Šta je novo?

Graficke koje su "kopale"

Upravo sam to hteo da uradim :D (inace zaglavio se I na Edge-u)

Sta je " strelec usb" i sta sa njim tacno da radim (deluje kao neki light windows)
A, mislis da startujem tu live verziju windowsa, da instaliram dravere iz start menija i da proveravam da li ce tu da zaglavi ?
 
Poslednja izmena:
da.imas i brauzer i video plejer unutar streleca,saltaj izmedju npr video klipa,tjuba u brauzeru itd.
 
Za ovih 2h koliko sam drndao operu u live windowsu, sve je bilo kako treba (instalirao sam drajvere za gpu iz start menija). Da me ubijes ako mi je nesto jasno :)
 
Odmah sam rekao da se prvo provere procesi a ti si radio sistem, drajvere i ostalo. :) Uvek treba prvo krenuti od lakšeg.
 
meni jeste,ali sustina je da je do tvoje instalacije win-a i/ili eventualno overkloka.mozes da probas sa vracanjem bios-a na default-e i da cesljas win i sa av,malver i dism i sfc komandama ako ti je bas bas stalo da spasis tu instalaciju ali ja licno bih odmah ubijao sistem.
 
Aj pre nego sto skinem karticu, jel ima jos koji predlog ?
Sto je najgore, proveo sam 3 sata u reinstalaciji windowsa, programa, pluginova i na kraju opet zabod :)
Bice ovo zeznuto za reklamaciju, ako je do graficke. Neki put posle par minuta zabode, neki put posle nekoliko sati.
 
Moze lako da bude do neceg drugog, recimo ploce. Probaj kartu na drugom racunaru
 
pukla bi pod drajverom i na strelecu da je do ploce,sem ako je svo vreme samo bacala sliku,a kazes da si saltao i operu i video.u svakom slucaju foolproof je da je nosis na drugi racunar,a reklamaciju ce ti uvaziti ako snimis video sa problemom.
 
Sad sam uradio sledece. Iz kompa za net, izvadio sam GForce 530. Startovao win, poceo da skida drajvere i zamrz. Krenem reinstalaciju ponovo, lepo sve ide dok se ne instaliraju drajeri za graficku. U slucaju ove druge kartice je jos gore. Ne moze ni da udje u windows. Pre nego sto dodje do desktopa zablokira ceo komp.
Posto ploca ima 3 PCI-e slota, ubacio sam staru grafu u drugi slot. U tom slucaju krene da se pali i posle dve sekunde odmah ugasi i tako u krug, sam se pali-gasi.

PS. Sad je nesto (ploca) verovatno otisla u vecna lovista. Vise nece ni da butuje cak ni sa integrisanom grafickom. Samo se upali komp i tako stoji, nema bip, crn ekran, hardovi vrte.
 
Poslednja izmena:
pfff izem ti srecu.

Probaj da izvadis ddr3 pa opet ubodi jedan stap, proveri sve kablove, probaj drugo napajanje...
 
Spojio sam neko drugo napanje i onako u brzini kresnuo plocu, a ona bez baterije :D. Zapistao je jednom i od tad krece da butuje normalno.
Mislio sam da je napajanje, pokusao da stavim drugo koje je mnogo vece od normalnog, sve sam prebacio u novo kuciste i na kraju video da to napajanje ne moze da pokrene sve komponente. Vratio staro napajanje i opet sve iz pocetka. Blokiranje u YT.
Da ne bi vise zatrpavao temu, stavio sam novu ovde: https://forum.benchmark.rs/showthre...ade-normalno&p=5646673&viewfull=1#post5646673
pa ako je neko voljan da pomogne sa predlozima.
 
Vidim sada na oglasima da zbog pada ETH na 170 dolara na kp ima RX 470 za 100 evra da se nadju sa garancijom , jel se isplati to uzimati?
 
Mislim da je ok cena 100e za rx 470 4gb...

Meni su veci problem skuplje karte jer gledam gtx1070 Ti staro 10tak meseci... a cene se krecu se oko 350e sa madjarskom garancijom , pa eto razmisljam uzeti ili ne ???
 
Ajd da je 1070ti za 300e pa jos i nekako ali 350e mi deluje prekovise , mada sam sve proverio pa cak i dobavljaca tako da nema problema .
Mozda je pametnije uzeti nesto jeftino dok ne izadje 2060 tka...
 
Nego isplati li se rizikovati sa rudarkom eu garancija tj nema garanciju ?
 
To ti je kockanje, pa od tebe zavisi da li bi stavio na kocku 100€ recimo i da ne znaš dokle će raditi.
Ja sam jednu kupio i to mi je jedina komponenta sa kojom sam se kockao, ostale komponente sam kupio u prodavnici jer ne verujem da neko može da mi garantuje za neki deo iz Mađarske

Poslato sa Huawei Mate 9 uz pomoć Tapatoka
 
Za ovu 1070ti je madjarska garancije i to je provereno ok ali cena ne odgovara...
A ima jedna 1070tka strix 200e ali bez garancije.

Da kocka je pfff

Ma batalicu...
 
Poslednja izmena:
@Drafer, za 100€ bi se i kockao. Ovako se ne isplati. Bilo je dobrih popusta za black friday . Biće ih još
 
Bolece te ako ipak budu blize ~200 nego ~130 evra. :)
 
Nema od rudnika ništa, ali svakako ne treba žuriti
 
Uskoro će cene grafičkih kartica drastično pasti.
U vreme zlatnog doba rudarenja grafičke kartice su se kupovale na kilo, ljudi su uzimali kredite i Nvidia i AMD su drastično povećali proizvodnju najmodernijih GPU koje su uzimali samo hardcore PC gejmeri.
Realnost je ta da ne postoji mnogo PC gejmera koji će dati preko 200e za grafičku karticu a kamoli sulude cene koje se sada traže. Grafičkih kartica ima više od broja kupaca i to je ono što će spustiti cenu na kraju. Nikome ne treba na stanju grafička kartica koja svakim danom gubi na svojoj vrednosti (kao i sva tehnologija) i trudiće se da je prodaju što je brže moguće. Mobilnim telefonima padne cena sa 1000e na 500e za godinu dana, a mi ovde razgovaramo o karticama koje su stare 2 godine i kojima je duša izvađena. Takve kartice je riskantno kupovati i to će im dodatno spustiti cenu.
Ja ću možda da odvojim 300e za asus strix gtx 1080Ti u narednim nedeljama a možda i neću, gtx 1060 je i dalje odlična za moje igračke potrebe.
Moje je pitanje gde stvarno misle ljudi da prodaju onoliku količinu grafičkih kartica? Trenutno je ponuda velika, a još uvek nisu ogromne "farme" zaustavile kopanje i počele prodaju inventara. Video sam nove RTX 2080 za ~800e, koje su snažnije, novije i pod garancijom u odnosu na gtx 1080ti a ljudi i dalje misle da mogu prodati 2 godine stare grafičke za onoliko koliko su platili posle maksimalnog iskorišćavanja iste.
 
:d

Ja ću da je pojedem sa sve prljavim ventilatorima ako je kupiš za te pare! ;)
Bice to još gore Kolos nego što misliš.

300e vredi 1080-Ti sa više od 2.5 godine garancije, ova sa manje od dve 250, ova za manje od godinu dana 200e. To je realnost i ona je konačno stigla.

Samo još da se pojavi 2060 i ostatak "normalnih" kartica i da akcije nVidie potonu još malo..

Kao što rekoh, lično, namerno neću rudarske kartice već samo nove, iz prodavnice, iz čiste pakosti i principa.
 
Iz pakosti i iz principa prema kome?
Sebi, svojim sunarodnicima, nvidiji, amd-u?

Kome ces napakostiti ako ces tu jednu kartu kupiti novu? I zasto bi to uopste bila pakost?

Trule li mladosti...nekada su gejmeri bili fini ljudi.




Bice to još gore Kolos nego što misliš.

300e vredi 1080-Ti sa više od 2.5 godine garancije, ova sa manje od dve 250, ova za manje od godinu dana 200e. To je realnost i ona je konačno stigla.

Samo još da se pojavi 2060 i ostatak "normalnih" kartica i da akcije nVidie potonu još malo..

Kao što rekoh, lično, namerno neću rudarske kartice već samo nove, iz prodavnice, iz čiste pakosti i principa.
 
^
Može, ali kada 7770 i slabije na oglasima budu 0e, a ne 40-50e. :)

Znači GTX 970 150-180e, a 1080Ti 200-250e? Važi. Gde vi živite?
 
Sve cene će ići na dole, ne samo "rudarske". Pa te 970 za 150e se mesecima prodaju, niko neće ni da ih pogleda ali prodavci ne odustaju.

Upravo su cene rudarski karti povukle cene i ostalih na gore, sve što iole može da potera igre ima potpuno nerealnu cenu.

Još samo malo.
 
Nazad
Vrh Dno