Šta je novo?

AMOLED BurnIn problematika

Hardverski je problem svakako jer se ne javlja na svakom uredjaju.

Na RN5 se javlja jer je kalibracija boja nesto losija, resava se stavljanjem boja na Cold, ili custom kernelom koji ima KCAL podesavanja, pa se smanji zasicenost na 90%, ako se dobro secam..

Burn in kad nastane, to je kraj..

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Šta vam znači dark tema, pa niste pola dana u settingsu niti se settings ureže u ekran. Ako niste konstantno na max osvetljenju ili veliki deo vremena ne držite jedan isti prikaz (app), nema problema sa burninom.

Ma znam šta je ali se ne dobija ništa time što se tiče uštede baterije / zaštite od burnina. Jedino estetika, kome se sviđa da ima bele notifikacije ispod crnog toggles panela :D

Da li neko može da potvrdi ovo, da se crnom pozadinom na Super AMOLED ekranima ne štedi baterija u odnosu na belu pozadinu?

Ukoliko telefon koristite kao telefon, na auto osvetljenju na novijim ekranima tesko ce se dobiti burn in. Ali ako se svaki dan pravi 3+ sot na vecem osvetljenju sanse su ogromne da se desi. Zato ja pored onog amoled prepoznatljivog isijavanja sto ja zovem ne mogu da kupim telefon sa amoledom. Ja kada vidim burn in samo u to gledam

Ali šta će mi telefon kao što je S9 na primer ako ga koristim kao telefon? Onda mi nije potreban ni Super AMOLED.
 
Vec duze vreme koristim telefone iskljucivo sa AMOLED ekranima, bolestan sam po pitanju te crne boje i vidljivosti na suncu i to je kraj..
Moje neko iskustvo je pokazalo da automatsko osvetljenje i dark teme ne dovode do pojave nekog znacajnijeg Burn In-a. Nedavno sam uzeo S8+ koji ima urezano par ikonica pa cu ga najverovatnije reklamirati. Neko rece da se tom prilikom menja i baterija, jel to uvek slucaj ili?

Sent from my S8+ using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ma to je tačno naravno, kažem da u praksi nema uštede jer koliko vremena dnevno provedeš buljeći u wallpaper ili settings :)
 
Phone, Settings, SMS... doda se sve to.
A meni licno je prijatnije poprilicno.

Moj S5 Duos (dok nisam slomio ekran, dakle 4 pune godine koriscenja..) nije imao burn in.
 
Ma ne doda se ništa, koristio sam i ovako i onako i nema razlike u trajanju baterije. Lepota i prijatnije su druga priča, tu stavlja šta ko voli, al da spremaš telefon ko za sahranu zbog trajanja baterije jok.

Inače crnjenjem (konkretno tastature i pozadine u whatsappu) može da se postigne i kontraefekat što se burnina tiče, da to što je crno ostane netaknuto a ono što ipak mora da ostane belo (polje za kucanje poruke u whatsappu) se troši i ostane urezano. Sa svetlom tastaturom i bilo kojom šarenom pozadinom ceo ekran ravnomerno radi i nema takvih tragova.
 
Zaključak, koristite normalno telefon u smislu da ne treba drhtati da li će ekran dobiti burn in ali i bez iživljavanja i odvrtanja osvetljenja na maksimum, kao što se neko pravio pametan ovde u jednoj drugoj temi i predlagao da se na S seriji treba odvrnuti osvetljenje do kraja, a ni sam ne zna koliku je glupost izjavio. I najvažnije, pre isteka garancije prodaja, mada većina ovde i menja telefone na 6-12 meseci.
 
Poslednja izmena:
Ma to je tačno naravno, kažem da u praksi nema uštede jer koliko vremena dnevno provedeš buljeći u wallpaper ili settings :)

Pa dobro možda neko voli ožalošćene teme i walpapere :)

Elem izbegavam amolede jer sam se jednom zgrozio sa jednim sagorenim telefonom u mts-u, nekako se nadam da će mikro led uskoro pa da pređemo na to. :D
 
Ti izlozeni SAMOLED modeli ako nemaju burn-in, uzmite ih, znaci da su super primerci :)
 
S6 Edge, S8 ortakov, oba zesci burn in imaju. Drzao na max osvetljenju. Ali kao sto je neko pisao, kako je moguce da drzi toliko osvetljenje u mraku, posto sam bio pored njega kada koristi u mraku telefon.
Ono u mraku bljesti ko ludo, oslepeo bih od toga.
 
galaxy nexus koji stoji u fioci kao teški backup nema burn in ali ekran stalno treperi po vertikali...kao da slika gubi signal :)
 
Kakva je situacija kod P-OLED displeja što se tiče burn in-a? Naručio sam z2 force, pa me zanima da li je neko imao problema sa sličnim tehnologijom, jer je valjda i Lg isto koristio čini mi se P-OLED. Sada ne znam ko je proizvođač za z2.

Gesendet von meinem HUAWEI VNS-L21 mit Tapatalk
 
Mislim da je isti djavo...

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Sve sto ima oled u reci dodje mu na isto. Cak i ovi skupoceni oled televizori pate od istog problema. Jedan sam video u tehnomaniji,kosta boga oca a tuga koliko je sprzen.
 
Ljudi ,kupio mobilni Samsung A52s i posle devet meseci se pojavi burn in.Telefon koristim prosečno,ne igram igre već samo za surfovanje, net društvene mreže.Pozadina uvek u dark modu a osvetljenje na 60% maksimum. Mislim da je ovo problem same tehnologije amoled ekrana.Moram ga slati u servis,pod garancijom je.Pokušaću da tražim zamenu telefona iako je prošlo 6 meseci.Neshvatljivo mi je jer telefon veoma pazim i po prirodi sam perfekcionista.Malo sam razočaran, ako za 9 meseci prosečnog korišćena se dešava ovo.Urezala se grafika navigacije,statusa baterije,wi fi i sata..Bela boja nije više onako sveže bela ,već žućkasta.Uradio onaj test sa plavom bojom..I imao šta da vidim.Plavi pikseli nagoreli ..
 
Ako je tako kao što pišeš, verovatno si dobio feleričan ekran.
Meni ni posle skoro dve i po godine nema tragova burnina.
 
Ako je tako kao što pišeš, verovatno si dobio feleričan ekran.
Meni ni posle skoro dve i po godine nema tragova burnina.
Moguće...Mislim da je ovlašćeni servis za samsung ..ako sme da se ovde napiše,onaj Pro mobi..Koliko sam čuo ljudi imaju pozitivna iskustva..Prošlo je šest meseci i ne znam da li će uvažiti zamenu.Zvao sam i predstavništvo Samsunga za Srbiju i požalio se..Kažu mora servis videti..Oni menjaju displej ,to je pod garancijom.Meni je glupo da mi kopaju po gotovo maltene očuvanom takoreći novom telefonu.. Prekosutra ga šaljem na reklamaciju..Čudno mi je..Kako je moguće da tako brzo stradaju pikseli..Pokušaću da kasnije ostavim sliku..
 
Nekako sam jedva uslikao ..ne može baš lepo ovde da se vidi,ali se primećuje.
Ukucajte onaj kod na fonu, zvezdica #0 zvezdica# i birajte plavu boju..pošto najčešće stradaju plavi pikseli...Tako možete testirati displey i piksele1000003245.jpg
 
Pa koliko često i dugo koristiš navigaciju?
Ako je osvetljenje na auto max i ako je dugotrajno koristiš onda nije nikakvo čudo da je došlo do burnina
 
Pa koliko često i dugo koristiš navigaciju?
Ako je osvetljenje na auto max i ako je dugotrajno koristiš onda nije nikakvo čudo da je došlo do burnina
Ma imam dva samsunga A52s.. taj drugi je čak više korišćen i nije mu ništa,dok ovaj je podešen na automatsko pomeranje navigacije i kao što rekoh troduplo manje korišćen.. Prihvaćena mi je reklamacaija.Zameniće mi ekran,ali ne mogu telefon jer je prošlo šest meseci. Kažu da od prilike oko godinu dana prosečnog korišćenja oni počnu da blede.Samo kod nekog ko ima telefon ovo sagorevanje tj Burn in sagoreva ravnomerno , pa onda se jedva i primeti... Od prilike kako su mi rekli..neki telefoni počnu ranije neki kasnije..U glavnom posle dve godine skoro da nema telefona koji bar nema bar 10 procenta nagorenih piksela.zato je tolika i garancija.Pun servis ljudi sa istim problemom..
Ovaj isto novi samsung A54 koga hvale ,lično sam ga video ,probao i držao u rukama.U svom životu nisam video takvu jadnu repliku samsunga a52s.Čak mu i gurnuli procesor koji je lošiji nego kod A52 s.. Ništa novo..Podebljali ivice,tj pokupili od ajfona..ljudi kukaju na grejanje ..ali jedno znam.Više nikada neću kupiti ništa sa super amoled ekranom.Ok slika je perfektna ali je ekran osetljiv i kvarljiv.Tek kada pojeftini mikroled tehnologija tada ću kupiti i takav telefon.Neću više da bacam pare na replike glupih telefona..Samsung A54 je isti tj prepakovani A52 s..doduše malo nešto pojačan..ali ne toliko.. Deset godine neću više menjati telefone dok ne izađe nešto stvarno novo.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno