Šta je novo?

Graficke koje su "kopale"


Heh podmazuje se mašina polako:smoke:

E sad pitanje za iskusne, tjs ako je neko došao u sličnu situaciju, da li je bilo problema sa domaćim prodavcima prilikom reklamiranja rudarske grafičke? Pretpostavljam da jeste mnogo. Kakva su iskustva ako ih neko ima?

Hvala na odgovoru!
 
Problema ima samo ako na čelu grafičke stoji istetovirano da je rudarila.
 
nalepnica na šrafu pozadi treba da je neoštećena.
da nema tragova gorenja na štampanoj ploči itd. to bi bilo uglavnom sve.
 
Ima za iste pare 570 u garanciji. Maltene iste karte sto se performansi tice.
 
Pa čak iako dodaš još 10e preko za neki model sa garancijom, nije mnogo. Znači dosta, ako rikne imaš faktički novu kartu. Stvar je u tome što imaš more kartica sada i kad već možeš da biraš, a prednost dajem AMDu čisto zbog freesync (ukoliko imaš takav monitor naravno).
 
Pa čak iako dodaš još 10e preko za neki model sa garancijom, nije mnogo. Znači dosta, ako rikne imaš faktički novu kartu. Stvar je u tome što imaš more kartica sada i kad već možeš da biraš, a prednost dajem AMDu čisto zbog freesync (ukoliko imaš takav monitor naravno).

Kasnis druze, freesync radi i sa Nvidijom odavno ;)
 
A posto ove iz rudnika obicno dobijas kopiju fiskala gde su 10 graficke, u tom slucaju prodavci zezaju jer su ocigledno bile u rudniku? Bilo je na temi o zastiti potrosaca, uvek menjaju sa nekom polovnom istom iz rudnika u podrumu radnje gde je kupljena.
U vezi GTX 1060 vs RX 570, koji test se gleda?
 
asus cerberus 1070 ti iz rudnika za 230 eur,bez gare vredi uzeti ili ne?
 
Ne. Imas za te pare sa garancijom, i to mnogo bolje izvedbe

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Pardon,mislio sam da mislis 1070 obicna. Ali opet,pre bih uzeo polovnu 1080 bez garancije za 250 ili 1070 sa garancijom za 220-230,ipak je 1070ti samo 5-7% jaca

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
1070 ima do 230e da se probere, ali 1080 nisam video ispod 280e, makar ne ovih dana.
Mozda ja pak ne umem da trazim na pravom mestu.
 
Gde ima nova 1070 za 250, i 1080 za 300?
 
Da ne otvaram novu temu, posto se jedan deo polovnih kartica i odnosi na one koje su kopale. Kakvo je generalno iskustvo clanova sa polovnim karticama, dakle ne samo one koje su kopale, vec i one koje su koriscene za gaming? Ima li da je neka potrajala duze od 2 godine na primer? Znam da nema pravila i da je sve lutrija sto se tice polovnih komponenti, ali eto da pitam konkretno za kartice. Sad je kolko vidim na kp najpovoljnije uzimati za 80-90e rx 470 ili rx 570, gtx 970 je na tom nekom nivou, ali ne spustaju joj cenu ispod 100e. Da znam da ce da sljaka barem 2 godine ne bi mi bila frka, ovako je sve to rizik.
 
Ne postoje generalna iskustva,samo individualna.

Kupi polovnu sa garancijom i resen problem

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Graficke koje su "kopale"

Svi bi mi hteli sa kupimo kartu od 250e za 80-100e i da radi super 2 godine.. ali nece da moze, sve je to lutrija. Nekome ce da radi nekome ne. Ali zato je i placas 3-4x manje


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ako se iole vodi računa, i ne kupuju ozloglašeni modeli (kao recimo GB 7950 koja voli da crkne više nego leba da jede), sve to radi godinama... Imam dosta 280x i 7950, undervolt, eno kopaju 7 godina non stop.
Samo dobra promaja, undervolt, kvalitetno napajanje i nema problema.
 
Zavisi koje karte, asus 7950/7970 dc2 cenim da mogu da rade ispod 60c undervoltovane cak i na 35+. Posle te serije asus je isao samo nizbrdo

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Ako se iole vodi računa, i ne kupuju ozloglašeni modeli (kao recimo GB 7950 koja voli da crkne više nego leba da jede), sve to radi godinama... Imam dosta 280x i 7950, undervolt, eno kopaju 7 godina non stop.
Samo dobra promaja, undervolt, kvalitetno napajanje i nema problema.

Eto meni je bas windforce 7950 crkla prosle nedelje posle skoro 4 godine koriscenja, dobio sam je kao zamenu za 7950 twin frozr sa kojom sa imao uzasno iskustvo jer pod load isla na preko 90c. Ova windforce retko kad je prelazila 70c, odlicna karta za moje potrebe jer igram uglavnom gta online koji nije preterano zahtevan. Kada bi se jos samo spustila malo cena gtx 970. Gledam i rx 470, rx 570, gtx 1060, ali se ne usudjujem jer moj monitor ima samo vga ulaz, pa mi treba aktivni adapter, a pitanje je dal bi to uopste radilo.
 
posle 6godina miniga i 2-3 full servisa svakog proleca ..
doso je krajnji servis i vreme za penziju ....

https://imgur.com/gallery/qgqrjDs

zavisi od osobe do osobe i uslova slazem se
ali kartici undervoltovanoj i underklokovanoij u normalnim uslovima sa dobrim napajanjem moze samo da bude bolje nego karti u desktop racunaru
temperaturne promene koje joj se za zivotnog veka desavaju u gaming masini na samom cipu udji u igru, izadji iz igre, udji u igru, izadji, gledaj video, izadji....
vs konstantna temperatura bez 3 meseci punih 6 godina ......testirao sam do sada 4 od 12 kartica koje sam poklonio/prodao svaka od njih prrolazi sve testove sa najnormalnijim temperaturama i score ...(testirao celu noc ne sat vremena ) ostale i dalje kopuckaju
jedino sto na karti koja je rudarila strada vise je sam kuler koji ima da se nadje na aliexpresu bar sad nam je to dostupno...
ja sam davno moje fabricke kulere skinuo i nabacio po dva sunona na 12v koji su hladili bolje nego stock kuleri na 100 posto
sada polako rasklapam podmazujem stock kulere i vracam na grafe
bez ikakvih problema u igrama kartice sljakaju kao da su sad izasle iz radnje...
kad sam provrteo testove i igre tek tad sam shvatio koliko je ustvari mining human u odnosu na redovno maltretiranje karte u igrama npr
 
Poslednja izmena:
Kupio sam kartice koje su majnovale. Na karticama je neki custom Bios, kartice primaju drajver i igrica kojom sam testirao radi.Na jednoj kartici sam vratio bios na fabricki i fps je pao sa 70 na 68 u furmarku pritom je max temperatura skocila sa 73 na 75 i jos na to ventilator koji je radio na 55% je otiao na 80% . Pa razmisljam da li je mozda taj majnerski bios mozda bolji ?
 
Nazad
Vrh Dno