Šta je novo?

Huawei Mate 20 Lite

Migrant

Slavan
Učlanjen(a)
19.07.2018
Poruke
2,693
Poena
235
Cudi me kako jos niko nije otvorio ovu temu, a telefon samo sto nije izasao u prodaju: :)
https://m.gsmarena.com/huawei_mate_20_lite_goes_on_sale_in_poland_and_germany-news-32956.php

Novi Kirin 710 (12nm), 6/64GB, 6.3" IPS + notch, 3750 mAh, 3.5mm izlaz, FM radio (postao retkost na dobrim telefonima), 20MP f1.8, dual 4g ako sam dobro ispratio, sto je vazno ako koristite dve sim kartice na zapadu gde nema uvek 3g signala (bar sam ja imao takvih problema, posto na klasicnim dual sim telefonima jedna kartica radi na 4g, druga na 3g)...
Jedino mu fali IP6x, pod uslovom da je ostalo na nivou. :)
 
Deluje jako interesantno novi Mate 20 lite. Veliki ekran, a opet ne prevelike dimenzije telefona. Kada li on stize u Srbiju :) Nadam se da ce i cena biti koliko toliko prihvatljiva.
Kakav li je taj procesor u odnosu na konkurenciju bas me zanima :)
 
CPU kao SD 660/SD 636, GPU losiji od SD 636. Daleko losiji od SD 710 u svakom smislu. Optimizacija je losija za Kirin nego za Snapdragon, to je opste poznato.

Ima da bude barem 400e u radnjama :)

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ako takva cena bude bila, nece me nesto privuci... jedino ako na KP ili drugim mestima bude mogao da se nadje bar za 50ak eura manje... Mozda ce atraktivniji biti pocetkom sl. godine kada padne cena malo.
 
Pa P20 Lite je kostao oko 50K kad je izasao, M20l je daleko bolji uredjaj, sudeci po tome sumnjam da ce cena biti niza.

P20l sada kosta ~40k..

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Pojavilo se dosta videa na youtube-u kao i informacija o ovom telefonu posle IFA sajma. Ima vec dosta kanala koji su ga testirali i prodaja krece za par dana... Bas me zanima kolilo je fluidan u radu.. tj. da li ce kociti posle nekog vremena puno. Neka misljenja, ako je neko pratio? Vredi li ovo kupiti?
 
Bice zanimljiv tek kad se cena stabilizuje na nekih 250e ovako za 400e ima mnogo boljih telefona
 
Posto me ovaj telefon malo pomeo u kupovini Nokie 7 plus jer sam razmisljao o njemu, da li je generalno Nokia mnogo bolja kupovina? Samo zbog performansi brinem, inace Mate izlgleda jako lepo.
 
Nacekaces se jos dok ne atigne u prodaju. Barem do novembra. Tel jos nije izaso pa ne mozemo znati tacno sta je bolja kupovina. Inace ako volis vist android Nokia je u prednosti naravno. Sa hardverske strane bi trebalo M20l biti bolji
 
Biće do kraja sledeće nedelje kod nas u prodaji...

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Odakle ti to kad jos nijezvanicno predstavljen???
 
Predstavljen je zvanično...

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Od 7.9. krece prodaja u Nemackoj po ceni od 399 eura, verovatno i svuda krece tad ;)
 
Optimisticna cena [emoji23] [emoji23]

Bice to 250 kroz par meseci.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Evo ga vec po 320 - 350 e ima par komada na kp ... od operatera , jako lep i zanimljiv telefon , pogotovo ovaj plavi , bice ovo dobra kupovina kad padne ispod 300 evrova :)
 
Kupila ga je moja devojka preko mts. Bas lep telefon, u ruci lezi savrseno, mnogo bolje nego moj redmi note 5, a imaju iste dimenzije. Dosta je fluidan, baterija super. Kamera onako, mozda malo bolja nego na rn5, u rangu sa a2. Prednja kamera ne odradi posao uvek kako treba kada fali osvetljenja. Ima puno opcija i raznih podesavanja. Cena mu jeste malo visa nego sto treba, ali za koji mesec ce pasti na neku realnu vrednost. Face unlock i citac otiska rade brzo i precizno. U pakovanju se dobija folija za ekran, sto je super, ali bi bilo jos bolje da su je zalepili. Radio sam neki brzinski speed test i tu su negde. Generalno oba su u vecini slucajeva brzi od iphone 6s, izuzetak je paljenje kamere, sms poruka i dialera. Ram managment odlican, mnogo bolji nego na xiaomi rn5, oba su 4gb verzije.
 
Poslednja izmena:
Nije cekala nista, njen cale je iso da obnovi ugovor za box i uzeo taj telefon odmah u radnji.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Evo ga vec po 320 - 350 e ima par komada na kp ... od operatera , jako lep i zanimljiv telefon , pogotovo ovaj plavi , bice ovo dobra kupovina kad padne ispod 300 evrova :)

ne znam kako može da bude dobra kupovina pored mi a2 i pocophone f1 al dobro :)
 
Jeste a2 isplativija kupovina, nema sta. E sad ne voli svako prazan android, baterija na a2 je neki prosek, nema ulaz za slusalice, dizajnerski je dva koraka iza m20 lite, itd. Poco je manje vise a2 sa sd 845, kome to treba super, ali vecini uopste nece da znaci. Meni se licno svidja uticaj na trziste kakav je napravio pre svega poco pa i ostali xiaomi telefoni, jer kako su krenuli sa cenama moglo se ocekivati da neki samsung j2 kosta 300e, malo ih je xiaomi spustio na zemlju pa sad imamo odlicni a7 2018, honor 8x, za oko 300e. Do skora sam svima pricao da do oko 350e vredi kupiti samo xiaomi, sad mogu da predlozim i neke druge proizvodjace, sto je super.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Xiaomiju fali dizajn, narocito u nizim kategorijama..huawei pravi lepse telefone u tom rangu...xiaomi se previse drzi nekog sigurnog dizajna, umesto malo da pusti masti na volju...nadam se da ce se probuditi... :D
 
slika bez blica sa HDR podesavanjem i zatvorenim prozorom

c82cff9ed3a4a8ff2e56f478512d63ca.jpg


druga sa otvorenim prozorom i blicom


bd80777ce5a3323170773b24e73fe909.jpg
 
Poslednja izmena:
Blic ti ne radi posao uopste u ovim uslovima, posto je to sto fotkas mnogo daleko... :)
 
Znam, samo sam uporedio kako slika kamera na daljinu sa i bez blica... pod ulicnim svetlom, blabla... bice prilike za pravo nocno slikanje, ovo je cisto za probu
 
Ja sam u ponedeljak kupio zeni Mate 20 Lite. Telefon je prelep, odlicno lezi u ruci, a baterija je fenomenalna. Juce ga je skinula u 8h sa punjaca i bukvalno ga ceo dan koristila i vratila ga uvece na punjac sa 60%. Prvo sto sam uradio, instalirao sam Nova launcher, jer onaj fabricki je po meni uzas, deaktivirao nepotrebne app i mogu vam reci da radi kao satic. Display je jako lep, kamera, pa, iskreno, moze biti bolja, ona druga od 2mpx nema skoro nikakvu svrhu, u nekim momentima ne odradjuje blur pozadine ili to cini jako lose. Glavna kamera je dobra. Sve u svemu, ona prezadovoljna, jer nije neki zahtevan korisnik, a pre njega je koristila P10 Lite i odusevljena je ovim. Meni, onako. Lep. Ali za te pare, dobra kupovina.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
kako volim kada ljudi kupe zeni ili devojci telefon pa ga prilagode prema sebi, iskreno iz iskustva znam da zene (sve zenskog pola) vise vole fabricka podesavanja i da one stave wallpaper neki samo (obicno deca ili kucni ljubimci, ako to nema onda zavisno od godisnjeg doba :D ), a vi uzmete pa odma nova launcher, black theme, pixel icon pack, android pie look.. itd itd... pustite zenine telefone na miru, a vase prilagodite vama :D ( ovo je sve u zabavno humoristicke svrhe komentar :D :D )
 
Ja znam bolje od nje sta se njoj svidja [emoji23] Salim se naravno. Ona je navikla na Nova launcher, jer joj je bio i na prethodnom telefonu i to joj odgovara [emoji3526] Najbitnije je da je zadovoljna.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Gledao sam ga malo u radnji, ne znam da li je do osvetljenja tamo, ali čini mi se da ekran nije baš svetao? Može da bude dovoljno, naravno, ali mora prilično da se odrvrne brightness.
 
Nazad
Vrh Dno