Šta je novo?

Koji spori punjac?

ivanbass1

Čuven
Učlanjen(a)
25.04.2016
Poruke
11,114
Poena
765
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5700X, LC-CC-120
Matična ploča
AsRock X570S PG Riptide
RAM
Kingston 2x16GB 3400MHz CL14
GPU
AsRock Challenger Pro 6700 XT
Storage
Kingston A2000 1TB, Toshiba P300 3TB
Zvuk
HyperX Cloud II Wireless
PSU
Seasonic Core 650 GM
Kućište
NZXT S340 Elie
Monitor
AOC CQ32G1
Miš & tastatura
Logitech G502, HyperX Alloy
Ostale periferije
Mac Mini M1 16/512
Laptop
Macbook Pro M1 16/512
Tablet
Galaxy Tab S7
Mobilni telefon
XIaomi 12X
Pametni uređaji
-Galaxy Watch 3
-Mi Band 5
-Mi Band 4
-Mi Smart Humidifier
-Mi Air Purifier 2S
-Mi Air Purifier 3H
-Mi Mop Pro
Pristup internetu
  1. Optički internet
Narucio bih online(AliExpress, Ebay, itd..) neki spori punjac koji bi sluzio za punjenje preko noci, kako uglavnom punim fon(verovatno i vecina nas). Nervira me sto se greje(ne pregreva, ali greje) fon pri brzom punjenju. Imam fabricki brzi punjac.

Dakle, treba mi preporuka za spori(1A) punjac koji bi sluzio za nocno punjenje, a da nije neki kung-fu kvalitet. Ne bih rootovao fon da bih aplikacijama ogranicio brzinu/maks. procenat punjenja, najstrasnije me mrzi to da radim :D

Takodje i neki 1m Micro-USB kabl, ako uz punjac ide neki kraci..


Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Puni ga na komp, šta se mucis sa punjacem :d

Možeš i da nadjes neki od 0.5A dovoljno ti je da se noću puni.
 
Preporucujem ti bilo koji originalni punjac sa kp za par stotina dinara, za istu namenu koristim matori punjac od HTC HD2, on je 0.7A i odlicno zavrsava posao.
 
Koji je telefon?
Koju verziju QC ima?
Sigurno ima podešavanje za on/off fast charging.

Na Samsungu je Settings/Battery/Fast cable charging.

Ja imam Aukey punjač sa 4 obična ulaza od 2,4A i jedan QC2. Ako ubacim kabl na ta 4 ide sporo punjenje, a ako stavim u QC ulaz (i ostavim uključen opciju Fast charge na telefonu) onda se brzo puni.
 
Redmi Note 5, QC 2.0 je u pitanju, nema opciju za iskljucivanje brzog punjenja.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pa nebitno sta je, QC 2.0 puni 0-100% za 10min brze, ovo je obican brzi punjac i puni za ~2h 4000mAh bateriju.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Brendove znam, Aukey, Baseus, UGreen, ali svaki koji nadjem je ili QC ili neki skupi sa gomilom portova gde je poneki port obican..

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Evo
ORICO Mobile Phone Charger 5V1A5W/5V2A10W USB Travel Charger Portable Wall Adapter EU Plug Black/White
http://s.aliexpress.com/3i2eqmE7?fromSns=Copy to Clipboard

4089d85edd5ac9d073f43bc10a3f43cc.jpg
 
Nalazio sam ja te punjace nepoznatih brendova, nego je pitanje koliko je to pouzdano za koriscenje :D

Ovaj doduse nisam nasao, sve neku boraniju od 50c-1$..

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Mislim da je ovo dovoljan pokazatelj :)

Nije to Šklj firma.
8a70e1a70aeaa8fb89995ff185a1c6d2.jpg
 
Hvala Djilke, bas to sam trazio :)

Narucio sam ovaj, citao sam utiske ljudi koji su uzeli, utiske o Orico brendu na netu generalno, a videh i da ne ide kabl uz njega, nekom logikom bi trebalo da bude bolji od onih uz koje idu kablovi.

Edit:

Baseus Flat Micro USB Cable Fast Charging Data Cable For Samsung Xiaomi Android Mobile Phone Charger Wire Cord Microusb Cable
http://s.aliexpress.com/JnmeueuA?fromSns=Copy to Clipboard

Da li je ovaj kabl okej, ili da gledam neki Ugreen/Aukey?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
imam ja taj baseus kabl, kraći i duži, nema greške...ugreen izbegavaj onaj crni sa zlatnim konektorima od 99 centi što ga je pola foruma kupilo :) pisao sam već o tome u posebnoj temi da se ne ponavljam...eno negde se čovek već žalio na njega ovde na forumu...doduše, to važi za usb c verziju tog kabla, ne znam za micro usb...

orico takođe ok...

ali bez obzira na sve nemoj ništa od toga da koristiš ako nisi kod kuće i blizu kablova i punjača :)
 
Poslednja izmena:
Videh te reverzibilne, zanimljivi su, razlika u ceni je 50-60c, hteo sam da uzmem ovaj plavi jer je telefon belo-plavi, a punjac je beli :D

Ako je ovaj reverzibilni kvalitetniji, uzecu njega.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ja sam uzeo njihov type c takav upleteni, odličan je, ima već skoro godinu dana, a ovaj od 2m ću naručiti samo da mi dodje plata.
 
Porucio i kabl od 2m i punjac :)

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Zasto te nervira to sto se telefon greje tokom punjenja? Valjda spavas preko noci a ujutru kad ga skines sa punjaca on se ohladi?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Pa razumeo bih da je u pitanju visoka temperatura tj da je telefon vreo. Zar nije normalno da se malo greje pri punjenju? Pogotovo danasnji tanki uredjaji sa velikim baterijama. Verujem da proizvodjaci uzimaju u obzir to da vecina korisnika puni telefon tokom noci, i ako je to problematicno, uz telefon bi isli sporiji punjaci.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
jeste, proizvodjaci su majke tereze pa zele da ti telefon potraje bar 15 godina kako ne bi imao trosak da kupujes novi...baterije zalivene u telefon, brzi punjaci koji brzo sprze bateriju, eto njima tvojih para brzo ponovo...a sve ce oni da opravdaju brigom za korisnike, eto traze ljudi da se brzo puni baterija...
 
lmao, quick charge postoji vec godinama i ljudi nemaju problema sa baterijama. Baterija ce oslabiti posle odredjenog vremena i na telefonima koji se sporo pune, sve zavisi koliko ciklusa je okrenula. Apsolutno nista se nece desiti telefonima/baterijama ukoliko su dobro izradjene i proverene. Kao primer, znam nekoliko ljudi sa starijim telefonima tipa galaxy note 4, g3/g4, htc m9, mi4/mi5 koji jos uvek nisu menjali bateriju, jer radi sasvim dobro i posle 2-3 godine koriscenja.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ja na S7 imam opciju da onemogućim Quick Charging. Znači i ako stavim brzi punjač, neće puniti max brzinom.

40488456_460816711084005_4052121963819171840_n.jpg
 
Poslednja izmena:
Po svemu što sam čitao i na osnovu mog iskustva da je Quick charge dosta grejao I bateriju i telefon i brzo srozao kapacitet moj stav je da bi Quick charge trebalo izbegavati...naravno, nisam ja nikakav parametar, neka puni kako ko hoće i neka veruje da proizvođači to rade za naše dobro (pa zato razni plstiše milijarde dolara kazni zbog lažiranih testova itd)...a ne znam kakve sad veze imaju telefoni koji nemaju quick charge sa ovom pričom...
 
Dodao bih još, da mi se baterije brže prazne ako koristim brzo punjenje, ako koristim sporo duže traju. I na telefoni u na satu, na satu je baš primetno.
 
Ne pregreva se, ide na ~40c. Svakako bi bilo bolje kad ne bi isao. Kad je baterija na ~40c, ceo fon je topao. Znam da je normalna temperatura za QC i koristicu QC kada budem dopunjavao u toku dana.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Stigao kabl posle nesto vise od mesec dana. Kvalitet odlican, radi brzo punjenje na 2m. Iako je reverzibilan, kad je okrenut na jednu stranu lakse ulazi u konektor, ne znam sto.

Orico adapter jos nije stigao.

546df47f35ba13576326a19a5d556fcc.jpg
Pored originalnog kabla za RN5.
 
Poslednja izmena:
Stigao i Orico adapter, u kutijici, kvalitetno je izradjen, telefon je trenutno na 80%, stavicu da se puni kad bude bio na <20%, pa cu videti koje temperature dostize i koliko ce mu trebati da se napuni :)
 
Nazad
Vrh Dno