Šta je novo?

MSI GE63vr Raider

___Mrdak___

Poštovan
Učlanjen(a)
07.01.2015
Poruke
474
Poena
95
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel i7 12700h
RAM
32 gb ddr5
GPU
Nvidia RTX 3070 Ti
Storage
2 TB SSD
Monitor
2K, 240 HZ
Miš & tastatura
MSI Clutch GM51 Wireless
Ostale periferije
ROG Cetra, Volan G29
Laptop
MSI GE76 12 ugs
Mobilni telefon
iPhone 14 Pro Max
Pametni uređaji
Apple Watch 8
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
  2. Mobilni internet
Poz kolege, od pre 10 ak dana vlasnik ovog lap topa, pre toga imao y510, y700, rog g751, rog g752, msi gs 60 i sad ovaj. Povremeno cu pisati utiske i koga sta zanima neka pita :)
 
Kvalitet izrade odlican (u odnosu na Rog seriju), temperature za sada kako treba, bez fps limita, Battlefield 4 ide (ultra u full hd rez) 80 c gpu i cpu od 82 do 88 c i fps od 90 do 150. To su i neke fabricke temperature. Par ljudi po forumima savetuje undervolting cpu - a bez gubitka performansi mada za sada ja licno msm da nema potrebe. GR Wildlands sve na ultra/very high u full hd rez prosek 50 - 70 fps, gta 5 sve do kraja oko 100 fps. Inace je proc 7700 hq, 16 gb ddr4 mem, 256 ssd + 1tb hdd i gtx 1070 8gb.
 
Jesi li mu zavrtao usi? Sta cekas stavljaj LM vidis da vristi.

Ja sam imao pola godine alienware 18, 4710mq, 880m sli. Terao sam crysis 3 na max i temperature su bile stvaaaarno dobre, 72c max na grafickim a CPU je bio ispod 70c, negde 60-65c.

Ovi danasnji laptopovi, nisam zadovoljan, presli su skoro svi na BGA sa grafickim (posebno ovi tanki) a CPU je vec standard BGA. Temperature su mi isto jednostavno prevelike da bih mogao opravdati kupovanje nekog high end laptop-a i da ocekujem da mi prezivi 2 leta. Ovi malo veci modeli, izdvaja mi se samo onaj od MSI titan SLI, ali i on muci muku sa temperaturama. Sve sa svacim deli heat pipes pa jos i graficke imaju nejednake temperature, tako da sam digao ruke dok ne izadje nesto sto se stvarno izdvaja sa hladjenjem i dizajnom kako spolja tako i iznutra od ostalih.
Zlatna era laptopova je bila mislim kad je alienware sa m18x modelima dominirao, mogao si bukvalno sve promeniti unutra.

Ti menjas laptopove svake 2 godine ili sta? I ja bih, ako crkne nesto mozes samo da places :S

Kakav ti je specs od laptop-a? Nisi napisao.

A i da, sta fali ROG seriji? Video sam par uzivo na izgled su mi bili skroz ok, nisu imali previse plastike svuda, kao neki MSI modeli na primer, a i kako cujem hladjenje im je na nivou.
 
Poslednja izmena:
Slazem se brat, G750 (4700HQ i 980m) nisu prelazili 80 - 82 stepena, sto je bilo manje i sigurnije. Sad zadnje dve god svi vrte tu oko 85 - 90 stepeni. Uporedjivao sam sa par modela ovaj MSI i stvarno je ovaj jos i ono, najhladniji u toj nekog kategoriji xD Pa menjao sam kako mi je kad odgovaralo :) RoG je ozbiljan iznutra ali spolja - zavrsna obrada tek kad se covek malo iskusi sa njim, na dosta modela obavezno probija pozadinsko osvetljenje na crnom ekranu, tocuhpad se cesto odlepjivao, tastatura koja se uvija ponegde, na G751 seriji hardverski problem-zajeb sa vuferom koji vibrira zbog lose pozicije u kucistu itd..to su neki problemi koji su mnogi imali i pisali na RoG forumu, hardver je generalno ipak bio odlican :) Lenovo je isto dostv cvrst i uvek su imali neke stabilne temperature a ove MSI sad onako testiram pa videcemo jos ;) Dvoumio sam se izmedju RoG Zephyrus M gm501 (ali je bio dosta skuplji od ovog mog) a spec su iste i sledecee :)

CPU Intel i7 7700HQ
GPU Nvidia gtx 1070 8gb
RAM 16 gb ddr4
Mem 256 ssd + 1 tb hdd
Killer wi fi
Neki Nahimic audio - 2 vufera i 2 zvucnika
Ekran 15,6 - 120 hz, 3 ms odziv
Tastatura SteelSeries RGB

;)
 
Meh, svi hoce tanko a brzo, i onda ovi to naprave, ali sa temperaturama od eto 90c. Zephyrus je vrlo lep laptop, elegantan. Onaj prvi model mi se svidja, ali na njemu definitivno ne bih igrao neke AAA igrice, em sto ima ono MAXQ djubre od graficke, em sto i sa njom je tu oko 90c xD

Sto sam ja na alienware 18 primetio je, da tastatura, kada popalis sve zone ali stavis razlicite boje, tamo gde se zone dodiruju, te dve boje se stope pa formiraju neku trecu, skroz ruzno, i onaj alienware natpis ispod monitora, kad je ugasen rgb, onda ima malo pozadinskog svetla od monitora valjda, na nekim slovima. Ali zato u mraku je bio mocan, pazi pic

https://imgur.com/a/W3kuDKX


Znas sta je masina? Eurocom laptopovi, mozes desktop cpu da metnes unutra :D
 
Extra je slika brat, lepi su stvarno. Cuo sam za te modele ali nisam imao dodirnih tacaka brat sa njima. Verujem da su ok. A dobro max q idu u lap topove do 18 mm deb a preko 18 idu u punoj snazi. Razlika je otprilike oko 10 ak %
 
Ne proizvodi se vise, tuga :D Mnogo dobro gradjen isto, neke legure aluminiuma, cuda, uglavnom nigde nije bilo fleksa i slicno, mozes vola sa njim ubiti. Cuo sam da im maticne crkavaju to im je mana izgleda. 18'' se ne kupuje tako masovno, a i kosta dosta. Mislim da preko 17'' ima samo taj titan od msi-a 18'' i 27'' ako se ne varam od acer, predator onaj od 10k € ali taj je ogranicena verzija bio.

Na tom tvom mi se svidja sto je TL panel, 140hz, meni je IPS uvek smetao ocima kad duze gledam u njega. Jel je i gsync isto?
 
E jes, video sam taj Acer skupi, ogroman je, e ne smeta nista, bas je ono ok sta znam, nije mi naporan za oci ;) g sync nije, vr ready jeste.
 
Uh brate, bas je mocno ovo ides u k :D nisam ovo gledao ali brutala skroz :)
 
Da, to je projektor, ali ne pitaj koliko zajebancije dok ga ne kalibriras kako treba, inace lik tera to sa nekom amd grafickom malo starijom. Brutala kako izgleda, jos ako neki sto napravis da izgleda kao kontrolni panel od broda, uf :DDDD
 
ZAMENJENA termalna pasta, uzeh danas Arctic mx 4 iii odusevljen sam. BF5 posle 6 meseci ide na oko 83 - 85 C, BF4 80 - 82 C. Sada BF5 na 73 - 75, BF4 na 70 - 74C. Naprosto nisam verovato da ce biti tolika razlika. Ventovi i kuleri svi cisti fini, samo sam ih sada bas ocistio. GPU ocistio i premazao sloj kompletan preko u debljini oko 1mm, CPU stavio jedno veliko zrno graska i samo preklopio :)
 
Nazad
Vrh Dno