Šta je novo?

Graficke koje su "kopale"

Nisam se uplasio neko nisam stigao da odgovorim u nekoj sam guzvi...

Planiram da uzmem GTX1060 i razmisljam se da li da kupim novu Zotac od 27000 sa 3GB VRAM-a ili da uzmem polovnu koja je kopala za nekih 160-170 evra i ustedim jedno 60 za novo kuciste. Nasao sam neku polovnu MSI GTX1060 sa 3GB za 160 i covek mi je rekao da nema nista od oprema za nju i napisao mi je ovo:

"Nema ništa, samo kartica. Da, rudario sam sa njom.
Ako Vam znači kutija, imam Asus NVD GTX 1060 6GB 192bit STRIX sa garancijom kod Comtrade do 7.2020. kupljena preko firme, sa kutijom, za 190€."

Cena mi je nekako sumnjiva. Em ima 6GB em je domaca garancija. Ako mi ova kartica crkne gde mogu da je reklamiram? U NS nema ComTrade, a ne znam da li bi ovi iz Beograda prihvatili reklamaciju?
 
Moraju da prihvate garanciju gde god ziveo u Srbiji ako imas istu validnu sa fiskalnim racunom.
 
Pa po meni bi trebalo da prihvate, ali sta znam. Ovaj rece da je uzeo preko firme. Znaci ako ima validan racun ne bi trebalo da bude problema?
 
Pa po meni bi trebalo da prihvate, ali sta znam. Ovaj rece da je uzeo preko firme. Znaci ako ima validan racun ne bi trebalo da bude problema?
Nebi trebalo da bude, ali ukoliko nemaju karticu/adekvatnu zamenu vec hoce da ti vrate pare, to ce uraditi na racun te firme a nece isplatiti tebi.
Ali posto sad ima kartica koliko hoces neverujem da nece imati da ti daju zamenu.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
^^ upravo to je zackoljica sa racunima "na firmu"

ako hoce da ti vrate pare i nemaju zamenu mozes opasno da ga i*****s tj. mozes orginalnom kupcu da ucinis uslugu time sto ce pare leci na njegov racun sto on nije u obavezi tebi da prosledjuje i samo moze biti njegova dobra volja... ovaj mehanizam moze i kuca koja daje garanciju da iskoristi da te otkaci, opet ako im se hoce... comtrade ti je prilicno siguran i od svih tih "garancija na firmu" opet najbolje resenje mada daleko od idealnog... fiskalac je ipak fiskalac i pruza najveca prava...
 
Uzecu je pa sta bude. Nisam valjda toliki baksuz da crkne.

EDIT: Evo poslao mi je ovo: "Preko firme sam kupio karticu 1060 6G STRIX, tako da posedujem overenu fakturu(mogu da dam samo kopiju) i kopiju garantnog lista." Po njegovim recima ne bi trebalo da bude problema. GTX660 me je 6 godina sluzila, pa valjda ce i ova. Nisam neki zahtevan korisnik, najjace sto ce se igrati na kompu je Euro Truck Simulator 2.
 
Poslednja izmena:
Jer mi kamioni rade u svega 30FPS-a i ne mogu normlano da citam putokaze. A u modovima za mape (ProMods) ima mesta gde mi FPS-a pada na 10.
 
Javne direktne procene su zabranjene na forumu.

RX 580 je primetno bolja.
 
Naravno. Rade kako treba i na slabijim kartama od R9 280X i RX 580.
 
I ja sam sebi uzeo kopacku karticu. 1060/6gb msi gaming x za 20.000din. Godinu ipo je radila u "kucnim" uslovima, kako kaze prodavac. Tiha je i relativno hladna. 30-37 stepeni dok ne radi nista, kad full renderuje preko GPU onda ode na 67 stepeni. Ima kutiju, domacu garanciju. Ja sam za sad zadovoljan.

PS. gtx 960 koju sam do skoro imao je bila super kartica, ali me je ubijalo tih 2gb ram-a, pogotovo kad sam poceo da radim u 4k. Svi noviji filteri koriste gpu, a sa 2gb nisam nista mogao da uradim.
 
Imas one ocuvane karte iz riga i one iz mining hell rig-a.

Davno sam kupio jednu, pa zamenio za drugu i na kraju prodao tu drugu kartu. Obe su majnovale, prva nije ni radila u 2D rezimu, druga je imala malo vece temp, ali je normalno radila. U pitanju su bile tada dve 6850.
Nakon toga, nikada vise nisam kupio mining kartu.
 
Ako cene krenu kao sa "Zotac GTX1050Ti Mini 4GB", neće ni biti potrebe za karticama koje su rudarile. Prosečnom gejemeru i ne treba više.
 
Kod suboticarskih madjara gtx 1080 nova vec od 500e
Znaci polovna 1080 moze ali za 300e top.
Idu cene dole to je dobro.
 
Kako za koga :d
 
jos te karte kopaju 1€/dan tesko da ce ici na 300e sa garancijom, malo vjerovatno mozda tu i tamo da neko bas zeli izaci iz price ali vecina je u fazonu da ceka oporavak kriptovaluta.
 
Uskoro ce izaci i rtx 2070 koja ce kostati oko 600e to ce tek da ukopa cenu 1080.
 
pa dobro izasli su vec testovi za RTX 2070 brza od GTX 1080 i kostace 600e, tako da GTX 1080 ostaje na neki 500e naravno govorimo o novim karticama, ali ne treba ocekivat da neko polovnu GTX 1080 dadne u pola cijene od nove nema razloga jednostavno za tim bez obzira jel karta iz gaming masine ili mininga.
 
Poenta je sto je goldi napisao.
Malo ima ljudi u Srbiji koji ce dati svoje GTX 1080 (TI) budzasto da bi presli na RTX 280 sa ne bas toliko prevelim povecanjem performansi.
 
Pa da..prodaju samo ovi sto su majnovali...
Evo ga, nova 1080 vec za 480e msi. Za 1 dan 20e :D Za mesec dana nova 1080 400e mozda i manje. Milina. A i amd nam kuva neke gpuove valjda ce uskoro najava.
 
pa dobro izasli su vec testovi za RTX 2070 brza od GTX 1080 i kostace 600e, tako da GTX 1080 ostaje na neki 500e naravno govorimo o novim karticama, ali ne treba ocekivat da neko polovnu GTX 1080 dadne u pola cijene od nove nema razloga jednostavno za tim bez obzira jel karta iz gaming masine ili mininga.

Goldi, ja se slažem sa tobom, ali niko neće da ih kupi po toj ceni. Moćiće samo sa njima "da snimaju youtube, ili da ih penju na tavan". Kurt je delimično u pravu, a ja sam pričao još pre par meseci da treba da se otarasimo grafičkih kartica, dok su još držale cenu a i bila je nestašica.
Oporaviće se kripto, ali ne zbog jeftinih grafičkih, već zbog novog kruga.
 
Nazad
Vrh Dno