Šta je novo?

WD Red (Refurbished)

Učlanjen(a)
08.10.2007
Poruke
964
Poena
320
WD Red, 4 TB Harde schijf
(SATA 600, WD40EFRX, 24/7, Refurbished)

U "E"-prodavnici se pojavili ovi diskovi sa tricavom cijenom od 10€ manje od novih.

Pitao bih ovdasnje javno mnenje, sta znaju o ovome i kakva im je trzisna "prodja"?
Jesu li vrijedni kupovine?

Tnx.
 
jos malo strpljenja,500gb ssd-ovi su probili 100e,jos malo pa ce hdd-ove da davaju za fakticki dzabe.
 
Nece to nikad.
 
jos malo strpljenja,500gb ssd-ovi su probili 100e,jos malo pa ce hdd-ove da davaju za fakticki dzabe.

Jel mozes na 500GB SSD da stavis sistem, nekoliko instaliranih igara/programa i gomilu poskidanih serija/filmova/igara/muzike ?

To neces moci ni sa 2TB SSD-om :).
Tako da standardni hard diskovi nikad nece biti za dzabe.
 
Tacno je da ssd-ovi od jedan TB dolaze u zonu novcanika obicnih smrtnika, medjutim ja cekam onaj momenat kad budu ssd-ovi sa 4Tb.
Inace,pitanje sam postavio zbog toga sto sam dosao do kraja jednog Red-a a video biblioteka se siri iz dana u dan...
 
^ Za offline cuvanje podataka, mislim da moze da prodje i najjeftiniji 4TB disk, a to je u ovom trenutku Seagate.

Mada, ako ta video biblioteka ne sadrzi licne/porodicne, sluzbene ili istorijski bitne snimke, slobodno brisi nakon gledanja ;)
 
Pa nebih se slozio da se svaki hdd stavlja u nas/serversko okruzenje.Mislim moze,radit ce ali gledano na duge staze kad tad ce zavrsiti karijeru.
Imao sam jedan takav slucaj pa nebih ponovo da dodjem u istu situaciju.
Osim toga, tesko je objasniti videofilu(izmedju ostalog obozavatelju dokumentarnih filmova) to sto si rekao(da se razumijemo to ti je kao fetish)!!! :D
 
Када се капацитет повећа, повећаће се и апетити, сви ће да довлаче само 4к филмове и остало па 4Т SSD опет неће да буде довољан. Када је својевремено најављен хард од 5GB, општи коментари су били ... коме је то намењено, коме је потребно толико, па све фирме у земљи немају укупно толико података. ;) Или још горе, када нам је у фирму стигао први РС са хардом од 100+МВ, ископирао сам на њега све што сам имао од програма и заузело је тек делић. Тада сам мислио да је то довољно простора и да ћу отприлике до краја живота да имам довољно места. :)
 
vas hrcke sto drzite na disku terabajte sadrzaja kojeg mozete instant da skinete sa neta ne racunam,jer ste teska manjina. ;)
 
Питаћу те кад и код нас крене демократија па буде забрањено свако довлачење без довијања. А успут укину изворе који још раде па се још неко и чуди што кажем да сам све набавио и сада ме не занима да ли ће да их гасе.
 
Када се капацитет повећа, повећаће се и апетити, сви ће да довлаче само 4к филмове и остало па 4Т SSD опет неће да буде довољан...

Ovdje si definitivno u pravu. Mada ja se za sada uopste ali uopste ne palim na UHD i 4K.
Max 1080p. i ja sam zadovoljan. Npr. rikne mi sadasnji tv. i nemam mogucnost da kupim ovakav kao sad nego samo UHD ili slicno.
U tom slucaju da, primoran sam.Medjutim da u takvu situaciju necu doci jos sigurno sledecih 10 do 20 godina(bar se nadam).
Kod mene je nazalost "falinka" ako se tako moze reci to sto HPE microserver Gen8,taj sto ovaj uredjaj prima diskove najvise do 4TB.
Da nije tako,pjevala bi se drugacija pjesma.:)

Ja napisah offline cuvanje podataka - znaci, presnimis sve na disk i odlozis ga u ormar ili na policu (backup).
Sorry,nisam skuzio. Imas pravo, ali u mom slucaju nije bas prakticno.Bilo bi tu previse cimanja.Uostalom tu je i backup sa hdd-om vece velicine u Sinology-u.


vas hrcke sto drzite na disku terabajte sadrzaja kojeg mozete instant da skinete sa neta ne racunam,jer ste teska manjina. ;)
Ha ha ha ha ha,posteno si me nasmijao, hvala ti!!!!
Ne znam da li si primjetio, ali "medium" odnosno njihova kolicina na pijacama nije ista kad se pojave(mislim na HD sadrzaj) i posle recimo par godina.
Tacno je tu su "newsgroups".Ali vremenom ostanes na samo par grupa poput jifija.Tako da "dok su jaja vruca",posao obaviti i cao djaci.

Питаћу те кад и код нас крене демократија па буде забрањено свако довлачење без довијања. А успут укину изворе који још раде па се још неко и чуди што кажем да сам све набавио и сада ме не занима да ли ће да их гасе.

BRAVO Calexx, dotakao si sushtinu predposlenjeg odgovora. Evo bas gledam...
na proljece ukinuse TPB a sad evo i MagnetDL,iDope "zeza".Madjar nam se jos uvijek dobro drzi.
Znam da odgovor lezi u v*n-u. Ali jos nije toliko doslo za "stani-pani".
 
logika vam je losa,kako bi ste onda ikako i svukli taj sadrzaj? :) poenta price svakako je da sve ide na stream,tako da koliki god da je fajl u pitanju opet nema potrebe za mehanikom.umesto da se radujete (jer to znaci i dalji pad cene mehanike) vi me kolektivno napadate kao da sam vam napao clana porodice.to je samo tehnologija,i to zastarela.
 
Ja sam navikao na hard da prostis :)

Ja sam jos ludji od toga, ovih dana treba da sve sto imam na DVD-ovima i po hard disku, da narezem na 25GB blu ray prazne diskove.
Kao sto sam pre 10-tak godina sve sto je bilo na CD-ovima prebacio na DVD.

Na jedan 25GB prazan Blu ray stane oko 5 filmova Blu ray rip 1080, taman da se prave razne kompilacije :)
 
Pa sta fali :)
Moja videoteka odise kvalitetom u filmskom smislu, koga briga za format/kvalitet zapisa u filmu tipa Miris zene sa Al Pacinom ?

Moja poenta je bila samo da prebacim na veci format praznog diska, radi smanjenja kolekcije u fizickom smislu :)
 
Poslednja izmena:
Да ли бекап 1080р филмова није добар јер ће ти филмови сутра да се појаве у 8к?? Не знам, можда филмови од пре 20, 50 или 80 година буду направљени у 8к па да се не мучим?

Ја се ипак слабо бавим филмовима, више музиком, да ја баталим сву музику коју имам јер ће за коју годину да све буде екстра технички снимљено и онда моји 16/44,1 снимци не вреде ништа? Па да слушам ту нову музику снимљену ко зна како добро (у техничком смислу) а оно из шездесетих, седамдесетих или из претходних векова да бришем??
 
Mesas dva sveta, audio i video. Mada audio je dostigao vrhunac sa Stereo tehnikom, sve ostalo su nebuloze. Ako skupljas u Mp3 320Kbps to je sasvim dovoljno, FLAC je bolji ali nema svako uvo ni opremu da cuje razliku.
Kod filmova je druga prica, stare kamere tipa Panavision imaju odlicnu rezoluciju i sigurno ce dolaziti i u 4K. Za 8k verujem da ce moci ali nece izgledati tako dobro kao novija izdanja. Ekrani su sve veci pa je potreba za vecom rezolucijom normalna. Kod zvuka je to dostiglo vrhunac i nema sta novo da se izmisli.
 
Pa sta fali :)
Moja videoteka odise kvalitetom u filmskom smislu, koga briga za format/kvalitet zapisa u filmu tipa Miris zene sa Al Pacinom ?

Moja poenta je bila samo da prebacim na veci format praznog diska, radi smanjenja kolekcije u fizickom smislu :)

Onda juri u H265 kodeku, manji je drasticno i eto ustede na prostoru pa nece ni trebati veci hard disk.

Na veci format praznog diska = optickog medija :), dakle sa DVD na Blu ray skladistenje.
 
A covek pitao za NAS, ne vidim sta bi SSD sa sadasnjom tehnologijom trazio u uredjajima koji rade 24/7? Ako to radi kao torrent masina, ili ko zeli disk za video nadzor, tu SSD ne bi izdrzao ni godinu dana. U svakom slucaju refub hdd je po meni uvek za preskakanje, pogotovo kada je usteda ovako mizerna.
Takodje emmi je cini mi se ranije davao kracu garanciju na refub, proveri kakva je situacija obavezno.
 
Mesas dva sveta, audio i video. Mada audio je dostigao vrhunac sa Stereo tehnikom, sve ostalo su nebuloze. Ako skupljas u Mp3 320Kbps to je sasvim dovoljno, FLAC je bolji ali nema svako uvo ni opremu da cuje razliku.
Kod filmova je druga prica, stare kamere tipa Panavision imaju odlicnu rezoluciju i sigurno ce dolaziti i u 4K. Za 8k verujem da ce moci ali nece izgledati tako dobro kao novija izdanja. Ekrani su sve veci pa je potreba za vecom rezolucijom normalna. Kod zvuka je to dostiglo vrhunac i nema sta novo da se izmisli.

Ја пре мислим да је музика достигла врхунац у време стерео технике а да је скоро све снимано на новијој техници и са бољим техничким квалитетом лоше у погледу квалитета саме музике. ;) А према тренду да су сада најпопуларнији и најцењенији композитори они који умиксају нечију музику и потпишу тај рад, тешко да ће то да иде на боље.

Јасно је да стари филмови могу да се обнове али ми ипак тај део не значи много. Опет иста прича, битнији ми је садржај. Скупљам у (било ком) лослес формату, свеједно да ли то чујем или ћу моћи у даљој будућности, битно ми је да знам да је квалитет исти као код оригинала.

Не користим хардове за чување јер умеју да испусте бели дим и тако изгубе много тога, лакше ми је да користим оптику. Једино што још нисам прешао на блуреј, не знам каква је будућност јер се оптика све више губи.
 
Pa nikakva, vidis da Bluray nikad nije zaziveo kao osnovna i obavezna komponenta u racunaru kao sto je na primer to bio CD i DVD. Naravno cena medija je najvise kriva za to kao i razvoj brzog interneta i prelaska na Streaming servise za audio-video sadrzaj.
Sto se tice muzike, jasno je da danas postoje bolji digitalni uredjaji, mikrofoni, miksete. Ali ono sto nema je znanje snimanja zvuka kao i bezbroj sati produkcije pre nego sto album ugleda svetlost dana. Tipican primer stare skole je Pink Floyd - The Wall, M. Jackson - Billie Jean i uopste Thriller album, Depeche Mode - Violator. Ko to nije slusao u stereo tehnici na kvalitetnoj opremi ili slusalicama ne zna sta je zvuk i produkcija.
Nego odosmo u off, sustina za temu je, ne uzimati nista Refurbished a ponajmanje hard diskove.
 
cena medija i nije strašna. Bluray 25GB košta otprilike, ili manje, kao DVD DL. u Srbiji zna da bude jeftiniji 100GB u odnosu na zapadnu Evropu

kad će katanac? :)
 
Al lepse je ocima videti kolekciju narezanih Blu ray diskova na polici, kompilacije razne jos omot odstampan, old school *mjau**mjau**mjau* :)

1 komad 25GB blu ray prazan disk kosta 90din, nije strasno toliko.
 
ja kupujem Verbatim ispod 80 din komad (makar je tolika cena bila poslednji put, zvono 50 komada). blurej nije zaživeo jer su se brzine Interneta znatno povećale. pa, ljudi više ni ne kupuju čitače/rezače optičkih diskova (kakvih god)
 
Људи и не чувају ништа а и не слушају. Годинама се појачава тренд да све што их занима могу да чују на youtube, без обзира што је квалитет звука као најгори мрз па и испод. Битно је да се чује а квалитет музике је ионако такав да квалитет звука не може много да промени. Па 90% фотографија се прави предњом камером мобилног а нормални и добри фотоапарати су тотално испали из моде.
Ја нисам прешао на блуреј само због прескупих резача а капацитет није толики да се исплати. За цену једног диска могу да узмем једно 4 ДВД па је уштеда можда и 50% али сам очекивао однос као ЦД-ДВД, бар 6х.
Хард никад нисам узимао у разматрање јер код губитка белог дима одлази много података.
 
Nazad
Vrh Dno