Šta je novo?

Graficke koje su "kopale"

Već je počelo, i prerodavci videli gde ide

Capture1.JPG
 
Wet dreams, bro. Doduše ništa ga ne košta da proba.

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
 
Hehe...ja prodao 580 8gb za 200 evra pre neki dan, cim sam okacio. Moze samo da sanja. Evo ja dajem 30e vise od njega za svaki model ko hoce da proda..
 
Poslednja izmena:
Ubacili se ljudi žestoko u preprodaju hardvera. Počelo sa GPUs pre godinu, dve, sad će i sa CPU. Al pobedio je lik što je negde u feb/martu kupovao za 550e 1080ti i 1080 400e i to tražio sa garancijom.
 
Poslednja izmena:
Hehehe ko pita ne skita. Možda je i kupio za tu lovu, ko zna. Nekad ljudima stvarno gori pod nogama ili je grafa na izdisaju pa se prave da im gori. Po navedenoj logici gosn otkupljivača ja bih rado kupio neki CPU koji je "kopao", recimo 8600K do 70e bez garancije tj 80e sa domaćom garancijom [emoji23][emoji23][emoji23] Mislim, realno i ne vrede više. Ipak je to radilo non stop, i ko zna u kakvom je stanju kuler..

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
 
Uzela sam polovnu Gigabyte 1080ti koja je kopala kod prodavca. Posle 5 minuta koriscenja, teperatura joj sa 40c skoci na 83c. a memorija od 11gb se napuni na 7,5gb. Reinstal drajvera nije pomogao. Mislim wtf? Kontam da ovo jos kopa... Mozda gresim.. Izvinjavam se ako je vec bilo ovo pitanje. Moze li mi neko pomoci?
 
pa jedino ako je ubacio majner skriptu u bios (što je nemoguće).

očisti stare drajvere sa DDU iz sejf moda, i instaliraj nove nvidia drajvere (geforce expierience slobodno izostavi).
temperature su ti, inače, sasvim normalne.
 
Posle 5 minuta korišćenja - treba definisati. Da li je to 5 minuta surfovanja, gledanja filmova, pisanja ili igranja. Ako je igranja onda je ok ali ako je nesto od onog drugog onda nije.
 
Uzela sam polovnu Gigabyte 1080ti koja je kopala kod prodavca. Posle 5 minuta koriscenja, teperatura joj sa 40c skoci na 83c. a memorija od 11gb se napuni na 7,5gb. Reinstal drajvera nije pomogao. Mislim wtf? Kontam da ovo jos kopa... Mozda gresim.. Izvinjavam se ako je vec bilo ovo pitanje. Moze li mi neko pomoci?

Kada se to desi, pogledaj u GPU - Z ili MSI AF kakvi su klokovi i voltaza na kartici ( deluje kao da kartica podize klokove i voltazu, kao da igras neku zahtevnu igru i zbog toga su i temperature vise )

40C je u mirovanju jer ventovi ne rade ( u mirovanju ), tako je slicno i kod ove moje 1080Ti Aorus i kada postavim ventove da se okrecu, temperatura je oko 25 - 30C u mirovanju.

Ako je samo surfanje ili gledanje filmova, onda nije normalno. Probaj ovo da ocistis drajvere DDU iz safe moda. Ako opet pravi problem, mozda da flashujes najnoviiji bios bas za taj model grafike.

Ili, na kraju da probas sa svezim Windowsom.
 
Poslednja izmena:
Ubacili se ljudi žestoko u preprodaju hardvera. Počelo sa GPUs pre godinu, dve, sad će i sa CPU. Al pobedio je lik što je negde u feb/martu kupovao za 550e 1080ti i 1080 400e i to tražio sa garancijom.

Apropo priče. Nerealno je očekivati da će ATI i Nvidia CEO sedeti mirno, i dopusti da se kupuju polovne grafike, a njihove da se lade na lageru. Ima da igraju na cene i na veću minimalnu hardversku zahtevnost za nove igre, a kroz razne pačeve verovatno i stare.
 
Uzela sam polovnu Gigabyte 1080ti koja je kopala kod prodavca. Posle 5 minuta koriscenja, teperatura joj sa 40c skoci na 83c. a memorija od 11gb se napuni na 7,5gb. Reinstal drajvera nije pomogao. Mislim wtf? Kontam da ovo jos kopa... Mozda gresim.. Izvinjavam se ako je vec bilo ovo pitanje. Moze li mi neko pomoci?

ako imaš prekidač za bios, pomeri ga u drugi položaj (naravno, kada je isključen komp)
 
Ove rx570 4G Gigabyte Mi1.1 (mining) kartice sto ih ima u emmi/winwinu, idu bez ambalaze samo antistaticka kesa. Na Giga sajtovima vidim zvanicnu garanciju na 3 meseci. Zasto tako? Uzeo sam pre mesec dana G1 umedto XFX koje du isle po istoj ceni, zeznuo al se al boze moj.

Odim slabijeg napona i nemogucnosti da grafa drzi lock boost clock 1244mhz sve je ok, to sam resio power limitom.

Kakva su misljenja o njima? Deluje mi dosta sumnjivo. Garancija naravno na 2 godine.
 
Uzela sam polovnu Gigabyte 1080ti koja je kopala kod prodavca. Posle 5 minuta koriscenja, teperatura joj sa 40c skoci na 83c. a memorija od 11gb se napuni na 7,5gb. Reinstal drajvera nije pomogao. Mislim wtf? Kontam da ovo jos kopa... Mozda gresim.. Izvinjavam se ako je vec bilo ovo pitanje. Moze li mi neko pomoci?

kao sto su te vec pitali ... 5 minuta kakvog koriscenja ? ako je desktrop i slicno proveri da li imas neki miner virus na kompu :)

ako peglas neke igre (kapiram da jer imas 7,5GB zauzete memorije), ne znam ispravite me ako gresim ali 83C na full optereccenju je mozda malko mnogo za tu kartu, zavisi jel se ventovi okrecu kako treba i slicno...

ukljuci afterburner pa gledaj sta se desava
 
Najvise liči na virus + loše namešteni obrtaji ventilatora.
 
mozda je samo mega shtrokava grafa. prvo pogledati to i izduvati prashinu. a mozda je i kucishte loshe provetreno.
 
pajratbej je svojevremeno instalirao kripto majner pri poseti njihovog sajta (*ako na brauzeru ne postoji adbloker)
ovo mi neodoljivo smrdi na sličnu situLaciju.

1. pokreni malwarebytes antimalware free, pusti da očisti, restart
https://www.malwarebytes.com/mwb-download/thankyou/

2. instaliraj ublock origin add-on na svom brauzeru (mozilla, chrome...)

3. skeniraj komp antivirusom

4. javi se ovde, da vidimo kako dalje. (if problem persists)
 
Ta giga karta ne bi trebala 75 da prelazi. Koje kuciste,kakva je ventilacija? Probaj da rukom zavrtis ventove kad je karta ugasena, vidi jel neki brzo prestane da se vrti, ako da mozda je jedan vent pred riknjavanjem ( verovatan razlog, uz ventilaciju kucista)
 
Ovako... Vuklo je i par Ryzen jezgara... U task menageru je bilo neko sr koje je najviše crpelo... u XnView programu za gledanje slika, koje je i procesor i gafičku vratilo na naormalu. Dakle sada je temp grafe u mirovanju 39c, a radi na svega oko 250 rama. Kada se ono konstantno dešavalo isto mi je kmp bio u mirovanju, uvek. E sada... Uzela sam dve i adje da ih linkujem. Uzela novi sli most. Svetle grafe u kućištu, svetli i most, a ne mogu da ih povežem, tj. nema nigde u Nvidia panelu enable sli opcija. Blanko je i ako pokaže da ih vidi obe. Drajvere sam nove skinula, preko Driver geniousa legalno licenciranog. Pomoć pls. :)Untitled-1.jpg20181024_115811.jpg
 
Poslednja izmena:
Joj boze gledaj kako je postavljen CPU cooler i napajanje :D

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Kontam da ne treba da duva ka unutra. Menjam. Hvala. :) lol. Ono drugo pls... :)
 
Poslednja izmena:
Graficke koje su "kopale"

Cpu vent tj hladnjak okreni na 15:00 casova; a psu okreni kontra da gleda vent na dole

Ja bih ti preporucio novu instalaciju wina cisto da budes na sigurnoj strani


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 
u najmanju ruku skines display driver uninstaller i iz safe mode-a pobrises sve i stavis sveze zadnje whql drajvere.ili pozoves nekog iskusnijeg sa foruma u tvom gradu da dodje da ti utegne to i pokaze za sledecu konfu. :)
 
Ovako... Vuklo je i par Ryzen jezgara... U task menageru je bilo neko sr koje je najviše crpelo... u XnView programu za gledanje slika, koje je i procesor i gafičku vratilo na naormalu. Dakle sada je temp grafe u mirovanju 39c, a radi na svega oko 250 rama. Kada se ono konstantno dešavalo isto mi je kmp bio u mirovanju, uvek. E sada... Uzela sam dve i adje da ih linkujem. Uzela novi sli most. Svetle grafe u kućištu, svetli i most, a ne mogu da ih povežem, tj. nema nigde u Nvidia panelu enable sli opcija. Blanko je i ako pokaže da ih vidi obe. Drajvere sam nove skinula, preko Driver geniousa legalno licenciranog. Pomoć pls. :)Pogledajte prilog 259554Pogledajte prilog 259555

Ne ide to bas tako treba ti SLI Bridge http://www.tomshardware.co.uk/answers/id-3516324/enable-gtx-1080-sli.html

Capture.PNG

 
Jel ti detektuje drugu karticu u device manager pod display adapters?

Mozda ti je PCI-e slot disabled u bios-u isto, proveri.


I da, kakav je to bridge? Tebi treba SLI bridge ( pozeljno high bandwith )

@zekovic


Sta pricas? Pogledaj koje napajanje ima, 1000w. Bas me interesuje kako ce sistem da zna, da li je napajanje slabo ili jako za SLI.
 
Poslednja izmena:
Moze da se desi da ne detektuje SLI ako je slabo napajanje a u biosu treba pogledati da nema neka opcija za SLI.
 
Nazad
Vrh Dno