Šta je novo?

Huawei Honor Play

STriderKOCOBO

Slavan
Učlanjen(a)
25.04.2009
Poruke
3,620
Poena
270
Čudi me da još uvek niko nije otvorio temu za ovaj zanimljiv telefon:

0040a286718aeaa1b270935cc1169fc3.jpg

Honor_Play.jpg


Gejming telefoni su prilično u trendu poslednjih nekoliko meseci, ali najveći deo njih je usmeren ka specifičnom segmentu tržišta. Zato je tu Honor brend, koji je savršeno pozicioniran i usmeren na pristupačni deo tržišta, a sada nam donosi Honor Play telefon.

Honor Play je ozvaničen u Kini i stiže po ceni koja je ekvivalentna $310/€265, a što svakako nije cena po kojoj se očekuje premijum Kirin 970 čipset koji pokreće telefon. Huawei je razvio i GPU Turbo uz čipset, koji će ponuditi dodatno poboljšanje performansi.

Telefon ima 6.3-inčni ekran, sa 19:9 odnosom i 2280 x 1080p rezolucijom. Kompanijina Histen audio tehnologija je iskorišćena kako bi obezbedila 3D zvuk u igrama, kao i 7.1 virtuelizaciju. Tu je 3750mAh baterija, a sve radi pod Android 8.1 Oreo operativnim sistemom uz EMUI 8.2 interfejs.

Kada su kamere u pitanju, Honor Play ima 16MP + 2MP senzore na poleđini, a pokreće ih NPU - AI jezgro Kirin procesora, kao i 16MP prednju kameru.

Honor Play će se u prodaji naći od 11. juna, u Magic Night Black, Aurora Blue i Nebula Violet varijantama.

izvor
 
Honor Play

Biće ovo zanimljiva jesen. Izgleda dobro, cena je pristojna. Uglavnom, videćemo kada će ga dobavljači mobilne telefonije uvrstiti u ponudu.

- Ekran: IPS LCD FullView, 6.3 inča, 19:5.9, Full HD+ / 1.080 x 2.340, 409 ppi
- Procesor: Kirin 970, NPU jedinica, Mali-G72 MP12 GPU
- RAM: 4 GB
- Memorija: 64 GB
- Baterija: 3.750 mAh, brzo punjenje
- Zadnja kamera: Dual: 16 MPx f/2.2 + 2 MPx f/2.4, Full HD video @ 60 fps, 4K video 30 fps, blic, HDR, detekcija lica, panorama, AI pomoć i podešavanja parametara
- Selfi kamera: 16 MPx, f/2.0, Full HD video, ulepšavanje i portreti
- Mere: 157 x 74.3 x 7.5 milimetara, 176 grama
- OS: Android 8.1 Oreo + EMUI 8.2
- Dodatno: GPU Turbo, USB Type-C, notch koji se može sakriti, skener otiska prsta, Bluetooth 4.2, GPS, NFC, otključavanje pogledom, aktivno potiskivanje buke, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac...
 

Prilozi

  • fcda4537ae3bdba51a9fc206d9df53f5.jpg
    fcda4537ae3bdba51a9fc206d9df53f5.jpg
    39.4 KB · Pregleda: 222
  • honor2_38.jpg
    honor2_38.jpg
    41.1 KB · Pregleda: 220
Poslednja izmena:
Direktan konkurent pocophonu. Zanimljiv model za oko 300e. Pa ko sta voli?
 
Samo sto nece biti 300. Ovo ce biti min 450.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
45.000 u domacim radnjama.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
329€ preporucena cena u Evropi. U Sr skoro 400 *mjau**mjau**mjau*...
 
Dakle, jednostavna strategija huaveia: oni se biju sa samsungom i ejplom oko prvog mesta, a onor neka čuva leđa i neka se bori sa šaomijem, vivom i ostalim.
Onor će imati besplatno sve od matične kuće na tacni, samim tim će moći cenovno da parira konkurenciji.

Послато са GT-I9100 уз помоћ Тапатока
 
Honor Play

Predstavljen na IFA,evropska verzija

huawei-honor-play-g1.jpg



Ima lepe specifikacije,cak na flegship nivou,pocetna cena samo 44,990 din

Peca uradio unboxing:

 
Poslednja izmena od urednika:
i super+ ultra cena kod nas od "samo" 45000din (preporucena cena u eu 320e, a na azijskom trzistu npr Indija telefon je oko 20000 rupija ili manje od 250e)
 
Dobar telefon za razuman novac. Jedino ne znamo kakva ce kamera biti,mada ja tipujem da je kao na P20 Lite.
 
Vise Sam za Honor 10 I dalje

Sent from my PRA-LX1 using Tapatalk
 
Telefon smisljen da potrose zalihe starog chipset-a pre nego sto izbace kirin 980...

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Koja je svrha ovoliko modela? Samo prepakuju i malo menjaju izgled i stave drugo ime, eventualno neke minimalne promene u hardveru

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
U odnosu na Honor 10 baterija je bolja i mislim ekran veci. Sto se tice kamere nisam siguran jesu iste. I Honor play je jeftiniji od Honora 10
 
i super+ ultra cena kod nas od "samo" 45000din (preporucena cena u eu 320e, a na azijskom trzistu npr Indija telefon je oko 20000 rupija ili manje od 250e)

Zar nisu preporučene cene bez poreza? Pošto svaka država ima drugačije stope poreza nemoguće je prodavati telefon po istoj ceni svuda ako se porez razlikuje.
A možda u nekim zemljama i carina utiče na cenu?
Inače, indijsko tržište je u ekspanziji i svi se bore da zauzmu što veći udeo. Verovatno tamo idu sa nižim cenama u odnosu na ostale zemlje i regione.
Nego, i iPhone X u Americi se prodaje za 999 dolara a u Evropi za 999 evra. A evro je 20% skuplji od dolara.
 
https://youtu.be/U-rzFTJ1vJc

Review od Bencmark ekipe.

Meni je bas gotivan, sigurno ga uzimam u Vipu ako ga bude kad budem produzavao uvovor.

Sent from my Nokia 8 using Tapatalk
 
Bice ovo jos jedan od mnogih ekstra telefona (za potroseni novac). Ne znam vise gde da gledam - svi valjaju :)

Gledajuci po YT primetio sam da je lepsa crna verzija, jer na plavom kazu da su antenske linije ruzno sive boje, dok kod crnog to nije slucaj.
 
Ovo ili Pocophone,pitanje je...
 
Iskreno, dao bih blagu prednost F1. Ali, kome ne vrsi posao plastika, eto metalne zamene...

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Dva jako slicna uredjaja. F1 ima bolji graficki cip, mada i grafika iz Kirina 970 tera 99% igrica bez problema. F1 ce biti malo jeftiniji cini mi se. Ko sta voli po sasvim korektnoj ceni
 
F1 ima ogromnu prednost zbog GCam i XDA. Sigurno će biti odličnih romova.
 
To si u pravu, na Honor Play-u kamera je posecna. Steta sto nisu stavili malo bolju. Jel za F1 portovana Gcam?
 
Nije ni losa kamera,sasvim ok.Mozda nije idealna za nocne snimke,ali dobro.
 
jel ima neko ovaj fon, kakvi su utisci (ako ga neko ima :) )? Dvoumim se izmedju ovog i pocophone-a f1, uskoro mi istice ugovor u vipu pa ne znam da li da cekam honor play da se pojavi tamo ili da odma' uzmem poco f1 (njega imaju u vip-u a i postoji mogucnost produzenja ugovora pre isteka ugovora (3 meseca ranije moze...)) ako neko ima honor play neka napise svoje utiske, svaki komentar bi dobro dos'o :)
 
Sačekaj koji dan, biće baš detaljno poređenje na Bench Youtube kanalu po svim parametrima. Trkeljišem ih već nekoliko dana, od kamere, baterije, raznih detalja, pa će verujem biti lakše proceniti koji tebi više odgovara.
U principu, sa oba modela nema greške.
 
Dal ce ga biti mozda u Vipu,ima li neko info neki?
 
Vec pala cena na 305 na kp.
Stvarno dobar fon,meni je cak gotivniji od Poca,jos ako ga bude kod operatera bice popularan sigurno.
 
Au lepo zaokruzen telefon kao da su ga pravili za mene :) ... nisam dugo gledao sta je novo izaslo od telefona , udjem malo danas i vidim ovaj telefon i jos par drugih u toj klasi , stvarno dobrih ima tu oko 300 - 350 e , prosto ne zna covek sta bi uzeo , kontam da bi ovo mogao da bude moj sledeci telefon kad mu cena padne ispod 300 e , a vrlo brzo ce koliko vidim , bice to odlicno , al definitivno necu da zurim dok ne vidim sve i kad se cene budu stabilizovale , ima tu jos zanimljivih telefona u toj klasi i ceni , a verovatno ce biti jos novih modela sad na jesen .... al ih stancaju covece izlaze ko jagode mesecarke , stalno nove i nove i opet u krug :)
 
https://youtu.be/DbAIZQIYWbwRealno poredjenje izmedju ta dva modela.
As we've seen throughout this video, Poco F1 has the clear win, it's just the better device overall. Overall, it's a clear cut victory for the Poco F1.
SD 845 je klasa iznad Kirina 970 kako CPU, tako i GPU, kamera je bolja, autonomija, brzina..
Podrska ce sigurno biti bolja, kako za fabricki softver, tako i za custom romove. Kirin 970 je losiji i od SD 835, SD 845 je klasa iznad, pogotovo za gaming, nije ni za poredjenje.

Jedino ako nekom toliko smeta plastican fon, pa da moze reci da Honor Play ima smisla. Sve ostalo, objektivno, je isto ili bolje na F1. Sto se plastike tice, cackao sam Poco pre neko vece, odlicno lezi u ruci, za razliku od gomile staklenih/metalnih koje sam imao priliku da koristim, daleko je od loseg utiska.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno