Šta je novo?

Monitor do 100e

Novatech

Cenjen
Učlanjen(a)
29.01.2016
Poruke
1,451
Poena
110
Posle 10 god aktivne upotrebe neispravnog Samsunga 943n, prodao sam ga i sada trazim novi monitor. Nezahtevan sam korisnik, monitor cu koristiti par sati dnevno, malo LoL-a i nekih tako manje zahtevnih igara i uopsteno rad u windowsu i internet. Za gledanje filmova i serija koristim Samsung tv 40". Dijagonala bi pozeljno bila 23/4 inca, mada moze da prodje i 21.5. Tih 12/13.000 din su max koji mogu da izdvojim tako da ako moze bez onih predloga dodaj 2-3.000 i dobijas najbolji monitor. Sto se tice radnji najjednostavnije bi mi bilo u ovim nasim vecim radnjama.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Taj monitor je na nekom bolesnom snizenju u Tehnomaniji, u drugim radnjama se krece od 18-20.000 din. Valjda nece vratiti cenu na staro dok ne kupim. Inace kakav je Lenovo po kvalitetu? Ko im radi panele, ko sklapa? Verovatno China. Izgleda fenomenalno, to im se mora priznati.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Nemam ideju, ali mora biti bolji od gomile TN panela, a ne puno losiji od AOC IPS panela, ali je ipak 23.8" za istu cenu.

Narucuj dok ne poskupi, ako nesto ne valja imas 14 dana da vratis :)

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
U tehnomaniji moze da se desi da nije web cena i da ne daju po Web ceni.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Misliš suprotno, da je samo web cena? Fantastična cifra za taj model!

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
Ne.

Kad sam uzimao usisivac, bio je na stanju u Tehnomaniji u Nisu. Zvao sam call centar i rekli su da u radnjama (mozda)nije ista cena i da ne daju web cenu ako je u radnjama veca, kao i da ne mogu da mi kazu koja je cena tamo, vec da moram da odem.

Naravno, nisam otisao, narucio online u drugoj radnji :D

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
https://www.tehnomanija.rs/it-shop/monitori/lenovo-monitori-23-25-l24i.html

Ovo je pitanje za "sta da kupim" podforum.
https://youtu.be/r52nVA0TrKU
Evo kako izgleda uzivo, iskljuci zvuk samo jer je na poljskom :d
Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Odlična cena za 24" monitor(nisu im ista postolja). Takođe sam u potrazi za novim monitorom, ali u dijagonali od 27/28". Ima li neki ok za neke normalne novce(~250€)? Za neko normalno korišćenje.
 
Od ta dva, IPS.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
VA vs TN? Sta bi uzeli od ova 2 da morate? Koliko je los ghosting na VA panelima?

Cini se dobar taj lenovo u tehnomaniji, mada dok ne vidim uzivo monitor, ne znam da li je dobar. Ja sam trazio sekundarni monitor do 100e prosle godine i od novih nisam nasao nista pametno. Na kraju sam kupio polovan dell 2408 za 60e. Verujem da je taj praistorijski DELL S-PVA monitor bolji od svih tih novih VA, IPS i Tn u cenovnom rangu do 150e.
 
IPS>VA>>TN za normalno ne-specificno koriscenje, sto se mene tice.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
PLS=IPS.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Jel ovo isti monitor?
5b33f2e9a12da55e122154ace4ae3b40.jpg
32bb5805a6c5705913a77e671e3e0468.jpg


Edit: Jeste, razlika u jednom slovu.
Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Jedina razlika izmedju njih je da Lenovo ima malo veci displej 23.8 naspram 23.5, sve drugo je isto sto se tice specifikacija. Sto se tice brendova Samsung bi trebalo da je mnogo pouzdaniji. Imam Samsung tv koji je preziveo udar groma (u garanciji) i evo radi 2 god posle toga bez ikakvih dodatnih kvarova.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Pogledaj po broju modela. Ne vidi se dobro na slici.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Stigao monitor medjutim ima nedostatak. Displej nije lepo nalegao na okvir monitora, jel ovo za garanciju? Ne primecuje se pri normalnom radu vec samo iz ugla
4aa5282e0f9f058c82395ac647bcdcbc.jpg


Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Pokusavao sam juce. Hteo sam da jednostavno stavim monitor u auto i odvezem u radnju odakle je poslat, ali ne bi mi bili Srbi da nesto ne ukomplikujemo. Zovem call centar kaze zena ne moze to tako mora kurirska sluzba da ga preuzme, potom me posalje na neki servis gde se niko ne javlja i veza krci kao pokvaren radio. Slucajno sam gledao uputstvo na cd-u i evo sta nam nasao
01f917fe143681dcfbaefdb1d4119945.jpg


Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Ma nosi u radnju i neka naprave zapisnik, po slici izgleda da je ekran kriv, fabrička greška. Nemoj da posle ispadne da je tvoja greška. Naglasi da ne želiš popravku.
 
Devojci je potreban novi monitor, pre svega za rad sa tekstom i web browsing. Da li je bolje uzeti pominjani Lenovo (i dalje je na akciji u Tehnomaniji po ceni od 13000) ili BenQ GW2470HL (oko 14000).
 
generalno zavisi od nje jer njoj ne znaci toliko IPS kod lenova,mozda joj lepse legne VA kad je vec tekst u pitanju...najbolje da odete i da ona sama vidi koji joj vise odgovara.
 
Ne bih gubio vreme na gledanje po radnjama, narucio bih monitor online, nema se puno vremena :) Vidim da Benq ima low blue light i flicker free tehnologije, za Lenovo nisam nasao taj podatak (ako je to suvise bitno?) Zbog toga se i mislim da uzmem ovaj Benq...

edit: vidim da Benq nema nikakav premaz, da li je to bitno toliko? Mozda da uzmem Benq 2406z?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno