Šta je novo?

AMOLED BurnIn problematika

Villy_Da_Man

Slavan
Učlanjen(a)
28.02.2005
Poruke
2,293
Poena
390
Posle Note 5ice i Xioami Mi Max 2, vratio sam AMOLED ekrann
na daily driver telefon (Honor note 10).

Elem, pre neki dan videh SGS 7E, koji sam doneo drugaru iz UAE i umalo se nisam šlogirao. Burn in all the way. Drži inače osvetljenost na maksimumu, ali opet, ekran užasan posle samo godinu dana.

Kako podesiti ekran da se ovo ne dešava? Na 5 godina starom SGS3 ima burnin oštećenja samo kod dela gde se prikazuje provajder.

Koliko može da se očekuje da ekran izdrži sa automatskiž podešvanjem osvetljenja?
 
BurnIn je na svim Amoledima ( na neku foru ne na iPhone X-u ) veliki problem. Najbolje je da se osvetljenje drzi smanjeno. Sto jace osvetljenje to je przenje ekrana brze. Takodje moze pomoci i smanjivanje intenziteta samih boja u meniju. Sve zavisi i koliko se telefon koristi... Neko potrosi bateriju za pola dana, neko za dan, neko za dan ipo i to naravno utice na BurnIn. Always on takodje pomaze da dodje do burnina brze jer gori non stop. Amoled ne podnosi belu boju, tacnije ona ga ubija tako da je najbolje staviti neku Dark temu i to bi bilo sve sto je u nasoj moci :)
 
Imam i ja pitanje. Da li garancija u Srbiji (dve godine zakonski) pokriva i ova oštećenja iz vašeg iskustva?

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока
 
djakovac@ Samsung porkiva 100%, tada ujedno uvek menjaju i bateriju. Apple sigurno NE. Huawei nisam proveravao, ali mogu proveriti od Ponedeljka i to.
 
Rodjakov Note 8 isto "izgoreo" osvetljenje stajalo na auto. Razbio je ekran posto mu je ispao pa je stavljen nov. Videcemo koliko ce on izdrzati
 
Ja sam stavio na samsung note8 dark temu imam clear flip futrolu tako da mi je always on screen iskljucen, to je sto je u mojoj moci, a da ga koristim po ceo dan, koristim ali ne toliko zahtevne app(pozivi,viber,whatsapp,instagram,fb itd... klasika) , igrice ne igram, punim ga jednom u 36-48h od 10,15%-100% nikakvo ono drzanje 50-80%
Ne mogu se toliko zaludjivati...
Videcemo, vreme ce pokazati svoje


Sent from my Samsung Galaxy Note 8 using Tapatalk
 
Šta vam znači dark tema, pa niste pola dana u settingsu niti se settings ureže u ekran. Ako niste konstantno na max osvetljenju ili veliki deo vremena ne držite jedan isti prikaz (app), nema problema sa burninom.
 
Meni se you tube urezao na starom telefonu, tako da željno iščekujem dark mod za tu aplikaciju, a nikako da stigne.

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока
 
Šta vam znači dark tema, pa niste pola dana u settingsu niti se settings ureže u ekran. Ako niste konstantno na max osvetljenju ili veliki deo vremena ne držite jedan isti prikaz (app), nema problema sa burninom.
Nije samo settings vec dosta stvari
f960e8f5390f006af153893185491898.jpg
7d90a4a21e458840ed0af32e807dc5e1.jpg


Sent from my Samsung Galaxy Note 8 using Tapatalk
 
Ma znam šta je ali se ne dobija ništa time što se tiče uštede baterije / zaštite od burnina. Jedino estetika, kome se sviđa da ima bele notifikacije ispod crnog toggles panela :D
 
Meni se you tube urezao na starom telefonu, tako da željno iščekujem dark mod za tu aplikaciju, a nikako da stigne.

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока
Root i YT Vanced.
A za dark teme, substratum i dark teme za sto vise aplikacija.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Meni se dark teme opasno svidjaju :)
Stavljam ih na svaki telefon, a koliko sam procitao amoledi najvise vole cenu

Sent from my Samsung Galaxy Note 8 using Tapatalk
 
Kako S9+ stoji sa burn in-om? Je li bolja situacija nego sa S8+ kod kojih vidjam da je bela ustvari crvenkasta.
 
Root i YT Vanced.
A za dark teme, substratum i dark teme za sto vise aplikacija.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Sta ce ti Root kad ima rootless YT Vanced?

Naravno da ce biti burn in-a kad je osvetljenje na max. Zasto je drzao max osvetljenje sve vreme, to je pravo pitanje :D

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Sta ce ti Root kad ima rootless YT Vanced?

Naravno da ce biti burn in-a kad je osvetljenje na max. Zasto je drzao max osvetljenje sve vreme, to je pravo pitanje :D

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Aaa da, ima, e pa onda ne treba root.
Meni telefon rutovan pa zaboravio.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ja uzeo od drugara S5 onomad,star par meseci,sa poprilicno velikim burn in-om urezana tastatura,status bar,fb app,svasta nesto...posle sam saznao da uglavnom drzi osvetljenje na max. Posle toga je pazario Mate S,ja dosao kod njega malo da cackam tel,da vidim kakav je,instaliram screen test,kad vidi iznenadjenja-vec urezan status bar! :( A telefon nije bio ni mesec dana star!!! Tu sam se bas razocarao u Amoled,koliko god da impresivno izgleda....:(

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Mate 10 Pro kod mene oko 6 meseci, nema ni naznake burn in-a.
Samo se ne przi brightness na max i nema brige.
Zapravo, ne mogu a da se ne zapitam, kako ljudi legnu uvece u krevet i pilje u ekran odvrnut do panja???
 
Ukoliko telefon koristite kao telefon, na auto osvetljenju na novijim ekranima tesko ce se dobiti burn in. Ali ako se svaki dan pravi 3+ sot na vecem osvetljenju sanse su ogromne da se desi. Zato ja pored onog amoled prepoznatljivog isijavanja sto ja zovem ne mogu da kupim telefon sa amoledom. Ja kada vidim burn in samo u to gledam
 
Koristim s8 duže od godinu dana i nema burn in. Ko normalno koristi telefon i vodi računa o svom vidu neće imati velikih problema. Ako se i desi problem uvažava se garancija.
 
To je super sto resavaju sad u garanciji burn in...doduse,covek(forumas) koji je pazario od mene taj S5 je tekodje uspeo da odradi reklamaciju ( naravno,napomenuo sam mu za
problem sa ekranom prilikom prodaje :) ). E sad,sta mene zanima....zamisli krenes na more,ili tako negde na duzi put,upalis navigaciju na par sati....kapiram.da bi tu ekran najpre izgoreo...

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
i za najmanji burn in menjaju ekran?

Drugaru se urezao sat od always on display-a. Zabagovao i nije se pomerao kao što treba (ne čudi, Samsung :d). Uzeo je telefon preko vip-a i bez problema su mu prihvatili reklamaciju.

Naravno da može u tim situacijama da se ureže gde je dugo vremena statična slika, jednostavno takva je tehnologija. Nema tu leka. Ali ako koristiš navigaciju 2-3 sata rotiraš par puta telefon i mislim da ne bi trebalo biti problema.
Najgori su oni telefoni u poslovnicama, ono je da padneš u nesvest od artefakta. :smash:
 
Poslednja izmena:
Zašto bi? Ja koristim u kamionu često telefon za navigaciju, uglavnom je sam ekran zaklonjen od sunca i ne gori na max.
 
primer, sestra otisla na more, listala galeriju, ostavila slike u thumbnail pregledu na najjacem osvetljenju, slucajno na sat vremena, bilo podeseno tako, i ta da cela galerija se urezala bukvalno. stari galaxy nexus je u pitanju bio, ali svakakve situacije su moguce

A obicno se ivice tastature urezu, linije koje su zajednicke za vecinu aplikacija, zato mozda sada gugl ideo na ovo da ceo ui bude potpuno beo bez linija, da kada omoguce dark temu bude sve potpuno crno
 
Svaka tehnologija ima svojih problema. Ja sam imao problema sa ips na lg g4, sa image retention. Isto se ureže status bar, isključim telefon, ponovo pokrenem, nema ga. Posle 5 minuta opet se pojavi. Dosta ljudi te stvari i ne primeti...
Lg još poznatiji po kvalitetu. :laugh:

 
Samsung note 5, kod mene već dugo, nikakvih problema sa amoledom. Xiaomi redmi note 5, kod mene od skoro, retention problem, čas se pojavi, pa ga nema dugo.... za mene, amoled dosta bolji, na suncu se pogotovo vidi razlika u korist amoleda .....

Sent from my SM-N920C using Tapatalk
 
Svaka tehnologija ima svojih problema. Ja sam imao problema sa ips na lg g4, sa image retention. Isto se ureže status bar, isključim telefon, ponovo pokrenem, nema ga. Posle 5 minuta opet se pojavi. Dosta ljudi te stvari i ne primeti...
Lg još poznatiji po kvalitetu. :laugh:

Posle 5x nikada vise lg, makar bili jedini smartphone proizvodjac

Xiaomi redmi note 5, kod mene od skoro, retention problem, čas se pojavi, pa ga nema dugo.... za mene, amoled dosta bolji, na suncu se pogotovo vidi razlika u korist amoleda .....

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

Ako stavis na cool neces ga nikada imati, jeste glupo resenje, ali radi, i ne vraca se. Ja kada sam video kod sestre na njenom, sokirao sam se, ali sam stavio na cool, i od tada se nije vratio, a to je bilo pre dva meseca
 
Poslednja izmena:
Retention je softverski problem, losa kalibracija, da se resiti.

Burn in je hardverski.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
@telep slično i kod mene, ali....pre neki dan bi ota update, odradih ga, tokom instalacije je dugo vremena na ekranu stajalo ono "mi". Posle instalacije, pokrenuh tapatalk, i ono "mi" bi urezano nekih desetak minuta... posle nekog vremena je nestalo. Sada ga opet dugo vremena nema. Izgleda da je to privremeni problem koji vremenom nestaje, ali iritira.... I ja ga uvek vidim u tapatalku.... Ali i nevezano za to, meni je prikaz amoleda dosta bolji...barem u poređenju Samsung note 5 vs. Xiaomi redni note 5 pro.....

Sent from my SM-N920C using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Svaka tehnologija ima svojih problema. Ja sam imao problema sa ips na lg g4, sa image retention. Isto se ureže status bar, isključim telefon, ponovo pokrenem, nema ga. Posle 5 minuta opet se pojavi. Dosta ljudi te stvari i ne primeti...
Lg još poznatiji po kvalitetu. :laugh:



Ja imam V20 nesto manje od godinu dana. Ovo je softverski problem za razliku od burnin problema i kod mene je resen S filter aplikacijom. Ni traga vise nema sve je kao i nov kad je bio..
 
Nazad
Vrh Dno