Šta je novo?

WD Red (Refurbished)

Ne cuvas na jednom hdd vec ninimum na 2 a ja imam sve sto mi se cuva na 4hdd od kojih su 2 externa i ponekad ih uskladim sa aktivnim u kompu sto su...
 
Ne cuvas na jednom hdd vec ninimum na 2 a ja imam sve sto mi se cuva na 4hdd od kojih su 2 externa i ponekad ih uskladim sa aktivnim u kompu sto su...
Проблем је што ја и данас немам толико места на свим хардовима колико сам пре 5-6 година имао музике за чување. ;) Па још пута два. Било би ми лако да сада могу да купим 2х8Т и све тамо бацим па нека један и оде, одмах купим још један. Ал то мало сутра.
Ah taj beli dim :D A Youtube ima limit na 192Kbps za audio u Mp3 formatu. Nije lose da se poslusa nesto ali nije dovoljno za kolekciju.
Па на то мислим, данас није популарно да се има и слуша музика него да се понекад послуша најновији хит у било ком квалитету. Као некад они стерео касетофони које су кунта-кинте носили на раменима и шетали улицама. Квалитет најмање битан. Квалитет музике ту негде.
 
Samo ja ne cuvam filmove i muziku u 4x.
Cuvam licne podatke, stvari, filmove kucne-porodicne, fotografije...

O kako je lepo imat' 2x8TB hdd... :D
 
То што ти чуваш може да стане и на неколико ДВД. ;) Једино не знам како чуваш ствари. :)

Филмови ме не занимају превише али музика је друга прича, не слушам популарне хитове и то што хоћу се понекад ретко налази. Зато је и добро да увек имам при руци, мада и даље када нешто хоћу да слушам, лакше ми да скинем него потражим списак па узмем диск па копирам. Биће тако док траје а када дође демократија и укину нам право да узмемо шта се нуди, онда је ту резерва. ;)
 
Ја нисам прешао на блуреј само због прескупих резача а капацитет није толики да се исплати. За цену једног диска могу да узмем једно 4 ДВД па је уштеда можда и 50% али сам очекивао однос као ЦД-ДВД, бар 6х.
1 prazan BD-R košta koliko i DVD DL a kapacitet je 3x veći. možeš i tako da posmatraš. s druge strane, koliko sam upućen, prazni blurej diskovi moraju da ispunjavaju neku specifikaciju tako da se ne isplati praviti falš medije (lažnajci, itd). postoji i jeftiniji način pravljenja blurej diskova (samim tim su takvi diskovi jefitniji) ali kad sabereš i oduzmeš nije neka ušteda na duže staze https://en.wikipedia.org/wiki/Blu-ray_Disc_recordable#Recording_mechanisms.
što se cene BD rezača tiče, to je iz dva razloga: mora neki nivo kvaliteta da se drži (a i treba podržati DVD i CD) + manje ih je na tržištu. današnji DVD rezači su jeftini, sa manjkom delova (samim tim lakši) i nisu nešto pouzdani.

dobra tema o refubrished hard disku, nema šta
 
Може да се посматра као идеје за алтернативно чување јер ми се чини да је у питању таква намена. Да ли опорављан хард или постоји још неко решење.
Код таквих чувања је већи проблем шта се дешава кад крене наопако, ја бих опорављан хард користио за текући рад јер никако не бих имао поверења за нешто трајније. Мада је ту проблем и у томе колико се изгуби кад крене наопако. Имао сам случајеве да је хард отказао и понекад је то било болно. Када ми откаже ДВД, само одмахнем руком, за неколико минута направим нови и тјт, што би се рекло.
 
Refurbished je pitanje sta je radjeno i za malu razliku u ceni ne vredi rizikovati.
Ja licne podatke tipa slike, video, dokumenti imam na jednom racunaru, na spoljnoj fijoci i na cloud-u. To je backup jer je nemoguce da sva tri nestanu u istom trenutku.
 
Обавезно, када је из последњег 2Т изашао бели дим, управо сам прабацио 950 гига музике на руски облак. После је било лако да то вратим. ;) Зато од 2Т и није пропало превише, можда пар стотина гига.
 
Calex,gdje se sjeti "Kunta Kinte" hahaha ta ti je odlicna!!!

"Kutija" je u svojoj temi o napravljenom Nas-u rekao jednu vrlo bitnu misao koju i vi sami spominjete..."backup je nuzna i nezaobilazna potreba".
Izgleda da smo slicni po iskustvu,ti si imao beli dim a ja isto to samo virtuelnom obliku.
E sad,citao sam dosta o raid formulama tipa 1:1 itd. i kako kazu nisu ni to bog zna kakve solucije.Od prelaznih losih sektora do crkavanja od el.shoka na jednom uredjaju.
Stoga DS216j je odlican svojoj svrsi kao backup.Ne stoji upaljen sem kad se syncuje.
 
Па дугачко ми памћење, шта да се ради.
 
Refurbished je pitanje sta je radjeno i za malu razliku u ceni ne vredi rizikovati.
Ja licne podatke tipa slike, video, dokumenti imam na jednom racunaru, na spoljnoj fijoci i na cloud-u. To je backup jer je nemoguce da sva tri nestanu u istom trenutku.

Moze, EMP.
 
Nazad
Vrh Dno