Šta je novo?

Hi-FI komplet pojacalo + zvucnici !

Lef-kada

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
17.08.2018
Poruke
220
Poena
20
Budzet mi je nekih 1000e, ali bih ipak gledao ako moze da bude i manje.
Nasao sam na ovaj komplet:

https://www.player.rs/hifi-paketi/q-acoustics-denon-avrx540bt-2050i-779/pro/10686

Na sajtu su napisali da im je ovo best buy komplet.
Kad se racunaju zasebno ova dva uredjaja, cena im je oko 960e, a ovako u kompletu 780e.

Da zanemarimo belu boju :D prezivecu je (nema kompleta sa istim ovakvim crnim zvucnicima), da li postoji nesto bolje za ove pare, znaci 750-800e ?

Pre nekuh godinu dana kad sam se poceo raspitivati, moj izbog je bio Onkyo A-9010 (svuda nahvaljeno) i Dali Zensor 5 (takodje svuda pohvaljeni), ta kombinacija je 250 + 470e = 720e, ali bih se morao cimati pa da sa recimo kupljenim pojacalom jurim da cimam prodavce da mi povezu pojacalo na zvucnike da vidim da li se slazu.
A ovako ovo gore sto prodaju u player-u sklopljeno, to pretpostavljam da znaci da se uklapaju te dve komponente.

Hvala.
 
Nije to tako jednostavno, da li će tebi odgovarati taj zvuk? To što je neko drugi složio po svom subjektivnom kriterijumu ili politici firme ne znači da će i za tebe to biti idealna kombinacija.
Dodatno, to je AV risiver, a ako ne planiraš 5.1 sistem bolje je uzeti stereo pojačalo. Šta je izvor, komp sa integrisanom zvučnom?

U jednoj drugoj radnji se prodaju NAD D3020 V2 i Canton GLE436 za 770e recimo, i to treba čuti. Pa Marantz PM6006 i npr. Monitor Audio Silver 1 ... Mislim da Dali zvučnika više nema kod nas. Obrati pažnju i na Rotel RA-10.

Ako koristiš integrisanu zvučnu i kupiš neko od pojačala koje ima koaksijalni ulaz onda za oko ili nešto preko 100e možeš uzeti M2Tech HiFace Two koji konvertuje USB u SPDIF izlaz. Ili možeš da kupiš neki USB DAC slične cene.

Exposure 1010 na KP-u sa garancijom je još jedna vrlo zanimljiva ponuda.
 
Poslednja izmena:
DENON AVR X540BT je risiver ?
Meni izgledalo kao klasicno 2.0 pojacalo, onda to otpada.

Pa poneo bi neku metaliku pa bi poslusao kako to zvuci :) pricam sad za bilo koju drugu kombinaciju pojacalo + zvucnici.

Evo ovakva je situacija.

Imam televizor (4k dakle novije generacije), kompjuter i PS3/PS4.

Primarni cilj je bio pustati muziku .flac sa kompjutera, on ide preko HDMI kabla na TV, a izvor zvuka na TV se stave zvucnici koji su jelte preko pojacala povezani na TV. Dakle pojacalo je sa TV-om povezano digitalnim optickim kablom.
Totalni sam laik, ali da li se ovakvom konekcijom preskace integrisana zvucna karta na maticnoj ploci ?

Maticna ploca je MSI Z97-G45 GAMING:

Audio
• Realtek® ALC1150 Codec
- 7.1-Channel High Definition Audio
- Supports S/PDIF output

Verovatno nije najgora integrusa, ali kapiram da integrisana zvucna ne ide u istoj recenici sa Hi-Fi zvukom :).

Dakle sve sto krene sa mog kompa preko HDMI (.flac, filmovi) ne bi trebalo da gube na zvucnom kvalitetu jer ne idu preko integrisane zvucne ?

Sto se tice konzola, tu je ista situacija, hdmi na TV.

Ili gresim pa ipak integrisana zvucna mora biti povezana na pojacalo ?
 
Ili je ova moja zafrkancija sa TV-om preko hdmi malo neozbiljna ipak :)

Pa je mozda potrebno uloziti i u neku solidnu zvucnu kartu, da bi se jelte muzika slusala bez potrebe da TV bude ukljucen.
 
pobrkao si lončiće, svi uređaji treba da budu povezani na risiver a ne na TV, znači komp u risiver a iz risivera u TV za sliku i naravno zvuk ide preko zvučnika povezanih na risiver. Ali ovaj risiver je najnižeg nivoa i najjeftiniji AVR koji Denon nudi, bolje bi bilo uzeti minimum AVR-X1400 ili stariji X1300. Podržavaju i puštanje FLAC fajlova direktno sa njih preko mreže ili preko USBa, što je ono što želiš jer onda izbegavaš integrušu. Pogledaj samo koje tačno FLAC fajlove podržavaju u specifikacijama.
 
Ne treba meni risiver, greskom sam to gore napisao ne znajuci da je taj Denon model risiver.

Treba mi stereo pojacalo.

A kojim kablom se povezuje zvucna karta sa pojacalom ?
 
Znaci sa nekom dobrom internom zvucnom, taj DAC uredjaj je suvisan ?
Pa sta znam, elegantnije mi je sa zvucnom, jedan uredjaj van kucista manje :).

Al ako ne nadjem zvucnu neku dobru, onda ce morati taj DAC.
Ne mogu nigde kod nas da nadjem jedan od ta dva DAC-a.

https://www.kupujemprodajem.com/Audio/D-A-konvertori/1-895-1-grupa.htm

A sta bi preporucio od podnostojecih zvucnika ?
 
Obrati pažnju na žanr muzike koju slušaš jer nisu svi zvučnici za svu muziku.
Dakle ako neko sluša neku drugu muziku od tebe onda nije dobro da ti on izabere zvučnike.
Na primer, na ove moje ako pustim neku elektronsku muziku bude savršen zvuk, ali ako pustim Slayer onda za svaki album treba da se mučim da štelujem ekvilajzere, dok na prošlim zvučnicima nisam imao tih problema, na ovima metal ne mogu da slušam lepo, imaju prejak bass

Poslato sa Huawei Mate 9 uz pomoć Tapatoka
 
Nazad
Vrh Dno