Šta je novo?

Graficke koje su "kopale"

Verovatno je stavio druge strapove za memoriju pa su joj latencije manje. U sustini,sve jedno je,ali znaj da stabilnije rade igre sa fabrickim biosom. Ja licno bih taj vratio

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
od karte do karte.npr za havajcanke,narocito 290 veliki su dobitci,pogotovo ako se poklopi da otkljuca dodatne sejdere i da isti rade.fakticki dobijes skoro 390x nivo performansi,ali to je ubedljivo najbolji scenarij i najvece ubrzanje za koje znam.
 
Kupio sam kartice koje su majnovale. Na karticama je neki custom Bios, kartice primaju drajver i igrica kojom sam testirao radi.Na jednoj kartici sam vratio bios na fabricki i fps je pao sa 70 na 68 u furmarku pritom je max temperatura skocila sa 73 na 75 i jos na to ventilator koji je radio na 55% je otiao na 80% . Pa razmisljam da li je mozda taj majnerski bios mozda bolji ?

Verovatno su zategnutije latencije i smanjen napon u samom biosu, ako ti sve stabilno radi vrati majnerski i nema problema. Generalno se modifikacijom biosa dosta dobije. Gre'ota je, recimo, da rx 580 radi na 1300 MHz pod naponom od 1150 mV, kada napon može i na 1000 mV ili manje (tu dobiješ barem 30ak W manju potrošnju).
Uz taj majnerski bios dobićeš bržu i tišu karticu koja manje troši. Win win za tebe i za nju :)
 
Recimo ova moja u kompu radi na 950 mV, asic je prosek, 75%. Nebitno, ne mora 1300, neka stavi 1250 MHz, neće primetiti razliku u performansama, a dobiće hladniju i tišu karticu koja troši manje.
 
Ja se dvoumim da li da uzmem RX 570 iz rudnika, da li da kupim novu, ili da čekam RX 5300 (ili šta već bude) u desktop varijanti za tu cenu (130-140€). Rudarske više ne želim iz principa nego što mislim da će crći uskoro. Nije mi problem da kupim novu, ali mi realno ne treba sad, već samo imam želju. Zato mi se ova treća opcija čini kao bolje rešenje. Šta da radim :d
 
U mom okruzenju svi nakupovase minning karte i niko problema nema ,ja cak i kopam :D Uzmi rx580 polovnu i bog da te vidi :)
 
Uzeh polovnu RX 570 sa KP. Kaže čovek da je kupljena od "Mađara" pre dva meseca, tako i izgleda. Naravno, ne mogu biti 100% siguran da (ni)je kopala (pretpostavljam da ove ITX sa jednim ventom niko i ne kupuje za rudarenje), kao i da ću uspeti da ostvarim garanciju ako nešto krene po zlu. Ali to je rizik koji sam prihvatio ;) Nek radi bar 2 godine i ja ću biti zadovoljan
 
Proizvodjac/verzija?
 
Jesi li namerno hteo itx varijantu, nemaš mesta u kućištu?
 
Imam. Svejedno mi je kako karta izgleda, kakvo je hlađenje, kakvi su klokovi, potrošnja, temperatura, buka... Bitna mi je cena, stanje (ako je polovna), da nije Asus, MSI, GB, i da nije kupljena u poznatom domaćem trgovačko-kriminalnom lancu :D
 
Poz ljudi,
Imam povoljno od komsije da uzmem grafike
Asus Gtx 1060 6gb Ili Radeon XFX Rx980 8gb,obe su kopale nekih pola godine-godinu i imaju malo vise od 1 god jos garanciju.Cena je oko 110 i za jednu i za drugu.Koju uzeti za masinu sa profila?
 
Poslednja izmena:
Može i malo da klokuje procesor, (to je čak i podržano u ovom kalkulatoru) pa neće imati ni to malo gušenja. Ja bih išao na GTX 1060, obzirom da ova druga značajno više troši.
 
Poz ljudi,
Imam povoljno od komsije da uzmem grafike
Asus Gtx 1060 6gb Ili Radeon XFX Rx980 8gb,obe su kopale nekih pola godine-godinu i imaju malo vise od 1 god jos garanciju.Cena je oko 110 i za jednu i za drugu.Koju uzeti za masinu sa profila?
Verovatno moze da zavisi od napajanja sta imaš.XFX je solidno bucna i topla,prepostavljam da mislis na 580,dok asus ne znam koji model,ako je strix odlicno,ako je dual onda je manje odlicno xD,i ona zna da stvori bukicu solidnu,ali definitivno manju nego xfx.Rx je malo bolja u performansama,ali je taj xfx baš ocaj..Verovatno predlog za 1060 6gb..Moze taj cpu na nevedene karte...


Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno