Šta je novo?

Upgrade konfiguracije za rad sa grafikom, Photoshop?

Protos

Slavan
Učlanjen(a)
02.03.2006
Poruke
474
Poena
345
Pozdrav, trenutno imam ovu konfiguraciju:

Kuciste CM 690 Advanced II, Napajanje Corsair rm1000
Asus MB p8z77-le, intel i52500K, Corsair vengeance 2x4,
samsung evo 850 ssd, saphire r9 280x

imao sam 16GB rama ali je jedan modul crkao pa sam nekako namestio da radi sa 2x4.
Uglavnom ovo je sada dosta sporo za rad sa grafikom pa imam nameru da zamenim MB+CPU+RAM.
Iskreno nisam pratio novosti u vezi hardvera osim da je Ryzen dosta brzi od Intela za iste pare pa onda nemam razloga da se drzim Intela po svaku cenu?
Zanima me da li su ostale komponente kompatibilne sa novijim plocama i CPU, i da li ima neki razlog da ih menjam, neka nekompatibinost?
Da li ima nekog razloga da ne zadrzim napajanje, kupljeno je 2014. god i nije pravilo probleme a odgovara mi sto je necujno, takodje nisam ga nikad opterecivao oveklokovanjem i slicno. 4 godine je staro, da li je to razlog za zamenu?
Oveklokovanje i igre me ne zanimaju. Treba mi da je masina stabilna za neki osnovni rendering u 3D aplikacijama i za Photoshop.

Trenutno mi AMD Ryzen 7 2700X deluje kao najbolja kupovina sto se tice CPU odnos cena-performanse?
- Ukoliko ima neki bolji predlog?
- koja ploca bi se najbolje slagala za Ryzen?
- koji RAM je najstabilniji, mislim da uzmem 2x16GB ili je bolje uzeti 4x8?

(Da li ima neki prodavac koji bi mi dao normalniju ponudu, s obzirom na nepovoljne cene u Srbiji u poredjenju sa cenama napolju, moze predlog na P.M.)
 
Za taj stari, samo eventualno zamena za i7 2700k ili 3770(k) i 16GB memorije, ništa novije ne pajsuje.
Napajanje neznam koje je i koliko je jako, 4 godine nije mnogo za bolju marku.
Ryzen 2700x bi sigurno bio daleko bolji ali za njega treba neka bolja B450 ili bar osrednja x470. To već zavisi od budžeta. 2x16GB bi bilo bolje ali verovatno i skuplje nego 4x8GB zbog brzine ali ako ti nije stalo za brzine preko 2666-2933(3000) MHz onda 4x8GB.
Tako da sve zavisi od budžeta i potrebe, lako je napraviti vrhunski i skup kompjuter ili super jeftin.
 
Pozdrav, trenutno imam ovu konfiguraciju:

Kuciste CM 690 Advanced II, Napajanje Corsair rm1000
Asus MB p8z77-le, intel i52500K, Corsair vengeance 2x4,
samsung evo 850 ssd, saphire r9 280x

imao sam 16GB rama ali je jedan modul crkao pa sam nekako namestio da radi sa 2x4.
Uglavnom ovo je sada dosta sporo za rad sa grafikom pa imam nameru da zamenim MB+CPU+RAM.
...
Da li ima nekog razloga da ne zadrzim napajanje, kupljeno je 2014. god i nije pravilo probleme a odgovara mi sto je necujno, takodje nisam ga nikad opterecivao oveklokovanjem i slicno. 4 godine je staro, da li je to razlog za zamenu?
Nema razloga da menjas napajanje :trust:

Sto se ostalog tice, u zavisnosti od toga sta tacno radis u PS-u i sta smatras za sporo, moj savet ti je da iskoristis vikend, informises se i kloknes taj 2500K (trebalo bi da mozes bez problema da ga ubrzas 20%), pa ako budes zadovoljan novootkrivenim perfomansama, dodas jos 8GB DDR3 i odlozis upgrade za neke bolje dane.
 
Ne znaci mi 20%,
samo me zanima koja MB je preporuka za 2700X i koji RAM,
takodje da li mora novi install win10 kad se prelazi sa intela na AMD? neka iskustva? do sada sam iskljucivo koristio intel, ovo bi bio novi chipset pa da li win10 prepozna novi hw ili mora fresh install?
 
Ako ti cena odgoara, evo ova moja Asus Prime x470 pro se odlično ponaša i sa 2700X i sa memorijom.
 
Što se tiče Windows-a, moraćeš novu instalaciju, menjaš ploču i čitavu platformu. Da si zamenio samo memoriju i/ili CPU, tada ne bi morao.
 
LC-CC-120-RGB.
 
Isto samo mozda nema AM4 mount u kutiji, ako je neki stariji lager.

RGB verzija ima crn hladnjak i bolji vent, ja bih samo zbog crnog hladnjaka doplatio :)
 
Pa neka pogledaju šta piše na pakovanju.
 
Pa RGB verzija ima u kutiji AM4 bracket sigurno.
 
Na Asus ploci koju sam uzeo primetio sam na jednom mestu pozadi neku prljavstinu, kao lepak? da li je Refurbished ploca, kako da proverim?
nisam pronasao da moze preko serijskog broja
 
Nazad
Vrh Dno