Šta je novo?

Ugradnja SSD diska pomocu Caddy fioke

seahorse

Poštovan
Učlanjen(a)
28.07.2015
Poruke
69
Poena
60
Zelim da ugradim SSD u laptop Asus X551CA - 192D pomocu Caddy Bay-a, tj. zelim da izbacim citac cd diskova i na to mesto ubacim SSD. Unutra je Sata III ali kako da proverim koja velicina Caddy fioke je meni potrebna, 9.5 ili 12 mm?
 
Pitam zbog toga stu su vratanca za ubacivanje CD-a 10mm
 
A zasto ssd ne direktno, a hdd preko cady-ja? Ja bar tako planiram.
P.S. Aj da pitam i ja da se ne zeznem jel za Tishiba satellite L650 ide 12mm cady sa sata konektorom?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Zelim da ugradim SSD u laptop Asus X551CA - 192D pomocu Caddy Bay-a, tj. zelim da izbacim citac cd diskova i na to mesto ubacim SSD. Unutra je Sata III ali kako da proverim koja velicina Caddy fioke je meni potrebna, 9.5 ili 12 mm?

Mozes da ispratis moje iskustvo sa tim problemom, mislim da je ista debljina i kod tebe.
 
A zasto ssd ne direktno, a hdd preko cady-ja? Ja bar tako planiram.
P.S. Aj da pitam i ja da se ne zeznem jel za Tishiba satellite L650 ide 12mm cady sa sata konektorom?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Kod mene je SATA III na CD citacu, tamo da nema razlike da li cu SSD postaviti na mesto CD citaca ili Hard Diska, dobro pitanje.
Nije problem SSD, problem je sto ja ne znam koji Caddy trebam da uzmem, 9.5 ili 12 mm, samo to imaju u prodaji?

IMG_20180825_194523.jpg
 
Poslednja izmena:
Da ne otvaramnovu temu imam lap top
https://www.winwin.rs/laptop-lenovo-ideapad-320-17-17-3-ag-intel-qc-4415u-6gb-500gb-intel-hd-bt-hdmi-6819296.html
Hteo bi da ga nadogradim sa SSD diskom ali tu gde ide DWD citac.Posto moj lap top nema DWDcitac nego neku plastiku u koju moze da se montira SSD ali fali mi neki prikljucak koji neznam dali moze negde da se kupi kod nas u nekoj radnji.Ima na Ali Expresu ali ja nikad nisam odatle pazario.Evo snimak gde se vidi kako to izgleda.
https://www.youtube.com/watch?v=qEtpLSDlss4
Ako neko slucajno zna gde ima kod nas neka mi javi.
 
seahorse@ da, kod nas u ponudi ima samo te dve dimenzije, tvoj je X551 imas sata III na DVDRW (kako kazes), moj je stariji model X550 i imam sata II na DVDRW i mislim da je i kod tebe 9 mm kao i kod mene, odnosno 9,5 mm. Najsigurnije ti je ako si ga otvarao da izvadis DVDRW i izmeris debljinu dela koji ulazi u laptop.

poske1@ mozda kod Mikro Princ-a.
 
Poslednja izmena:
Ako neko ima isti model kao i ja - X551CA-192D, treba Vam 12.7mm caddy. Potvrdu sam dobio i od zvanicnog Asus servisa u Srbiji.
Uspesno sam ugradio Kingston SSD :)
 
Nazad
Vrh Dno