Šta je novo?

Graficke koje su "kopale"

Jos nisam uzeo, ovih dana cu kasa uhvatim vremena, ali ima nova sa 3g garancije za 260 na kp..Da ima 580 za 230-40 ne bi bilo dileme.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
1080Ti gigabyte OC fercera od ranog septembra kod mene, rudarska... i sad rudari nocu... komp je 24/7 on, nema coil whinea, svi ventovi u *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* (za sad)...

EDIT: sto se bre cenzurise "u f.u.l.l.u", de ce vam dusa...
 
Poslednja izmena:
Sticajem okolnosti sam u prethodna 2 meseca sam promenio dosta grafickih koje sam uzimao od rudara u nadi da cu pronaci dobar primerak za malo novca. Ispod cu pisati koji modeli kojih proizvodjaca imaju najvise mana, mozda nekom olaksam pri odluci kupiti grafu iz rudnika ili ne.

GTX 1060 3/6 gb

Dual - iako nemaju hladjene memorije i nisu na dobrom glasu, meni su zapala 2 primerka koja su besprekorno radila i bez ikakvih mana.

Gigabyte G1 - model sa po mom misljenju najboljim hladjenjem, iako je sva "klimava" i ona se pokazala bez falinki.

Strix - Iako najpopularniji model, kod mene je zapalo dosta falicnih primeraka. Kod svakog primerka je drcao bar najmanje 1 kuler i rgb je uglavnom neispravan, svaki model je imao neku falinku, iskreno je ne bih preporucivao jer je tesko ubosti dobar primerak.

RX 580 8gb

XFX - pokazala se solidno, malo bucniji coil whine ali nista strasno, ventilatori ok.

Dual - ona mi se i kod amd-a najbolje pokala, bila je najtisa i kuleri su bili u najboljem stanju, tacnije boljem od ostalh koje sam testirao ali ne i prefektno stanje.

Strix - Isto kao i kod 1060, brda falicnih primeraka i to uglavnom sa kulerima i rgb diodama. Nisam imao prilike da ubodem dobar primerak, coil whine je nepodnosljiv na njoj (trenutno imam jednu, ali vracam je danas)

Ulagao sam novca 155-190€ tako da je to solidno ispod cene novih, barem kod nas na trzistu.

Naravno, sve su kupovane od razlicitih majnera (kod kojih sam i testirao po nekoliko primeraka i uzimao najbolji) i svako ih je drugacije koristio i odrzavao tako da ne treba generalizovati.

Na kraju sam zbog freesync monitora odlucio za amd i zbog teskog nalazenja dobrih primeraka odlucio sam se za novu 590 (jer je jeftinija nova od 580). Kao zakljucak mogu da kazem da ako neko uzima grafe koje su kopale, ima vece sanse da ubode dobar primerak sa nvidiom nego amd-om. [emoji16]

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

Jel se ova iskustva sa Strix mogu preneti i na 1080ti? Generalna iskustva koja sam citao o njima je da su najtise i najbolje vazdusno hladjene on 1080ti serije.
Koje su po vama najbolje 1080ti karte za uzimati od "rudara"?
 
Jel se ova iskustva sa Strix mogu preneti i na 1080ti? Generalna iskustva koja sam citao o njima je da su najtise i najbolje vazdusno hladjene on 1080ti serije.
Koje su po vama najbolje 1080ti karte za uzimati od "rudara"?
Nisam jos u situaciji da mogu na 1080ti, niti sam ih testirao, ali sam imao 1050ti strix (nova uzeta) i nije se cula a max u furmarku 57 stepeni, bukvlno najtisa grafa koju sam imao, mada naravno nije merodavno 1050ti i 1080ti [emoji16] Takodje drugar koji ima 40grafika u rigovima (1060, 470 i 570) msm da su 20ak strix od kojih je 10ak kulera otislo posle godinu rada riga (nije silovan, radio u idealnim uslovim) 10 xfx od kojih su otisla 2-3 kulera i nitro+ koje i danas bez greske, tako da iz njegovog iskustva mogu da kazem da se zali na strix i da su se najlosije pokazale za mining kod njega. Ja licno volim i dizajn, a strix su ubedljivo najlepse grafe. [emoji16]

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Nije to naučni dokaz nego iskustvo jednog korisnika. Evo ja mogu da posvedočim da 6 strixa 1070 nikakvu falinku nemaju posle god dana rada non stop. I onda ja kažem najbolje su :D. Mislim.. Ok je lično iskustvo ali to toliko zavisi od mnogo faktora. Jedan od njih je i gde su karte radile. Memljivi podrum pun prašine ili idealni uslovi temperature i čistoće. Nije isto. I onda ti npr kupiš par drndavih i ispadne loš brend tj model.
 
^jasno - zato i sluzi forum da procitamo ili podelimo real-life iskustva
 
Ali vidiš da je napisao sa namerom da "olakša ljudima". Ja bih rekao da je rezultat da će ljude da zbuni, kao što je tebi ohladio strix. Nije što prodajem baš 4 kom na benč oglasima, slučajno se potrefilo :p, ali nije lepo tako pisati paušalno bez pozadinskih informacija :D

Tipa kupio sam Veyrona koji je bio poplavljen, krš, bolji je jugić.
 
Treba gledati konkretan model. Nije svaki Strix dobar, nije svaki ni krš. Kod RX470 Asus Strix ima loše rešeno hlađenje, tu su najbolje hlađene upravo Sapphire Nitro i XFX RS verzije. S druge strane, 1070 Strix je druga priča, 1050Ti već i nije baš za poređenje.
 
Moja 1070 Strix OC je iz rudnika, bukvalno je kao nova. Opalim po neku partiju WOT-a (sve na ultra) sa ukljucenim V-syncom a kartica skoro da ne pali ventove. Najbrutalnija karta koju sam ikada imao. I opet bih je kupio. I pre toga sam imao karticu iz rudnika i eno je i dalje radi kod drugara u kompu u zdravlju i veselju (R9 270 model sa jednim ventom).
 
Moja 1070 Strix OC je iz rudnika, bukvalno je kao nova. Opalim po neku partiju WOT-a (sve na ultra) sa ukljucenim V-syncom a kartica skoro da ne pali ventove. Najbrutalnija karta koju sam ikada imao. I opet bih je kupio. I pre toga sam imao karticu iz rudnika i eno je i dalje radi kod drugara u kompu u zdravlju i veselju (R9 270 model sa jednim ventom).

Koja je temperatura u igrama ?
 
Druže, u masi igara je taj cpu "usko grlo" u toj konf., a tek o zauzeću gpu-a u WoT-u sa uklj. vsinc da ne govorimo.
Probaj ti furmark jedno 30min., pa vidi da li je karta ok.
Zar stvarno misliš da to nije prva stvar koju sam uradio kad sam je uzeo? [emoji38]
V-sinc drzim upaljen bas zbog toga sto grafa radi sa trecinom snage i ne greje se uopste.
Koji ce mi jaci CPU kad cepam samo tenkove i imam 60Hz monitor? Meni 60 fps puna kapa.
Da li je overkil - jeste. Za sada mi ne treba jace. Eventualno dogodine neki Ryzen 3000.

@Lef-kada
Malo se jako igram. Probao sam Watch Dogs, GTA5 itd i vec sam zaboravio temperature ali znam da su ventovi isli tipa do 50% i tu su stali.
 
Rudarenje ne znači nužno da će grafika da radi lošije ili neispravno ali znači da se povećava rizik od istog. To mu dođe isto kao i kola ako jure 24/7 150 na sat ili ste prešli 300.000 km naravno da postoji veća šansa da se kola pokvare...ali naravno ne mora da znači...
Ako kartica nije rudarila samo je manja šansa da nije neispravna i obratno....a ostalo je sreća..tako da ništa ne znači to što vam kartice rade ili ne rade prosto sreća je u pitanju...ili nesreća :)....samo se odnos menja u korsit nesreće ako je rudarila...
 
Postoji i rizik da je nova karta 'mrtva'. Ali upravu si ti. Zato se cene i razlikuju. A i zbog ponude polovnih. Ipak ako karta radi kao sat god dana npr, to govori i neke dobre stvari o njoj. Ima radno iskustvo, rezultate. Ne traži bolovanje. I još pod garancijom npr 2 god. Pa stvarno nije neka nauka pametno kupiti. Što dati 2.5 puta više za novu.
 
Postoji i rizik da je nova karta 'mrtva'. Ali upravu si ti. Zato se cene i razlikuju. A i zbog ponude polovnih. Ipak ako karta radi kao sat god dana npr, to govori i neke dobre stvari o njoj. Ima radno iskustvo, rezultate. Ne traži bolovanje. I još pod garancijom npr 2 god. Pa stvarno nije neka nauka pametno kupiti. Što dati 2.5 puta više za novu.

To je i to. Rudari ne traže 2.5 puta manje. Čak ni za 50% nove :) Zato je i bolje kupiti novu kartu, ili za te pare koja nije rudarila.
 
Uvek ima jeftino novih, mada se moze ubosti dobar primerak i onih koje su rudarile. Novo ne mislim na legalne puteve i domace radnje .. Skoro uzeh Nitro + 8gb rx 580 za 26k din novu kod madjara a drugar isti model samo pulse od 4gb za 160e novu... Cene onih koje su rudarile su tu negde. Kod nvidije je veca razlika, ali nigde 2.5 puta, uglavnom nije ni 50%.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
A ti pretpostavljam znas prepoznati kartu koja je rudarila :D
Ja predlazem da rudari svoje karte dijele besplatno jer postoji rizik da su neispravne ili poluispravne a kupci ne zele da rizikuju.

Salu na stranu, svako za svoj novac neka kupi sta misli da mu je bolje. Ja sam na primjer kartu sa kojom sam igrao 1 godinu, kopao skoro 2 godine poklonio i evo vec vise od 2 godine kako radi bez problema a VTX karta koja i nije neki kvalitet.

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
1070 strix oc nova na eponuda pretrazi 633 eur.
Na benc oglasima 280e stara 1 god. To je preko 2.26x povoljnije primera radi.
 
Kupio sam skoro jednu polovinu 1080 grafičku ali sam kasnije primetio da jedan ventilator struže pri malom broju obrtaja i zato se čuje neprijatan zvuk. Da li bi mogao da je reklamiram u radnji pošto grafička ima domaću garanciju? Ili kako drugačije rešiti taj problem?
 
Uvek ima jeftino novih, mada se moze ubosti dobar primerak i onih koje su rudarile. Novo ne mislim na legalne puteve i domace radnje .. Skoro uzeh Nitro + 8gb rx 580 za 26k din novu kod madjara a drugar isti model samo pulse od 4gb za 160e novu... Cene onih koje su rudarile su tu negde. Kod nvidije je veca razlika, ali nigde 2.5 puta, uglavnom nije ni 50%.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
Gde si bre našao za ovu cenu ove grafike, kad je kod Mađara ~295e najjeftinija što je ikad bila? A tek RX580 4GB 160e... Ma kako da ne. Zašto širiš dezinformacija već 5 strana unazad?
 
Gde si bre našao za ovu cenu ove grafike, kad je kod Mađara ~295e najjeftinija što je ikad bila? A tek RX580 4GB 160e... Ma kako da ne. Zašto širiš dezinformacija već 5 strana unazad?
Nemam razloga za tim, imas na kp oglase, mislim da ih jos ima, ako trebaju linkovi ili kontakt prodavca slobodno se javi u pm. Nakon neuspelih 580 rudarki sam bio resio da predjem na novu 590(za 260e na kp), ali kada je iskocilo ovo nisam mogao odbiti, i naravno da nemam razloga da spamujem temu..

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Evo i SS oglasa (ne znam da li je dozvoljeno kaciti, ako ne izvinjavam se)

Isti lik, iz Subotice, i drugar i ja uzesmo od njega, nove grafe sa kutijom, gar i svom pratecom dokumentacijom.
cb0841ffd17db2082f6f768f51b88e5f.jpg
e9f7ef5d1e4b4d474b714d8c3cad781e.jpg


Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno