Šta je novo?

searchmonkey

dusko_m

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
30.06.2000
Poruke
1,458
Poena
660
treba mi da radim pretragu veće količine tekstualnih datoteka i da mi vrati listu onih u kojima se nalazi jedan ili više pojmova (AND. ne treba mi OR). uz grep i pipe problem se relativno lako rešava

Kod:
grep -wirl "pojam1" | grep -wirl "pojam2"....

e sad... dal neko zna dal ovo može da se izvede u searchmonkey? način kako je pristup i pregled fajlova rešen u searchmonkey mi mnooogo više odgovara al ne uspevam da provalim kako da odradim ovu AND pretragu. kada za regex dam grupu (pojam1|pojam2) on mi izbacuje rezultate u kojima se pojavljuje bilo jedan bilo drugi pojam. meni trebaju rezultati u kojima se pojavljuju obadva zajedno
 
Nisam koristio searchmonkey pa ne znam, verovatno može to, ali mogu da ti preporučim DocFetcher u kojem pojam1 AND pojam2 vraća fajlove na način koji ti treba. Portabl verzija je po meni bolja, šta će ti još jedan demon osim ako se neprestano dodaju fajlovi.
 
odlično programče i može da odradi ovo što sam tražio. al' ja sam uspoeo da izbunarim nešto bolje

naravno da sam posle par nedelja razbijanja glave i neuspešne pretrage, par sati posle postavljanja teme našao tačno ono što mi treba. izazov ovde je bio da se pronađe efikasan način pretrage email arhive. kompletan email saobraćaj sa našeg mail servera se arhivira (cpanel) i odatle ga dovlačim na lokalni storage. trenutno, arhiva trenutno zauzima oko 300GB (~1 godina email saobraćaja) i već sada nije lak zalogaj za pretragu. cpanel ima takavo rešenje da pravi poseban folder svakog dana za odlaznu i dolaznu poštu. našao sam bio rešenje za čitanje mailova - mutt. al mutt može da čita samo jedan folder tako da njegov search ne može efikasno da se upotrebi

ako neko naleti na sličan problem, rešenje je notmuch tj notmuch-mutt. radi nad maildir, indeksira mailove tako da je pretraga neverovatno brza. notmuch-mutt od rezultata pretrage kreira virtuelni direktorijum koji može da se otvori uz pomoć mutt -f. spot on rešenje
 
Stavi attachment od par desetina MB i onda stavi deset ljudi u CC. Eto tereta u arhivi od 200-300 MB sa samo jednim mailom

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Stavi attachment od par desetina MB i onda stavi deset ljudi u CC. Eto tereta u arhivi od 200-300 MB sa samo jednim mailom

Pa, kad bi mogao paralelno da držiš samo tekstualne delove (što pretpostavljam, nije opcija) indeksiranje bi bilo mnogo brže jer inače će vremenom da se nagomila toliko da, ko šta radi ti indeksiraš, pa dođite prekosutra da prekontrolišemo ko je i dal je šta kome slao...:D
 
Nazad
Vrh Dno