Šta je novo?

Koji spori punjac?

ivanbass1

Čuven
Učlanjen(a)
25.04.2016
Poruke
11,114
Poena
765
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5700X, LC-CC-120
Matična ploča
AsRock X570S PG Riptide
RAM
Kingston 2x16GB 3400MHz CL14
GPU
AsRock Challenger Pro 6700 XT
Storage
Kingston A2000 1TB, Toshiba P300 3TB
Zvuk
HyperX Cloud II Wireless
PSU
Seasonic Core 650 GM
Kućište
NZXT S340 Elie
Monitor
AOC CQ32G1
Miš & tastatura
Logitech G502, HyperX Alloy
Ostale periferije
Mac Mini M1 16/512
Laptop
Macbook Pro M1 16/512
Tablet
Galaxy Tab S7
Mobilni telefon
XIaomi 12X
Pametni uređaji
-Galaxy Watch 3
-Mi Band 5
-Mi Band 4
-Mi Smart Humidifier
-Mi Air Purifier 2S
-Mi Air Purifier 3H
-Mi Mop Pro
Pristup internetu
  1. Optički internet
Narucio bih online(AliExpress, Ebay, itd..) neki spori punjac koji bi sluzio za punjenje preko noci, kako uglavnom punim fon(verovatno i vecina nas). Nervira me sto se greje(ne pregreva, ali greje) fon pri brzom punjenju. Imam fabricki brzi punjac.

Dakle, treba mi preporuka za spori(1A) punjac koji bi sluzio za nocno punjenje, a da nije neki kung-fu kvalitet. Ne bih rootovao fon da bih aplikacijama ogranicio brzinu/maks. procenat punjenja, najstrasnije me mrzi to da radim :D

Takodje i neki 1m Micro-USB kabl, ako uz punjac ide neki kraci..


Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pa razumeo bih da je u pitanju visoka temperatura tj da je telefon vreo. Zar nije normalno da se malo greje pri punjenju? Pogotovo danasnji tanki uredjaji sa velikim baterijama. Verujem da proizvodjaci uzimaju u obzir to da vecina korisnika puni telefon tokom noci, i ako je to problematicno, uz telefon bi isli sporiji punjaci.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Nisi bas u pravu. Qualcomm je sam potvrdio da su svesni da brzo punjenje utice na zivotni vek baterije, ali da to nije bitna stavka zato sto ce vecina ljudi svejedno zameniti telefon pre nego sto baterija oslabi dosta. A i vecina potrosaca hoce sto brze da napuni telefon. Tako da oni prave ono sto potrosaci hoce, a to je da napune baterije sto pre.
 
Jedno pitanje , ako bi punio sa punjačem 5V 2A a stavio USB Kabel od 1 A provodnosti da li je onda isti efekat kao sa sporim punjači a. Pošto pretpostavljam da ga ne bi punio sa 2 A...

Poslato sa F1 il nijedan by Xiaomi uz pomoć Tapatoka
 
Jedno pitanje , ako bi punio sa punjačem 5V 2A a stavio USB Kabel od 1 A provodnosti da li je onda isti efekat kao sa sporim punjači a. Pošto pretpostavljam da ga ne bi punio sa 2 A...

Poslato sa F1 il nijedan by Xiaomi uz pomoć Tapatoka

Trebalo bi da jeste isti efekat, ako je on namenjen za struju od 1A max, onda ne moze proci 2A kroz njega.
 
Da da to sam i mislio. Jeftinija je onda ta varijanta kupiti Kabel za 100 dinara nego punjač a efekat je isti.

Poslato sa F1 il nijedan by Xiaomi uz pomoć Tapatoka
 
Nazad
Vrh Dno