Šta je novo?

Desperados 3

Laza

Čuven
Učlanjen(a)
05.09.2001
Poruke
4,634
Poena
765
Najavljena je nova igra iz Desperados serijala za sledeću godinu. Zove se Desperados 3. Iako je posle Desperados 2 napravljen nastavak Helldorado, za njega Spellbound studio nije dobio prava na ime. Najlepša vest je što igru razvija Mimimi studio koji je odgovoran za oživljavanje ovog žanra igrom Shadow Tactics. Uz to, Calypso je otkupio prava na Commandos serijal i planira razvoj nove igre. Čeka nas zanimljiva 2019!

[YOUTUBE]kACPYJlnErA[/YOUTUBE]
 
Vezano za Desperados 3 ( zvanično samo Desperados) da je prednastavak prvog dela iz 2001. godine. Mimimi studio je zaslužan za obnovu RTT žanra i hvala im na tome. Zanimljivo je da su za Desperados igru izabrali beogradski MoCap studio Take One. Pored Desperados i Komandosa u 2019. treba očekivati i izlazak igre Partisans ruskog razvojnog tima Alter Games koji neodoljivo podseća na Komandos smešten na istočni front tokom drugog svetskog rata.
 
Isprobaću za vikend, Commandos 2 remake je bio razočarenje pogotovo zbog cenzure. Imam visoka očekivanja!
 
Prešao demo ekspresno, igra obećava. Pravo uživanje, ovo je definitivno moj žanr!
 
Isprobaću za vikend, Commandos 2 remake je bio razočarenje pogotovo zbog cenzure. Imam visoka očekivanja!

Commandos 2 je bio samo REMASTER i igra sa ubedljivo najviše užasnih bagova koju sam ikada igrao. Sreća te sam prvo probao "narodnu" verziju, silno bi se pokajao da sam platio to smeće, da mi ne kvari uspomenu na jednu sjajnu igru.
A Desperados 3 radi MIMIMI, tvorci odličnog "Shadow Tactics", pa se i ja nadam da će igra biti dobra, ali mi se ne daje 50 evrića za to, sačekaću neki popust i kad se igra ispegla za nekoliko meseci.
 
Commandos 2 remaster sam platio i brzo refundirao. Nigde svastike, nigde crvenog sunca, besmisleno prekrajanje istorije. Izvadiš negativce iz WWII i šta ti ostane? Koga ubijaš?

Desperados 3 je potpuno kao Shadow Tactics, samo u drugom svetu. Jedva čekam izlazak.
 
Odlicne vesti, drago mi je da ima jos entuzijasta za real-time tactics zanr.
Igrao i D1 i D2, Helldorado nisam probao, na Commandos serijalu odrastao. :)
 
Prvi utisci odlični, pre svega dizajn nivoa. Sviđa mi se ubrzavanje vremena tasterom X. Priča je prilično naivna za početak, videćemo kako će se dalje odvijati.
 
Za sada na Hardu, presao 4 misije. Jako dobro kao i sto sam ocekivao od RTT igre, plus moj omiljeni divlji zapad. Bas puca malo nostalgija. Da je makar Cooper slicniji onom u D1, bila bi jos jaca. Ko je igrao Shadow Tactics, zna kakva je ova igra
 
Prvi utisci odlični, pre svega dizajn nivoa. Sviđa mi se ubrzavanje vremena tasterom X. Priča je prilično naivna za početak, videćemo kako će se dalje odvijati.

Kao da su u ovakvim igrama priče bile bitne. Najvažnije je ono što MIMIMI radi vrhunski, kao i u Shadow Tactics - dizajn nivoa, sloboda i veliki broj mogućnosti rešavanja misije. To je, pre ST imao samo Commandos 2 (onaj stari), a tek ću videti kako je u ovoj igri. Za sad sam igrao samo demo i on obećava.

A što je zanimljivo, izgleda da ljudima nedostaju ovakve igre. DAEDALIC (izdavač Shadow Tactics) sa nekim baćuškama sprema sličnu zanimaciju u vidu PARTISANS 1941 .

Ovakvih igara nije bilo ni za lek od Commandos 3 (koji je bio užasan i one 2003.) pa sve do Shadow tactics i ove dve sad. Me like it. :)
 
I ja sam ljubitelj žanra, ali mi se Shadow Tactics nije svideo, dal zbog oružja ili likova i priče, ne znam, ali ima potencijal, grafika je bila odlična i ta sloboda. Probaću svakako.
 
Kao da su u ovakvim igrama priče bile bitne. Najvažnije je ono što MIMIMI radi vrhunski, kao i u Shadow Tactics - dizajn nivoa, sloboda i veliki broj mogućnosti rešavanja misije. To je, pre ST imao samo Commandos 2 (onaj stari), a tek ću videti kako je u ovoj igri. Za sad sam igrao samo demo i on obećava.

A što je zanimljivo, izgleda da ljudima nedostaju ovakve igre. DAEDALIC (izdavač Shadow Tactics) sa nekim baćuškama sprema sličnu zanimaciju u vidu PARTISANS 1941 .

Ovakvih igara nije bilo ni za lek od Commandos 3 (koji je bio užasan i one 2003.) pa sve do Shadow tactics i ove dve sad. Me like it. :)

Naravno da nije priča bog zna koliko bitna, ali Desperados Wanted Dead or Alive je bio upakovan fantastično u visokobudžetne filmiće između misija (koliko se sećam). Ovde je sam dizajn nivoa umnogome visokobudžetan (vrhunski) a scene između slabije. Glasovna gluma je (bar u misiji venčanja) smešna, a da za to možda nisu krivi glumci koji su davali glasove, već mi sama priča deluje banalno neuverljivo. Da mogu da biram i sam bih izabrao da akcenat bude na samom gameplay-u i nivoima, to svakako jeste važnije.

Bitno je i da je Mimimi studio oživeo žanr i uveo novine koje doprinose, tj ništa nije pojebao :) Svaka im čast!
 
Poslednja izmena:
Nadam se da nisi probao remasterizovanu verziju C2. Teže đubre sa gomilom neverovatnih bagova odavno nisam odigrao.

Nisam, video sam plethoru negativnih komentara.
Slazem se apsolutno sto se tice zelje prema i nedostajanje RTT naslova.
Dizajn nivoa 10/10.
 
Zaboravljate i na Robin Hood-a: The Legend of Sherwood (isto bih voleo da vidim dobar remaster/remake), meni licno uz Desperados zabavniji naslov od Commados-a...
Tu je i Heist iz 2001., sa odlicnom idejom ali losom realizacijom.
Jedino nisam iz tog perioda igrao Chicago 1930...

U svakom slucaju Mimimi radi odlican posao i nadam se da cemo videti malu renesansu zanra u buducnosti.


+edit
Zaboravih i na Star Trek: Away Team ;)
 
Poslednja izmena:
Robin Hood je bio zabavan, Chicago naprotiv, prilično loš. Desperados je i dalje fantastičan. Tehnički smešno izgledaju animacije likova, ali dizajn nivoa i likova je odličan. Mnogo bolje od svih nastavaka izuzev ovog.
 
Evo, uskoro će i PARTISANS 1941, pa zatim i PEAKY BLINDERS : MASTERMIND... Nema šta, MIMIMI je oživeo intersovanje za RTT igre.
 
Upravo sam zavrsio Desperados 3, 41h mi je trebalo, fantasticna, fantasticna igra :) Kako me je samo lepo vratila u detinjstvo :)
 
Racunaj da je optimum neki oko 30-35h, ali ja sam mnogo eksperimentisao i ponavljao/igrao se sa misijama. Nisam ocekivao da ce kraca igra od 30h biti
 
Počeo sam da igram, prešao par misija, odlična je za sad.
Na kom nivou težine savetujete igranje, vidim da može da se menja težina posle svake misije?
 
Hard ili Desperado komotno. Kada upadnes u svoj ritam igra ne moze da bude teska
 
Znaci igra je preslikani Shadow Tactics, mogli su malo da je promene, osim jedino eto te tematike.
Problem igre je sto je uzasno jednolicna i vec tamo posle neke 5, 6 misije, pocne da ti bude bas dosadno, ipak treba jednu ogromnu staticnu mapu igrati satima, strpljivo, a to nije za svakoga.
Eto ja sam se smorio i gurao na silu, stigao do 11-te misije i onda obrisao, mada realno zeleo sam to da uradim jos oko 6-te.
Ne kazem da igra nije kvalitetna, odlicna je za hardcore ljubitelje zanra, tu se bas ne pronalazim, obzirom da me je i Shadow Tactics smorio...

6/10
 
Nazad
Vrh Dno