Šta je novo?

Jeftin TV kao Monitor

Xer

Poštovan
Učlanjen(a)
16.11.2015
Poruke
42
Poena
59
Potreban mi je TV da bude monitor sto veci to bolji metar minimum i da je HD moze polovno a moze i "domaci" oko 200 € video sam one Vox,Fox,Adler,Stella,Favorit itd itd 40" 25999 i te fore ali ako nece da mi sluzi 5 godina ne zanimaju me.Ja smatram da su Samsung i LG isto smece kao i ti kinezi kvarili su se po komsiluku podjednako.Prvom komsiji VOX nadziveo LG a jednom Philips Samsung.Imam dva japanca HD ready kupljeni polovni iz Svajcarske razbise 8 godina kod mene a ne gase se.Hocu to samo veci i HD.
 
Potreban mi je TV da bude monitor sto veci to bolji metar minimum i da je HD moze polovno a moze i "domaci" oko 200 € video sam one Vox,Fox,Adler,Stella,Favorit itd itd 40" 25999 i te fore ali ako nece da mi sluzi 5 godina ne zanimaju me.Ja smatram da su Samsung i LG isto smece kao i ti kinezi kvarili su se po komsiluku podjednako.Prvom komsiji VOX nadziveo LG a jednom Philips Samsung.Imam dva japanca HD ready kupljeni polovni iz Svajcarske razbise 8 godina kod mene a ne gase se.Hocu to samo veci i HD.
Nećeš ništa posebno dobiti... TV ne može da zameni monitor. Ja imam 32-ku Philips na kompu i jedino je koristim za Eon i po nekad za wows. Prosto tv nike pravljen za te stvari.

Poslato sa RNE-L01 uz pomoć Tapatoka
 
HD ready uzasno izgleda i na 28".
Treba ti fullHD , a u gomili modela moras sam da izaberes sta ti se svidja.

Sto se veka trajanja tice nisu najjeftiniji LG i Samsung nista bolji od Vox-a , Fox-a... jedino sto
je veca verovatnoca da se moze doci do zamenskog dela ako se opravka posle isteka garantnog roka isplati.
 
Ispasce ti oci od gledanja u TV iz blizine. Kao sto je vec napisano, TV nije za te stvari.

http://www.itsvet.com/monitor_aoc_q3279vwf-pdaa1-31.i?id=6412

Verovatno nema na stanju, ali bi trebalo da uskoro bude isti takav, samo sa IPS panelom, ovaj je bio oko 30K kad je izasao, mozda malo manje.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pa vec imam Philips od 27' tako da mi je povecanje na 32" nije neki benefit a i verujem da bi se svaka zena slozila samnom 5" je nista specijalno.
 
Nećeš ništa posebno dobiti... TV ne može da zameni monitor. Ja imam 32-ku Philips na kompu i jedino je koristim za Eon i po nekad za wows. Prosto tv nike pravljen za te stvari.

+1
A naročito jeftin tv.
 
Da sam na tvom mestu išao bih na 32" AOC monitor. Od prilike je u ceni tv-a.

Poslato sa RNE-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Jos ne stigoh da kupim tv uhvatio me posao a ne bih da srljam pa da mi bude zao.Po mojoj istrazi sveo sam izbor na tri kandidata Vivax Imago LED TV-43S60T2S2 za nekih 20 000 din preko drugara veza zatim iz Subotice LG 43LJ515v 300e i obicna prodaja Gigatron Hisense HE43M2165FTS 31 000 din.Znaci izbor velicine 43'' i ako cemo jeftino Vivax a nazovi brend onda 300e za lg i taj Hisense.Ima Toshiba i Gruding i slicne marke u tom cenovnom rangu ali mi se cini da to nije Brend nego prepakivanje Tursko kinesko kako god.
 
Jos ne stigoh da kupim tv uhvatio me posao a ne bih da srljam pa da mi bude zao.Po mojoj istrazi sveo sam izbor na tri kandidata Vivax Imago LED TV-43S60T2S2 za nekih 20 000 din preko drugara veza zatim iz Subotice LG 43LJ515v 300e i obicna prodaja Gigatron Hisense HE43M2165FTS 31 000 din.Znaci izbor velicine 43'' i ako cemo jeftino Vivax a nazovi brend onda 300e za lg i taj Hisense.Ima Toshiba i Gruding i slicne marke u tom cenovnom rangu ali mi se cini da to nije Brend nego prepakivanje Tursko kinesko kako god.
Iskreno... ako tražiš 43 onda LG i Hisense. Ja sam isto gledao...realno nema neke razlike između 32 i 43 inča. Pa sam na kraju završio sa 50-icom za nekih 33k.

Poslato sa RNE-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Nije smart i te stvari... Ubo sam neku akciju, mada i bez akcije nije skup Fox 50DLE-172

Proveri kako se sad krecu cene... Ja sam ga uzeo u jednoj firmi iz Nisa a rade free dostavu u toku dana sa svim vrstama placanja,bas sam se prijatno iznenadio.

Poslato sa RNE-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Koliko sam upucen neki Samsungov panel je ali je potrebno malo podesavanja posto po def dolazi sa malo hladnijim bojama. A generalno nema izbijanja boje i ugao gledanja je ok. Za te pare sjajan.

Poslato sa RNE-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Ovo i meni treba, moze i 32" (mada moze i veci ako nije neka velika razlika u ceni), sto jeftiniji da zameni 22" TN monitor. Za surf, office i video (pregled) s 1, max 2m. Ne bavim se obradom stampe ni igricama pa da mi treba nesto ekstra precizno i brzo, tako da bi neki prosecan VA ili IPS verovatno bio skroz ok.
 
Za kolegu Antena potrazi model LG 32MP58HQ-P to je ono sto sam ja nasao kao adekvatan monitor od 32 " sto se tice odnos cena velicina kvalitet Madjar je 200eura sto se mene tice svaka kuca treba da ima jedan.
Gledao sam onaj FOX od 50'' danas i eye test nije prosao ekran je bled i belkast crno je lose a slika je kockastija.Ipak 50
je ogromno i opet bih ga razmotrio zbog suve velicine.U tehnomaniji je bio 36 000.
 
Za kolegu Antena potrazi model LG 32MP58HQ-P to je ono sto sam ja nasao kao adekvatan monitor od 32 " sto se tice odnos cena velicina kvalitet Madjar je 200eura sto se mene tice svaka kuca treba da ima jedan.
Gledao sam onaj FOX od 50'' danas i eye test nije prosao ekran je bled i belkast crno je lose a slika je kockastija.Ipak 50
je ogromno i opet bih ga razmotrio zbog suve velicine.U tehnomaniji je bio 36 000.
Mozda nisi ukapirao moj post od pre par dana... Imas monitore za 22k koji su 32 inca i koji su daleko pametnija kupovina od bilo kog tv uredjaja bilo koje dijagonale.A da ne govorim o eyefinity-ju koji je majka Mara za te stvari.

Sto se tice Fox-a... Rekoh potrebno je toliki panel podesiti. Ne znam sta podrazumevas pod eye test ali kad se sve podesi nema problema. Zrnasta slika se javlja iskljucivo na fus kablovskoj. HD sadrzaj je sasvim pristojan,sto je i poenta. A naravno to nije panel koji se gleda sa 1m razdaljine.

Poslato sa RNE-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Vec smo pricali o monitoru i imam 27" sto je prilicno veliko i prezadovoljan sam.32 " mi nije upgrejd hteo bih televizor zbof velicine.Normalno monitor bi bio bolji ali 40" monitor je 630€
 
Izbor je pao na LG kod Madjara i da definitivno nije monitor prosto kida oci iz blizine zato sam ga stavio na sto i stavio racunar ispod njega i da se odmaknem dobro.Sto se tice igara definitivno otpada mouse keyboard varijanta ali na gamepadu bi bilo fino.Ionako sam planirao da uzmem PS4 kasnije pa cemo videti.
.
 
Pa kao ima manji input lag za gejming mada to je prica za malu decu.Za gejming se kupuje monitor od 130hz ko je analan oko tih stvari ja licno nisam.
 
Nazad
Vrh Dno