Šta je novo?

Da li biste uzeli Honor Play pre nego Mi A2?

Honor Srbija

Zvanični perdstavnik
Vendor
Učlanjen(a)
15.01.2018
Poruke
136
Poena
60
Nedavno, dva telefona su se pojavila u kratkom roku jedan za drugim: Xiaomi Mi A2 i Honor Play. Sa malim razlikama u ceni i mogućnostima, ova dva telefona su praktično postali protivnici na tržištu. No, svaka bitka ima pobednika. Koji od njih onda nudi više za svoj novac, ili koji model je telefon po vašem ukusu? Hajde da napravimo detaljno poređenje kako spolja, tako i iznutra.

Dizajn i ekran

Krećemo od najvećeg: ekran. Kada su jedan pored drugog, oba modela deluju iste veličine. Ipak, kada se aktivira ekran, razlika je primetna. Honor Play poseduje ekran sa izrezom i vrlo tankom donjom ivicom, dok su obe ivice na Mi A2 solidne širine. Iako je veličina oba telefona skoro identična, odnos veličine ekrana i tela na Honor Play-u je očigledno daleko veći nego na Mi A2, što ga čini vizuelno primamljivijim. Honor Play poseduje 6.3” 19.5:9 FHD+ ekran dok Mi A2 ima 5.99” FHD+ ekran sa konvencionalnim 18:9 odnosom stranica.
1.jpg
Ako ih okrenete na ekran, zadnja strana deluje relativno slično, pa je najveća razlika pozicija i orjentacija logotipa. Mali detalj, ali ipak nešto što čini da Honor Play izgleda modernije. Osim natpisa, drugi elementi su skoro isti. Oba su napravljena od metala, sa čitačem otiska prsta na sredini zadnje strane. Dvostruka kamera je orjentisana vertikalno, osim što je blic na Honor Play-u ispod kamera, sa AI Camera tekstom, dok je na Mi A2 između dve kamere. Zadnji deo Mi A2 je zaobljen, dok je Honor Play praktično ravan, osim zaobljenih ivica. Da li je to bolje ili lošije, verovatno je stvar ukusa.
2.jpg

Unutrašnjost i performanse

Honor telefoni su uvek opremljeni kvalitetnim hardverom, dok se Xiaomi modeli mogu pohvaliti svojim softverom. Ovo se reflektuje in a ova dva modela. Unutar Honor Play-a je Kirin 970 čipset visoke klase, koji se nalazi in a Honor flagship modelima. Čipset visokih performansi integriše se sa nezavisnim AI NPU (Artificial Inteligence Neural Procesing Unit), kreirajući glatko i inteligentno iskustvo na Honor Play. Mi A2 donosi čisto Android iskustvo sa Android One operativnim sistemom, što pogađa centar kod korisnika koji žele čisti Android. Ovde ne postoji greška, pitanje je samo da li vam je više stalo do hardvera ili softvera.
3.jpg

Nakon uporednog korišćenja tokom nekoliko nedelja, Honor Play je znatno ispred Mi A2 po pitanju performansi. Možda ste u toku sa GPU tehnologijom koju koristi Honor Play, jer je Honor praktično učinio upgrade-om u svojim poslednjim objavljenim modelima. GPU Turbo ubrzava GPU performance, omogućujući nekim popularnim igrama rad na punom frejm rejtu i glatkije i prijatnije iskustvo. Uporedo, ova tehnologija smanjuje i potrošnju za 30%. Pored GPU Turbo, tu su i 4D vibracioni efekti i 3D zvuk, dizajnirani za realističnije gejming iskustvo.

Kamera

Mi A2 je telefon namenjen pravljenju odličnih fotografija, pa je prirodno da poseduje dobre kamere. U poređenju, kamere na Honor Play-u deluju inferiornije. Oba telefona poseduju dvostruke kamere. Mi A2 ima 12MP+20MP zadnju i 20MP AI prednju kameru. Honor Play koristi 16MP+2MP zadnju i 16MP prednju kameru. Sudeći po specifikaciji, Mi A2 bi morao nuditi bolje slike. Sa 4-u-1 Superpixel-om, Mi A2 može praviti lepe i svelte fotografije i u uslovima slabijeg osvetljenja. U poređenju, kamera na Honor Play-u nema tako visoku rezoluciju, ali su i prednja i zadnja kamera unapređene AI tehnologijom koja vam asistira pri fotografisanju, podešavajući elemente fotografija u skladu sa prepoznatim scenarijima. Ovo slike čini življim, uz mogućnosti poput Bokeh efekta, AI ulepšavanja, selfi moda, Augmented Reality efekata i 3D portretskog svetla.
4.jpg

Baterija i drugo

Kapacitet baterije je vrlo bitna stavka o kojoj većina nas vodi računa pri izboru novog telefona. Kolika je onda razlika između ova dva telefona, obzirom da su iste fizičke veličine? Honor Play poseduje bateriju od 3,750mAh, dok Mi A2 nudi 3,010mAh. Ova razlika nije beznačajna. Veći kapacitet nudi više vremena na standby-u, kao i dužu zabavu. Samim tim, jasno koji telefon je u prednosti. Kada su u pitanju druge stvari, poput eksternog skladišta, Honor Play, podržava microSD kartice do 256GB, dok Mi A2 ne podržava proširenje memorije. Oba modela podržavaju rad sa dve SIM kartice.
6.jpg

Zaključak

Na površini, Mi A2 deluje kao idealan telefon za fotografiju, dok Honor Play deluje kao izbor mobilnih gejmera. Iza gejming mogućnosti Honor Play-a kriju se i moćne ukupne performance. Ipak, Honor Play nudi i vrlo sposobnu kameru, naročito u kombinaciji sa AI procesiranjem. Honor Play je vrlo interesantan izbor za one koji su u potrazi za novim telefonom. Iako je nešto skuplji od Mi A2, prednosti koje donosi u potpunosti prevazilaze razliku u ceni.
Koji od ova dva modela bi bio vaš izbor i zbog čega?
 
Koja je najavljena cena za Honor Play u Srbiji, i kada će se pojaviti u prodaji?
 
Pogledam tekst i onda shvatim ko je okačio isti.
Makar ovo bilo tačno, ipak mi nekako bezveze da se daje prednost svom uređaju. Naravno da suprotno nema logike, ali opet.
 
Sve zavisi od cene. Koliko je konkurentna. Od toga zavisi i koji bi telefon uzeo ili preporučio, jer u Srbiji cena uz kvalitet uredjaja igra veliku ulogu.
 
Sa malim razlikama u ceni i mogućnostima, ova dva telefona su praktično postali protivnici na tržištu.

Kolike su to male razlike u ceni kad ih već sami pominjete u tekstu?
Mada mi ovo liči na ispitivanje tržišta pre odredjivanja cene proizvoda. ;)
Ako je interesovanje veliko, da rebnemo veću cenu. :guitar:
 
Pocophone>>Honor Play :)

Nije merodavno porediti sa osakacenim uredjajem koji ljudi kupuju zbog kamere i cistog Androida..
Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno