Šta je novo?

Graficke koje su "kopale"

Iz pakosti i iz principa prema kome?
Sebi, svojim sunarodnicimai.

Rudarima koji su mi ovde držali slovo tipa "kada jednom počneš da zarađujes preko grafičke, više ne pomišljas na igre".

Iskreno im želim da ne prodaju nijednu grafičku, da im sve to ostane, da propadne.
 
Kakva pakost ko ti garantuje da te po prodavnicama nisu rudarile iako imaju garanciju 3 godinu , emmi sigurno ima mnogo graficka koje su rudarile a predstaljaju ih kao nove , kupio na kp ili u prodavnici isto ti je male su sanse da te po prodavnicama nisu rudarile , mozes ti da umislis da nisu ali realnost je da jesu vecina.
 
Pa te 970 za 150e se mesecima prodaju, niko neće ni da ih pogleda ali prodavci ne odustaju.

O da, kupuje se, isto kao i slična snaga za nešto manje para(RX 470), jer za te pare nema jače karte sa 4GB VRAM-a.
Vidim da se GTX 770 nudi za 90-100e. Kada ona bude 40-50e, a 1GB krševi pre Hrista nula, 1080Ti će biti 200-250e. :)
Znači 2020. :d

Upravo su cene rudarski karti povukle cene i ostalih na gore, sve što iole može da potera igre ima potpuno nerealnu cenu.

Kod nas su takve cene bile i pre juna 2017. Kod nas je sve nerealno. :)
 
GTX 770 i slično što viđate po oglasima su poneki preostali komadi koji služe čisto kao udica, pa ako se neko upeca upecao se. Prodavca ne košta ništa da mu takvo đubre stoji neko vreme, pa ako uspe uspe. GTX 1060 i bolje kartice koje su služile za kopanje dolaze u ogromnim količinama. Čovek kome je 5 hiljada evra vezano u karticama koje svaki dan gube na svojoj vrednosti neće da ih stavlja u oglase po nekoliko meseci, nije stvar u 20-30 evra zarade već o ogromnim sumama. Činjenica je da je nvidia prodala više moćnih GPU od realne potrebe gaming zajednice zato što je potražnja porasla zbog rudarenja. Ta grafička kartica može da služi uglavnom ili za kopanje koje je trenutno neisplativo ili za gaming. A ukoliko se ne prodaju u narednih godinu dana ljudima, na njihovo mesto će doći novija, naprednija i jeftinija generacija.
 
Đubre? GTX 770 je pojam za ono što se nalazi u prosečnom računaru u Srbiji.

Ostalo što si napisao važi za AMD i RX karte počevši od matore 470/480.

nVidia karti je daleko manje u opticaju.
 
Bice to još gore Kolos nego što misliš.

300e vredi 1080-Ti sa više od 2.5 godine garancije, ova sa manje od dve 250, ova za manje od godinu dana 200e. To je realnost i ona je konačno stigla.

Samo još da se pojavi 2060 i ostatak "normalnih" kartica i da akcije nVidie potonu još malo..

Kao što rekoh, lično, namerno neću rudarske kartice već samo nove, iz prodavnice, iz čiste pakosti i principa.
Vidi, ja sam svoju GTX 1080ti,i to ne neku nabudženu verziju, prodao lagano prošle nedelje za 470€.

A za tih 300€ ćeš se načekati, verovatno još jedno 1.5 - 2 godine...

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Iz pakosti i iz principa prema kome?
Sebi, svojim sunarodnicima, nvidiji, amd-u?

Kome ces napakostiti ako ces tu jednu kartu kupiti novu? I zasto bi to uopste bila pakost?

Trule li mladosti...nekada su gejmeri bili fini ljudi.

I sada su, samo je većina malo ljuta na Nvidiju i AMD jer:

- nije mogla da kupi kartice uopšte,
- nije mogla da kupi kartice po normalnoj ceni

Cela ova priča oko kripta je napravila proizvođačima neke pare, napredak je naravno na kašičicu. Verovatno će da krene prodaja, jer mnogi nisu kupovali grafike iz navadenih razloga. Sigurno i po nižim cenama, jer ima dosta kartica iz rudnika koje se bore za svoje mesto pod suncem :) Verovatno će neki reper da bude cene sa black friday ja. Gejemeru i ne treba više od 1060 sa 6GB VRAM a, a sumnjam da će da im gejmeri plaćaju po 1.000,00 € modele 2080 ili 2070.

Ko nabavlja iz Mađarske neka prati kraj januara i početk februara, jer za Novu godinu su cene obično skuplje nego obično zbog novogodišnjeg hajpa.
 
Ne shvatam bes zbog rudarenja. Kartice kao kartice, polovne i/ili nove. Svako ima izbor za svoj dzep.
Slobodne procene koliko ce nesto kostati za 2 ili 3 meseca su gubljenje vremena.

Trenutno stanje na trzistu je takvo, kome ne odgovara neka ceka da cene jos odu dole.
Podrzavam i rudare i gejmere, zao mi je sto su cene kartica bile naduvane zbog rudarenja, ali to je bio slucaj u celom svetu.
 
I zbog istog (ako propadne), cene ce se izduvati i gejmeri ce dobiti bolje karte po nizim cenama. Cenama toliko niskim da nikada u tako kratkom roku nakon pojavljivanje ne bi ste mogli kupiti po toj ceni, da nije bilo kripto manije.

Tako da sav bes, i slicne stvari su potpuno uzaludne. Klasican i bespotreban hejt.
 
Poslednja izmena:
I zbog istog (ako propadne), cene ce se izduvati i gejmeri ce dobiti bolje karte po nizim cenama. Cenama toliko niskim da nikada u tako kratkom roku nakon pojavljivanje ne bi iste mogli kupiti po toj ceni, da nije bilo kripto manije.

Tako da sav bes, i slicne stvari su potpuno uzaludne. Klasican i bespotreban hejt.
Pa to sam ja i rekao da će se dogoditi, dok ovi iznad sa rudarskom kartama za prodaju govore ne. Evo ja dam juče prodao 1080 za 700e,bas sam sposoban.

1080-Ti, iz rudnika, za 200e.
 
Ne znam samo dokle će da ti se toleriše ovo trolovanje '1080Ti za 200€' i ljudi da ti odgovaraju... mogu samo da kažem - uživaj u čekanju tih cena. :p

PS. Obe moje 1080Ti FE bez garancije su otišle za po 400-450€...
 
^
Može, ali kada 7770 i slabije na oglasima budu 0e, a ne 40-50e. :)

Znači GTX 970 150-180e, a 1080Ti 200-250e? Važi. Gde vi živite?

Ti mora da si neki vicas sa ovom cenom za GTX 970 xD
Ta karta je prestala da vredi 150e polovna istog trenutka kada je izasla RX 470.
To sto ima ljudi koji stavljaju za tu cifru na oglasima ne znaci nista, jer se i oni jadni nadaju da ce neko da se upeca, jer jelte ima svakakih.
A koliko vidim ti si rudarcina neopevana pa dizes karticama cene i nadas se da ce ljudi da te podrze xD
 
Ne, nisam rudarčina, ja sam autoprevoznik, rabadžija, šofer. ;)

Rudarim jer sam u mogućnosti, jer me zanima, jer verujem u kripto. Ništa mi ne znači, ništa ne očekujem, ne zavisim od toga. Možda naplatim to za dve-tri godine, možda ne.

Ne prodajem ni jednu kartu, tako da me cene polovnih ne dotiču. Samo komentarišem stanje na tržištu i tuđe nerealne snove. :)
 
pa ako potraje ovaj period kad nema nikakve isplativosti logicno je da ce usljed velike punude cijene da idu dole, a taj sto sad prodaje 6xRX 580 za 1000e vjerovatno je istu tu opremu uzimo na kredit pa je bitno da se samo izvuce.
 
Ovde dečko sa foruma nudi RX580 sa 8GB za 170€. Nisam siguran za garanciju. Ima par komada. (Kriptovalute / Diskusija o cenama). Sada ostaje samo pitanje sa početka teme. Da li kupiti grafiku iz rudnika ?
 
Zasto ne? Evo horda 7950 i 7970 kopaju vec 7 godina 24/7. Ako nesto hoce da crkne, to su ventilatori koji se kupe na aliju za 15 dolara.
Te 580 nisu kopale duze od godinu, godinu ipo dana. Jos ako su Nitro, nema tu nikakvih problema.

Edit: Evo sad vidim na oglasima 570 Pulse prodaje lik za 130 evra. Apsolutno dobra cena.
 
Poslednja izmena:
Apsolutno da.... ne bi se nikad razmisljao za karte tipa RX 580 jer su to relativno nove karte vecinom su kupale ETH koji je memorijski coin sto ce rec ljudi su spustali gpu takt i napon i time cuvali kartice, kao sto kolega rece HD 7950 kopaju 5-6g i prezivili su algoritm kao scrypt ko je to kopao zna o cemu pricam, ono ako ce crknut crknuce i nakon mjesec dana.

Jedino sto bi gledao kod kartica iz rudnika jeste garancija (domaca lako ostvariva po mogucnosti sto veci fiskalni) naravno fizicki pregled da nije otvarano cackano stanje ventilatora ono uobicajno sto se gleda kad se uzima polovna karta.
 
Ovde dečko sa foruma nudi RX580 sa 8GB za 170€. Nisam siguran za garanciju. Ima par komada. (Kriptovalute / Diskusija o cenama). Sada ostaje samo pitanje sa početka teme. Da li kupiti grafiku iz rudnika ?
Ne, uskoro će se stvari vratiti u normalu pa ces za slične novce kupovati nove karte takve cene. Rx480 je bio planiran sa $200, pa je onda ispalo da je to samo 4GB varijanta a onda je sve otišlo dođavola.

Novo je novo. Tipa, neka nVidia 2050 će lagano imati takve performanse za 150e, nizu potrošnju, manje zagrevanje, bolje drajvere itd.

A rudari neka rudare.
 
Pratim ovu temu jako dugo, i nisma primetrio da iko ovde mrzi rudare. Bilo je 2-3 ekcesa, ali na temi od 28 strana to je super prosek. Većina nas je ljuta na Nvidiu i ATI jer nije stigla da isporuči svima grafike po preporučenoj ceni.
 
nVidia 2050 za 150e? Kako su krenuli, bice 250e :D

Ja iskoristih trenutak ovih cena da ugrabim 1080 Ti i osiguram se na jedno 2 godine jos :)
Iako su misljenja podeljena, ja ne bih bezao od karti koje su rudarile, ako je neko znao sta radi sa njima.
 
Poslednja izmena:
Pa krenuli dok im akcije nisu roknule. Sledi ozbiljno korigovanje cena vrlo brzo.
 
Dok god AMD nema odgovor na bilo sta od RTX 2070 - 2080 Ti (RTX Titan), nVidia mirno spava.
Nadam se da si u pravu za cene, svi bi imali benefit, ali mislim da ih nece skoro spustati. Moderan trend je da cene idu samo gore.
Nekada smo kupovali high end graficke za 300-400e, sad su 800-900e.

AMD je prodrmao Intel posle x godina na polju procesora, nadajmo se da ce i Navi to da uradi na gpu trzistu (mada najave nisu sjajne).
 
Pa sada je nova 580 od 8 gb 199e.
Ali nV igra istu igru kao intel, kao nestasica pa opet otisle cene gore...
Prolazilo mi kroz glavu nesto kao 2080 mozda i sl, ali posle ovakvih poteza cu pokusati zaobici...

TT over 6X
 
Sticajem okolnosti sam u prethodna 2 meseca sam promenio dosta grafickih koje sam uzimao od rudara u nadi da cu pronaci dobar primerak za malo novca. Ispod cu pisati koji modeli kojih proizvodjaca imaju najvise mana, mozda nekom olaksam pri odluci kupiti grafu iz rudnika ili ne.

GTX 1060 3/6 gb

Dual - iako nemaju hladjene memorije i nisu na dobrom glasu, meni su zapala 2 primerka koja su besprekorno radila i bez ikakvih mana.

Gigabyte G1 - model sa po mom misljenju najboljim hladjenjem, iako je sva "klimava" i ona se pokazala bez falinki.

Strix - Iako najpopularniji model, kod mene je zapalo dosta falicnih primeraka. Kod svakog primerka je drcao bar najmanje 1 kuler i rgb je uglavnom neispravan, svaki model je imao neku falinku, iskreno je ne bih preporucivao jer je tesko ubosti dobar primerak.

RX 580 8gb

XFX - pokazala se solidno, malo bucniji coil whine ali nista strasno, ventilatori ok.

Dual - ona mi se i kod amd-a najbolje pokala, bila je najtisa i kuleri su bili u najboljem stanju, tacnije boljem od ostalh koje sam testirao ali ne i prefektno stanje.

Strix - Isto kao i kod 1060, brda falicnih primeraka i to uglavnom sa kulerima i rgb diodama. Nisam imao prilike da ubodem dobar primerak, coil whine je nepodnosljiv na njoj (trenutno imam jednu, ali vracam je danas)

Ulagao sam novca 155-190€ tako da je to solidno ispod cene novih, barem kod nas na trzistu.

Naravno, sve su kupovane od razlicitih majnera (kod kojih sam i testirao po nekoliko primeraka i uzimao najbolji) i svako ih je drugacije koristio i odrzavao tako da ne treba generalizovati.

Na kraju sam zbog freesync monitora odlucio za amd i zbog teskog nalazenja dobrih primeraka odlucio sam se za novu 590 (jer je jeftinija nova od 580). Kao zakljucak mogu da kazem da ako neko uzima grafe koje su kopale, ima vece sanse da ubode dobar primerak sa nvidiom nego amd-om. [emoji16]

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
koliko si platio novu rx 590?
 
Nazad
Vrh Dno