Šta je novo?

Zamena i3-4160

kapone

Poštovan
Učlanjen(a)
25.11.2014
Poruke
97
Poena
60
Koji procesor biste mi preporucili do 100€ za WOT? Planiram da zamenim trenutni i3, u pitanju je LGA 1150 socket. Vidjao sam na ebay-u neke relativno povoljne Xeone pa me zanima kakvi su u poredjenju sa i5/i7. Graficka mi je GTX 1050 ti.
 
Ljudi, procesor je znatno jaci od mog starog, tu nema dileme. Kad prodam moj stari za 50€, dobio sam veliki upgrade za 50€. Nego, javlja mi se sumnja u vezi sa grafickom karticom. Naime, podesavanja u igri su mi recimo na medium sa ukljucenim AA i v-sync. Nekad se desava da mi fps padne na <50 na par sekundi i pritom mi secka slika. To me toliko iritira, ne mogu vam objasniti... Ova pojava mi je neobjasnjiva, jer mi graficka radi na 50-60% sa tim podesavanjima (cak i u momentu padova fps-a), a cpu na jos manje, pritom su pojedinacna jezgra u najgorem scenariju opterecena ne vise od 70%. Da li moze biti da je wargaming zasrao nesto sa poslednjim apdejtom i da je ovo samo rezultat loseg softvera? U dilemi sam reinstalirao i windows i situacija se nije promenila.
 
Da li je moguce da neko koristi VSync u multiplayer PVP igri? :D

Iskljucuj to..
Em sto ima delay, em ako igra padne ispod refresh rate-a monitora, VSync obara fps na refresh rate/2, ako je 60Hz to je 30fps..

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ukljucen mi je VSync zbog toga sto mi je izrazeno prisutan screen-tearing, pa mi to smeta...

@Orchard
Mozes li mi malo pojasniti to sa limiterom, prilicno sam noob na tom polju...
 
umesto sto sinkuje sa svakim osvezavanjem monitora samo ogranici na 60fps i igra radi mnogo tecnije i konzistentnije (bolji i konstantniji frametime),po cenu da ponekad narocito ako padne ispod 50fps (gde se igra ponasa kako bi se ponasala bez vsynca) imas nesto cepanja.mozes ovo da odradis:

1. u samom drajveru/softveru (radeon settings pa gaming tab,pa global graphics pa frame rate target control upalis i stavis na 60fps ili ides na profil pa ga tu upalis zasebno za svaku igru,npr u nekim starijim igrama narocito suterima gde imas konja za veci fps mozes 120fps da stavis,ja tako radim,global 120 a za zasebne novije igre 60 ili 90,mozes da eksperimentises npr ako i na 60 ili 120hz imas cepanje isprobaj sa 1 ili 2 fps gore dole).

2. sa zasebnim softverom kao npr rivatuner-om (gde imas manje vise sve opcije kao i u radeon settings samo sto ovo radi i na nvidia i intelu).na netu kazu da mozda rivatunerov limiter radi najbolje jer navodno ide na directX nivo,po mom iskustvu radi isto i sasvim je dovoljan stock amd-ov drajver.

mozes i da isprobas sa globalnim enhanced vsync-om,ali ovo ne bi koristio za kompetitivne igre jer kad si na 60fps opet imas vsyncov lag.

nemam pojma koliko sam dobro objasnio,ako ti dobro ide engleski od ruke evo dosta solidno objasnjeno:

 
Poslednja izmena:
Hvala, razumeo sam sve. Samo mi jos uvek nije jasno zasto imam padove fps-a ispod 60, cak ispod 50 na momente, kad ni graficka ni cpu nisu ni blizu 100% optereceni... Isprobacu rivatuner, pa javljam rezultate. Inace imam GTX 1050 Ti, ne amd :)
 
pomesao sam onda ja,ostalo mi da je 380 radeon,nemam pojma kako...to mozda bolje u WoT temi da priupitas,ja nisam nikad igrao,samo davno pakovao par racunara za WoT,tad je problem bio zbog cpu-a i bas se ganjao g3258 i dizao peko 4ghz da bi mogao graficku da isprati.
 
Nazad
Vrh Dno