Šta je novo?

Napajanje Rx 570 preko sekundarnog napajanja

D.Zivkovic

Cenjen
Učlanjen(a)
16.04.2010
Poruke
542
Poena
180
Imam HP 6300 pro brand kompjuter, koji ima specifično napajanje bez dodatnih pci-e kablova za grafičku.
Planiram da dodam sekundarno napajanje koje bi guralo Rx 570. Morao bih da iskoristim neki od sata kablova za add2psu adapter koristeći sata to molex kabli, jer napajanje nema molekse. Ali, sata napajanja idu preko matične ploče pa su onda izvedena odatle za periferije. Da li to može biti limitirajući faktor u pravilnom funkcionisanju add2psu adaptera?
 
Pa samo treba da osiguraš da se skundarno napajanje startuje u isto vreme kao i primarno a to ide preko 20/24 pin konektora. Skundarno napajanje da napaja samo grafičku i ništa na ploči.

PS. deletuj drugi post.
 
Poslednja izmena:
HP nema 24 pin.

Može i da se zameni celo napajanje, ima na Aliju i Ibeju:
61LeNx59FyL._SX425_.jpg

NAPOMENA:
Mora se jako paziti, MOGUĆE DA TREBA ZAMENITI NEKE PINOVE, jer nisu sva napajanja ista, tako da treba malo znanja iz elektronike. Ne vidim da ima adapter baš za tvoj računar na Ibeju/Aliju


Tu ima detaljnije.

Ali obavezno merenje multimerom pre i posle, ako se ne razumeš u elektroniku, nemoj ni pokušavati, da ne dođe do kratkog spoja.

Mogući problemi kod Add2psu:
-kašnjenje drugog napajanja, moguće da bios neće detektovati grafičku
-grafička može da vuče struju i iz ploče, osim iz 6 pin konektora, tj dobija će struju iz oba napajanja.
-HP baš ne vole svaku grafičku, moguće da je bios uopšte neće prihvatiti
-HP koristi +12V SB umesto +5V

Kod obe opcije postoji rizik, jer su to suprotni svetovi i niko ti ne može garantovati da li će raditi i koliko dugo Office ploča, office napajanje teško se može očekivati bilo šta.
 
Poslednja izmena:
CountMike^
Nisi pažljivo pročitao ono što sam napisao :)

Rick^
Veoma korisna informacija o ovom adapteru i hvala za napomenu u vezi sa pinovima, obratiću posebnu pažnju na to.

Baš sam zbog mogućeg kašnjenja signala postavio pitanje. Imam add2psu koji ne kasni, ali ako ga povežem na sata granu koja ne ide iz primarnog napajanja, nego ide iz matične ploče (perverzno rešenje), onda će možda kasniti zbog redosleda inicijalizacije napona itd prilikom budjenja sistema.

Grafičke mogu da vuku iz slota, na ovom HP-u je deklarisan na 75W, tako da tu ne bi bilo problema. Čitao sam po forumima da su ljudi bez problema na ovom modelu koristili 1050Ti karte koje se napajaju samo preko slota.

Hp jeste probirljiv, ali ima pregršt biosa na support stranici. Meni je pravio problem sa inicijalizacijom GT610 prilikom posta, dok nisam promenio bios.

Ne razumem kakve može imati veze 12V SB sa kačenjem add2psu adaptera?
 
Mora se probati, nema druge. Da 12VSB/5Vsb ne bi trebalo da ima veze kod add2psu sa molexem, to se više ondosi na onaj prvi adapter za zemenu celog napajanja, koji koristi 5V/12V konvertor.
 
Poslednja izmena:
Aha ok, zato i ona sugestija za raspored pinova.
Hvala ti
 
Nazad
Vrh Dno