Šta je novo?

Graficke koje su "kopale"

sedi, 1.

prvo, mozes da gamujes preko 8h dnevno... been there, done that... ne osetim :D

drugo, mogu kartice da minuju ok u ok uslovima i da im ne bude nista strasno... onaj MTTF o kom smo pricali, ocekivani broj radnih sati komponente... odredjeni MTTF se dobija u odredjenim uslovima, obicno je to stock default i idealna klima... kod elektricnih komponenti, napajanja, faze, gpu, memorija glavna metrika je
napon * temperatura/vreme rada = MTTF (ne bas al nadam se da prenosim dobro poentu)...

dakle vrlo bitne stvari su napon i temperatura, sasvim je ralno da ti dobijes isto rabljenu kartu (prema MTTF rejtingu) pri 4h dnevno gaminga max oc u furuni i 24h dnevno mining uz balansiran oc u klimatizovanoj prostoriji... mining, ako nije dual mining (sto vecina kucnih minera ne radi bar ne oni koje ja znam) kartu ne fura na max max max, naprotiv... mining gura kartu manje nego zahtevan gaming... dual mining je vec ubistvo za kartu i to sam uglavnom vidjao u velikim rudnicima gde se cede i zadnji centi jer na toliko masina se isplati...

sve u svemu pojma nemas o cemu pricas, pogotovo sto poredis mining load i gaming load kao da "gpu nije predvidjen za to"... nije predvidjen za izvrsavanje instrukcija? pa da nije predvidjen ne bi ni mogao da ih radi, covece
 
@ v_electro

Karta koja undervoltovana kopa na recimo 55 stepeni je 5x losije eksploatisana nego kad cepa igrice overklokovana sa dignutim naponom sa temperaturom od 70 stepeni i jedno 80-100w vecom potrosnjom???!!!! Covece,znas li ti uopste sta pises???!!!

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
@ v_electro

Karta koja undervoltovana kopa na recimo 55 stepeni je 5x losije eksploatisana nego kad cepa igrice overklokovana sa dignutim naponom sa temperaturom od 70 stepeni i jedno 80-100w vecom potrosnjom???!!!! Covece,znas li ti uopste sta pises???!!!

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Zalosno je sto ce u tu pricu stvarno neko da poveruje. I to onako prica ozbiljnim tonom, kao da je 100% ubedjen u to?!
 
Poslednja izmena:
Zalosno je sto ce u tu pricu stvarno neko da poveruje. I to onako prica ozbiljnim tonom, kao da je 100% ubedjen u to?!

tera on vodu malo na svoju minersku vodenicu ali ima istine u tome sto prica... 1070 se pri gamingu greje do 80C na miningu do 65C, isti fan curve... mining stresira uglavnom memoriju, gaming celu kartu u kompletu, opet mining na 1070 vuce 110w, oc gaming i do 200w... na miningu je samo memorija oc ali cela karta je undervoltovana, sve na gamingu je overclockovano i upvoltovano, i mem i gpu...

veci je gaming stres, verovali ili ne vas je problem... mining je manji stres ali konstantan... istina je negde tamo...
 
Poslednja izmena:
@crusader
^
Nvidia titan v


Sent from my HTC U Ultra using Tapatalk
 
Hehe, taj YT bih voleo da vidim. :d 150 evra će biti korektna cena za polovan GTX 1070 za par meseci kad krenu poplave iz rudnika, šta, hoćeš da baciš 9k evra u kontejner, jel?

Znao si u kakvu se kocku upuštaš, nije ti hardver ništa kriv.

To je bio odgovor za one koji sve hoće mufte i koji misle da sam gladan, pa da mi "učine"...evo ti slepče 150e za 1070, jedi. ;)

Ne planiram nikakvu prodaju već proširenje, skupljam novčiće kao hrčak. :)

Prodaću ih gejmerima 2020...povoljno. :p
 
Poslednja izmena:
...ili sto se svadjate pre se udruzimo svi u kuknjavi sto im ne daju da leme sa krstenim kalajem i da outujemo sve lose proizvodjace sto nas navlace da im damo pare na dobar cip koji ubogalje krsom od napojne,nedostatkom hladjenja cipova i vrm-a i generalno krs pcb-om? :)

ovo za kalaj je ziva istina,nije samo izrazeno kod grafickih i racunarske opreme,sva elektronika koja se rabi intezivnije pati od ovoga i to jako i odavno.
 
Ja bi kupio karticu iz riga ali bas ako je povoljna cena,
ne moze kartica iz riga, koja je majnovala 24/7 godinama , da kosta isto kao polovna koja je koriscena za gejming par puta nedeljno.
(neka i bude svaki dan po par sati)

Gejmer koji prodaje jaku karticu (polovnu) sigurno nema krs napajanje i neprovetreno kuciste.
U svakom slucaju trziste ce odrediti cenu.
 
Poslednja izmena:
Zalosno je sto ce u tu pricu stvarno neko da poveruje. I to onako prica ozbiljnim tonom, kao da je 100% ubedjen u to?!

Bolje što tako priča i veruje u to. U suprotnom bi bio ili "obmanjivač - prevarant" ili ludak :D

Ja smatram da sam gejmer. Svakog dana se igram uglavnom (sve ukupno) oko 4 sata. Igram na (kupljenoj novoj) r9 270x, igre COH 2 i PS2. Na ovoj kartici sam ostao jako dugo, jer od majnera nisam mogao da kupim grafiku po normalnoj ceni. Mada tu ima i inata i bojkota. Pred kraj ove, ili početkom sledeće godine se spremam za zamenu grafike. Za mojih 200, 250€ siguno neću da kupim neku crkotinu iz rudnika koja će možda da radi par meseci. Biće tu neki šverc (imam drugare u DE) ili Mađari, a neki majneri neka penju grafike na tavan ili varaju ljude da je to "super kupovina" :)

Evo jedan dobar savet za sve, od mog profesora. "Bolje da je ponovo udaš nego sahraniš". Time se i ja vodim.
 
To je bio odgovor za one koji sve hoće mufte i koji misle da sam gladan, pa da mi "učine"...evo ti slepče 150e za 1070, jedi. ;)

Ne planiram nikakvu prodaju već proširenje, skupljam novčiće kao hrčak. :)

Prodaću ih gejmerima 2020...povoljno. :p

Šta da ti kažem, puno sreće sa tom strategijom. Hashrate ne opada, što trenutno znači da rudnici rade sa gubitkom, osim onih najvećih u zemljama sa jeftinom strujom. Zalihe novčića u rukama rudara samo rastu, što stvara dodatni pritisak na cene, a nema novih naivčina da ulete i ostanu bez gaća. Kad je Nvidijin CEO rekao da više ne očekuju zaradu od rudara, znao sam da je sve gotovo. Treba znati kada dići ruke.
 
Gejmer koji prodaje jaku karticu (polovnu) sigurno nema krs napajanje.

Rekao bih da je veći procenat krš napajanja kod gejmera.

"Majner" koji koristi krš napajanja nije majner. Isti ti "majneri" će sada i u narednom periodu prodavati karte. Ne mogu više da dampuju iskopano(da bi platili struju, možda i ratu kredita) i da budu u plusu.
Majneri(stare kajle) koji su hteli da se otarase jednog dela ili celog rudnika su to uradili u prvom kvartalu ove godine, sigurno neće sada kada je voda počela da prodire u brod da ih daju u bescenje. Logičnije je da se u tom haosu prošire.
Negde u tom periodu sam npr. prodao sve 3GB i 4GB karte i odlučio da sa ovim sposobnijim kopam do sudnjeg dana, pa šta bude.
Citiraću člana @La.Prestige vezano za cenu BTC-a: "Vidimo se 2020-te!"
Verujem da će se svako ko tada bude imao šta da proda od novčića opasno opariti. :)

Što se tiče karti iz rudnika, naročito onih sa domaćom garancijom i fiskalnim...koga briga koliko ima radnih sati, na koliko stepeni je radila i da li ima fleke na PCB-u u zoni naponske ako je cena ok u odnosu na cenu nove u radnji?!
 
Poslednja izmena:
naravno da je bitno, ako ima fleke rizikujes i da ti tu garanciju odbiju, zlu netrebalo... fizicko ostecenje tuc muc, odbijali i legit kartice... sto da prolazim kroz tu agoniju?

sad mi reci ovo, posto vidim da ti je cena jaca strana... ti tvoje 1070 neces da das za 150e "makar crko"... fair enough... a kolko ih ti cenis recimo, sta je za tebe "cena ok u odnosu na cenu nove u radnji"?
 
svaka cast, posteni gameri daju svoje za 280e a ti pohlepno j*** i onih 20 da uzmes... greota da se ne zaokruzi...

isti mentalitet sam dobio od svakog minera za 1080ti ponude, grizu za 10e... pa grizite, sta da vam kazem, trziste reklo da je ipak mnogo...

platio si karticu 400, zaradila ti je 400, time sto ti je zaradila 400 objektivno je pretrpela malo veci stres nego kod nekog ko se igrao povremeno i taj neko je ok da je da za 280 al ti.... drumroll... 300 il pod mac.

nedaj boze da kazes "pa izako sam ovo za medalju, spusticu 20e", pu, pu, pu, pomeri se s mesta... tek da je spustis na 250... auuuuuu... pre bi s mosta, a?

svaka cas' domacine, nemoj nikad ni da ih prodas, minuj dok nas ne pokosi neki meteor sa 1070...


svaka cast, stara kajlo, mora da si napravio velike pare kad ti zao 20e :D
 
Poslednja izmena:
280e? Koje, Zotac mini i Asus dual?

Ne držim te krševe. :)
 
Prva je sa radnom garancijom od 7 dana, druga je tad i ko zna kad prilika, a treća je sa HU garancijom.

Moje su dobri modeli sa domaćom garancijom i fiskalnim, dakle 300e.

Ali nisu na prodaju, kopaju. :)
 
strix i g1 su losi modeli? fanta resava garanciju bolje nego 95% domacih...

sve tvoje je naravno, "plus"

a to sto su radile dve godine 24/7 e pa to sta sad, il oces il neces, aj bezi... sta filozofiras... tako ti je kako ti je... zuta malo na napajanju? ma sta te briga... to sto je nagorela to je sve ok, brza je karta, razumes...

naravno.
 
Poslednja izmena:
Video sam kako je drugar resio madjarsku garanciju za rx 380....nikako.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
veruj mi da se fantina garancija razlikuje od "madjarske", covek drzi do svoje reputacije i resava stvari... pc giga mega shopove sa KP ni ja ne bih ali fantinu robu pre nego domacu garanciju... ima razloga.
 
Ako je tako,onda super,nisam znao za to.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Ubedise nas rudari da su njihove graficke bolje od onih sto rade po 20x manje sati i da su sve, majke mi radile na 50c, na livadama na vrhu Stare planine.

Realnost je da prodaju i ovi sto "ne prodaju nikada", nego pod drugim imenom i kao "nikada rudarile".

3 drugara mi rade majning ozbiljnije i sva 3 prodaju kartice posle odredjenog vremena, pre nego sto crknu, njihove reci.

Prosecan "OC hardcore gamer" ima za godinu dana oko 500 sati igranja, sto rudari postignu za 20 dana.

Ali naravno, oni su svi ulozili po 10k evra u klimatizaciju, da bi ohladili tih 300 kartica u prostoriji, zajedno sa 50 cpuova i naoajanja od kilovat koja rade na max.
Jer im je jako bitno da zadovolje sledeceg kupca njihovog hardvera.
Placaju dodatnih 200e mesecno struju za tu klimatizaciju, pa se zato cenkaju za 10 i 20e pri prodaji gpuova, dusa mi se cepa.

Poenta ove teme je izgleda da nas mineri ubede da je ok da ocekujes da graficka koja je za godinu radila kao 20 godina u prosecnom kompu, kosta mnogo.

Pazi da nece.
Uvek ce biti ljudi koji kupuju bez razmisljanja, ali je realnost da graficka iz rudnika ni u ludilu ne vredi vise od 50% polovne iz necijeg licnog kompa.

Najjaci su ovi "stare kajle", koji su kupili 1070 pre 2 godine za 400-450e, a sada, posle 17.000 radnih sati, hoce iste da zavaljaju za 300e, pod parolom "sta ces, takve su cene danas, takvo trziste", a onda kukaju ako trzste pokaze da niko to nece za preko 150e.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Stare kajle su oni od pre 5-6 god. :)

Od njih smo kupovali 280X pre 4 god.

Ja kupio jednu od Nešića da se igram, znao sam da je iz rudnika. Imala je regularnu domaću garanciju. Eno je i sada kod mog komšije, radi kao sat. Asus DCII TOP.
 
Mislim da je tema zrela za lock definitivno.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno