvim sam siguran da ih vise nece ni placati...

evo gledam danas strix 1080ti iz mina, bez garancije, 400e... znaci ide dole, ponude ce biti... 650e za 1080ti nece ici... po meni je 500e za 1080ti sasvim ok sada, nek je malo i minovala, to je ok cena...

Ne, ja sam napisao da bi ih pre razlupao nego da ih sada dam po 150e kada znam da mogu da odu za više, ne zbog 20e od 300.

Potpuno se slažem sa ovim što si napisao.
 
Poslednja izmena:
pa ima gtx 1070 za 250e (asus dual , strix) sa EU garancijom sta god to znacilo.
 
ih :( obzirom da se ne pominje ni radna garancija onda realno ta gtx1070 ne bi smela biti skuplja od pominjanih 150e i to uz obaveznu probu.
 
Prodajem 10 RX580 po 300e komad, svih 10 za 3500. Koristila ih neka baba iz Nemačke samo vikendom za Fejs. Sve su vrh. Koga interesuje neka ide u pm. :-devil-:
 
e, a da li su firme koje prodaju nov hardwer mozda rudarile pa sad daju staro kao novo sa sve garancijom ;)
 
Poslednja izmena:
Rudarili su kada je isplativost bila u piku...

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Ne lupetaj leba ti... Moj stav se odnosio na strucnjake koji su pisali prethodne postove,a koji veze sa vezom nemaju,te da nebi isli u dalju raspravu,tema i jeste zrela za lock,nek svako prodaje sta zeli,i nek svako kupuje sta zeli,karte od rudara svakako necete dobiti za dzabe kao sto bi i zeleli,onda niko nebi bio gadljiv,dokazano odavno.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Ti pojma nemaš ni sam šta pišeš! Ili imaš više naloga pa ne znaš više sa kog se javljaš?
Pogledaj svoje postove još jednom, i šta si na kojoj strani pisao. pa onda nekom pričaj da lupeta. Kad već bolje nisi u stanju da smisliš.
Tako je uvek, kad god nemaju ništa vezano za raspravu da kažu kreću sa vredjanjem na ličnoj osnovi, ništa novo...
 
Taj Strix OC je zavrsio danas kod mene, tako da je ostao jos jedan. [emoji11]
f81012a99fdbbdc75012293c597514d3.jpg


Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
 
Zaradili ljudi na kopanju a sad ce na karticama.:p
 
Ne lupetaj leba ti... Moj stav se odnosio na strucnjake koji su pisali prethodne postove,a koji veze sa vezom nemaju,te da nebi isli u dalju raspravu,tema i jeste zrela za lock,nek svako prodaje sta zeli,i nek svako kupuje sta zeli,karte od rudara svakako necete dobiti za dzabe kao sto bi i zeleli,onda niko nebi bio gadljiv,dokazano odavno.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
A o cemu mi pricamo sve vreme?
Pricamo o tome sa su takve karte veliki rizik i samim time moraju manje da kostaju.
Opet, ko zeli, neka kupi iz rudnika i za 400e 1070, niko mu ne brani, ali je realnost da vecina ipak nece hteti da rizikuje mnogo para da bi se igrali na vise detalja.

Sto se mene tice, graficku kupujem kada budem imao para za novu, polovne bas zbog rudara nema sanse da uzmem, a mislio sam neki polovni 1080ti sli, s obzirom da 2080ti opet ne moze da pusta 4k sama.

I opet, gde ce da odu sve te kartice od 300e, mislite da zaista ima toliko ljudi koji cekaju da daju 300e za 1070 iz rudnika?
Ima prvi talas ovih sto nisu hteli da daju 600e za nove, ali to ce da potraje jos par meseci i onda nece vise biti kupaca za takvu robu po toj ceni.

Vec neko ko juri graficke 600e, poput 1080ti, nema sile da ce da uzme iz rudnika, bez da mu bude bas isplativo da rizikuje.
Opet, ja sam odustao skroz od polovnih, jer je verovatnoca da neko prodaje 1080ti van rudnika, maltene nepostojeca.

I ne, niko ne zeli kartice iz rudnika, vec bi samo neki razmislili o njima ako bi bile jako povoljne cene, a realno bi svi najvise voleli da te kartice i ne postoje i da nvidia mining nikada nije ni postojao.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Hahahah,pa nisu rudari iz srbije krivi sto su svi napucali cifre,vec sveCka scena rudara. Srbija je smesno trziste odnosno deo rudarske scene. Pitas se gde ce sve te karte zavrsiti? A zasto bi zavrsavale uopste? To sto je sad rudarenje lose isplativo ne znaci da ce zgod dana biti ista situacija...kroz sve ovo smo prolazili vec nekoliko puta,neki su izasli jos bogatiji,a neki ostali sa telecim pogledom kad su skontai da su rasprodali hardver a kripto se ritnuo petoduplo posle nekog vremena. To sto sada vidite u oglasima su karte uglavnom onih koji su se upetljali do guse u kredite,pa sad panika udraila,a to je realno ni 1% ukupnog broja kartica koje obitavaju po rudnicima Srbije....znas kad bi bio pravi potop...kad bi izasli Tramp i Putin,i rekli da se kripto zabranjuje svuda u svetu,i svako ko se bavi istim ce biti smrtno kaznjen. E onda bi i svaka kartica koja se proda i za 10€ bila dobra prodaja. Ovako je iza coska vrv neki novi coin koji ce opet podici hajp kao Zec prosle godine,ili nesto slicno...kao sto rekoh,prolazili smo vec kroz ovo...

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Ti onda treba da pogledas naslov teme i o cemu se prica, ne oricamo o ljudima koji ne prodaju, vec koji prodaju kartice iz rudnika.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Ja znam vrlo dobro o cemu se prica,nzm dal si ti temu ispratio od pocetka...imas par genijalaca koji su izneli svoje misljenje,na koje jednostavno moras dati pravi odgovor,posto ocito nisu u materiji.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
tako i vladar naziva svoje neistomisljenike, genije, genijalac...
 
Tišina tamo! :)
Aj sad ozbiljno...ljudi...pa procitajte samo postove br: 3,6,10,24,32,41,60.....kako takve postove-pisanje ne nazvati genijalnim??
Procitace neko sa strane ko se ne razume,pa ce jos i poverovati u takva lupetanja....
@Okmijum
Kakvi dupli nalozi,sta pricas? Za zadnjih deset godina mi je proslo dovoljno hardvera kroz ruke da mogu komotno da ti drzim predavanje o grafickim kartama,tako da ono...

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Hteo da zbrisem temu i to ni traga da ostane, ali mi zao ljudi koji su tako uprli u odbrani svojih stavova i vidjenja...

Sve ovo me podseca na primer, zaboravih ko je izjavio: najinteresantnija pijaca bi bila gde ljudi daju vrednost za sebe i za druge. Isto imamo i ovde.

Toliko ste ograniceni svojim primerom koji je nebitan u prici jer je statistika ovde glavna, a ona kaze da vecinu majnera uopste ne zanima sta i kako sa hw, samo da radi.
Takodje vecina gejmera itekako pazi na svoj hw.

Evo zadnji primer kod mene: narucio 6x identicnih 580-ki u ger usred gpu manjak ludila te se ove slucajno pojavile; 4 kom u majning kod coveka koji se razume u hw i jeste mazio i pazio rigove sa odlicnim propratnim hw, 2x po jedan komad za ljude kojima je trebala za gejming.
Od 4 kom u rigu, 2 su vec pandrknule. Ostale 2 koje se sigraju nikakav problem.

Da li je to realan primer i uzorak? Nije. Realno je da svako moze da prodaje i kupuje sta hoce i za koliko hoce i niko nema prava da komentarise niti cenu niti robu.
Hoces-uzmes. Neces-produzis.

Jedini pravi savet je da ti niko ne moze garantovati odakle i sta je radila neka polovna roba, jedinu zastitu sto imas je garancija, cak i EU koja je itekako resiva a ne kao sto neki ovde navode...
 
Poslednja izmena:
Sve to stoji to si napisao,ali kako ostati ravnodusan kada neko napise " pa gde su sve te silne kartice koje su uzimane pre par godina,nema ih u oglasima-sto znaci da su sve pocrkale!"
Kako ce to protumaciti neko ko cita sa strane a ne razume se u materiju? Kako takav post da ti ne digne pritisak?!

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Jeste, znam za neke slučajeve iz firme ne E
Da,i ja sam cuo za tu ekipu....porucis karte,cekas mesec dana,a oni u medjuvremenu kopaju sa tvojim kartama...

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Obzirom da ne znam ajd da pitam kad kazu karta ima EU garanciju. Kako se ona resava i gde se salje kartica na reklamaciju ako nema ni jedan jedini papiric o kupovini i garanciji ? Ili su papiri uz graficku kartu ipak neophodni radi ostvarenja EU garancije ?
 
Ako se Tahiti/hawai prica ponovi a sve upucuje u tom pravcu RX580 ce uskoro pasti na 100e. Vec sada se moze kuptii po 130$ za 4Gb verziju na americkom ebay-u, oko 150$ najjeftinije 8gb verzije.
1060 je ista prica, 130$ za 3gb, tako da cene idu na dole polako.
 
Obzirom da ne znam ajd da pitam kad kazu karta ima EU garanciju. Kako se ona resava i gde se salje kartica na reklamaciju ako nema ni jedan jedini papiric o kupovini i garanciji ? Ili su papiri uz graficku kartu ipak neophodni radi ostvarenja EU garancije ?

ovo i mene zivo interesuje...

neki papir tj neki trag kupovine sasvim sigurno mora postojati a to sumnjam da je fotokopija nefiskalnog racuna iz madjarske koje domaci "uvoznici" daju kao garanciju...

evo sta gigabyte recimo kaze za garanciju, obratite se tamo gde ste dali pare... sto je i normalno za ocekivati...

https://www.gigabyte.com/eu/Support/Warranty/Graphics-Card

jel to sad postoje neke posebne EU wide garancije koje se priznaju svuda u EU?


EDIT: https://europa.eu/youreurope/citizens/consumers/shopping/guarantees-returns/faq/index_en.htm

i jelte, proof of purchase, fiskalni, ides u radnju de si kupio, ako te oni odbiju onda se zalis lokalnom stabu evropske komisije za bla bla bla... dal za ceo proces moras da si gradjanin EU ili bar da imas negde prijavu boravka etc.... kapiram da bi ostvarivanje takve garancije sa fotokopijom madjarskog racuna za srbendu bio prilicno akrobatski podvig...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno