Šta je novo?

Huawei Honor Play

Pa nece mozda svako da juri najnoviji chipset, neko ima neke druge prefernce ako bude odlucivao izmedju njega i Poca. Meni je jednostavno gotivniji nekako Honor.

Sent from my Nokia 8 using Tapatalk
 
Generalno je Poci bolji, sve osim izrade je realno na njegovoj strani.
A i ta cena Honora je ako se ne varam za model sa 4GB rama, tako da je i tu Poco u prednosti, osnovna verzija je 6/64 + micro sd slot. :)
 
Ovih dana ce objaviti na Honor stranici na FB da li ce ga biti kod operatera u ponudi.

Sent from my Nokia 8 using Tapatalk
 
Bice steta ako ga ne bude (mada cisto sumnjam da ga nece biti, prosto mi je to nemoguce , dosta ljudi bi ga uzelo siguran sam ) ... i ja sam licno bacio pik na njega ..
 
Poslednja izmena:
Koristim od kada se pojavio Huawei Ascend P7, razmišljao sam o Xiaomi telefonima (Mi A2 i Pocophone F1) i nakon svega zaključio da je po mom ukusu i mojoj meri Huawei Honor Play ili Honor 10. Sačekaću da vidim hoće li se Honor Play pojaviti kod nas u crnoj boji sa crvenim detaljima ili crveni jer su oni ubedljivo najlepši.
Ko voli Poco neka ide na predviđenu stranicu, sa koje sam pobegao ali bez pominjanja da je Huawei bolji i sl. ali zato ovde mogu da iznesem svoje utiske.
Što se tiče procesora, RAM-a... kod gore pomenutog konkurentskog telefona, kao da su merdžin motor nagurali ispod haube starog yuga 45. :)
 
Sledeće nedelje (utorak/sreda) stiže Play pa ću vam izneti utiske, obzirom da sada koristim Poco F1.
Brzina nije toiko presudna koliko kompletan feel-ing samog telefona.
 
Poslednja izmena:
Sale sta se desava , jel su javili hoce ga biti kod nasih operatera ?
 
Nema nista Bane,nisam naisao jos na takav podatak.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Ae javi obavezno cim cujes nesto ... bas sam se zainteresovao za ovaj telefon ... mozda nije najbrzi i najbolji u tom cenovnom segmentu , al mi je kad vidim sve ostalo i sta pricaju ljudi za njega po recenzijama nekako najkompletniji .. lep i moderan izgled (elegantan telefon sa velikim 6.3 incnim ekranom ) ... odlicna baterija po recenzijama , i sve ostalo nekako odlicno , kao sto kazu kompletan telefon za ne mnogo para ... vidim konkurent je sa ovim poco f1 .... svi pricaju bolji je poco brzi itd ... sve to stoji , al koliko vidim dosta se ljudi zali na sve vise bagova i sitnih gluposti koje poco ima , mene to iskreno odma u startu odvlaci od kupovine tog telefona , mada videcemo kad Honor Play dodje kod nas (ako uopste dodje) kakvi ce biti komentari za njega biti
 
i meni se ovaj vise svidja od poco , jeste malo slabili ali mnooogo lepsi i kvalitetnije izradjen, ima ga za oko 300 na kupujem prodajem al se jos nesto razmisljam,zao mi da prodajem motorolu moto z koju sad koristim ,nemam je ni godinu dana
 
Ovaj ili Honor 10,jako su slicni.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Aha, posto se samo najveci fps gleda? A grafik za stabilnost fps-a?
f51299a5393518c9e6dda1bac71f597e.jpg


Ti telefoni capuju fps na 38/39, ili telefoni ili igra, Kirin 970 je hardverski slabiji od SD 835, sa SD 845 nije ni za poredjenje.


The Poco F1 comes out as the consistent performer when it comes to gaming. It’s frame rate, stability and power efficiency were all less than the competition.

Kacio sam vec poredjenje C4e tech-a u kome prica izmedju ostalog i o gaming performansama.
 
Poslednja izmena:
Ja koristim h10 posle S8. Iskreno nebih opet kupio ovaj tel. Ukratko evo zasto, ekran ima backlight bleed po ivicama dole, slikanje sa ukljucenim AI hoce da zabaguje ponekad i iako ti skljocas slika nema u galeriji. Dalje problem koji nisam imao ni sa jednim telefonom do sada a koristio sam ih minimum 50 androida od najeftinijih do najskupljih a to je mi tel sam od sebe gasi google history na nalogu... I to me posebno iritira i ne znam kako da resim, takodje ako imas 5 google naloga ne mozes da ukljucis history samo na jednom vec ukljucivanjem jednog naloga tel automatski ukljucuje na sva 5 ovo prvi put vidim.. Iskljucivanjem na jednom iskljucuje na sva 5. Dalje battery health je vec na 94% u accubat posle 8 dana koriscenja (ovde mogu da pohvalim veoma brzo punjenje telefona ali i glomazan punjac). Vidljivost na suncu smesna u odnosu na s8. Slikanje danju isto nocu bolji S8 i to dosta, dodaj malo novca i idi na S8, dobices dosta bolji uredjaj, vodootporan, bez navedenih bagova, cistiji softwer i bolja kamera itd... I tel koji ces moci da prodas na neki novac za god dve... Moje misljenje...

Sent from my COL-L29 using Tapatalk
 
Meni su za oko zapali Mate 20 lite , Poco f1 i Honor Play , u sustini sve je to manje vise isto ili bar priblizno slicno , e sad ukusi su razliciti pa ko sta voli nek izvoli , pa cemo da vidimo kako ce se pokazati kad prodje par meseci ... necu da zurim
 
stigao u win , 45000 uz kupon 4000 sto mu dodje 41000 a na kp je 300 evra , oko 5000 skuplji legalno sto znaci da bi cena na kp trebalo da ide bar 20-30 evra dole da bi imala smisla kupovina bez garancije
 
Ako stigne kod nasih operatera i bude bio na kp sa 2 godine legalne garancije i ako bude 300 i manje evra , ozbiljno cu razmisliti da ga uzmem , do tad nista , tesko da bi ikad rizikovao da uzmem telefon bez garancije .. one tolet papir garancije od 6 meseci i godinu dana ne smatram garancijama
 
@BaneZiiii: Najbolje da ti ga neko pokloni i da budeš bezbrižan. Neće te koštati ni malo (ipod 300€):d a možda ćeš dobiti i 24m garanciju ;)

Đe je ovaj gore sa Samsungom S8 @doct.cor? Ti, prijatelju, pod hitno treba da se vratiš na taj fon i batališ sve drugo i prodaš taj ubogi Honor 10 dok još možeš da izvičeš neki €vrić za njega...

*mjau**mjau**mjau*, kakvi smo ljudi, aman. Pa ovde pričamo o solidnom telefonu od 300tinak € i onda se jave likovi koji porede "višu" cenovnu klasu umesto da debatujemo o Play-u... :(

Mislim da sveukupno Play predstavlja solidnu, da ne kažem, dobru kupovinu.
Nešto više o tome prekosutra pa ću moći da poredim Poco F1 (koji sada koristim) sa Play i Honorom 10 (koji koristi član porodice a koristio sam ga i ja, prethodno). Igrice ne igram ni malo...
 
Poslednja izmena:
@BaneZiiii: Najbolje da ti ga neko pokloni i da budeš bezbrižan. Neće te koštati ni malo (ipod 300€):d a možda ćeš dobiti i 24m garanciju ;)
..

Pa vidi momce tako je kako je... 300 e u danasnje vreme nije malo , do sad sam ih uvek uzimao sa legalnom garancijom , i svaki problem resio , nemam 300 e da bacam to je sigurno , em sto sam baksuz :) takvog sam bar ja razmisljanja , da se razumemo , toliko je srednji rang telefona uznapredovao da mislim da je cist luksuz postao uzeti premijum telefon , samo pogledaj kakvih telefona ima sve za tu i pribliznu cenu od 300 e :) realno svaki bi zavrsio posao samo finese su u pitanju , toliko je mala i zanemarljiva poslata razlika izmedju budzet telefona srednjeg ranga i premijum modela da je to postalo i smesno :)
 
Ja koristim h10 posle S8. Iskreno nebih opet kupio ovaj tel. Ukratko evo zasto, ekran ima backlight bleed po ivicama dole, slikanje sa ukljucenim AI hoce da zabaguje ponekad i iako ti skljocas slika nema u galeriji. Dalje problem koji nisam imao ni sa jednim telefonom do sada a koristio sam ih minimum 50 androida od najeftinijih do najskupljih a to je mi tel sam od sebe gasi google history na nalogu... I to me posebno iritira i ne znam kako da resim, takodje ako imas 5 google naloga ne mozes da ukljucis history samo na jednom vec ukljucivanjem jednog naloga tel automatski ukljucuje na sva 5 ovo prvi put vidim.. Iskljucivanjem na jednom iskljucuje na sva 5. Dalje battery health je vec na 94% u accubat posle 8 dana koriscenja (ovde mogu da pohvalim veoma brzo punjenje telefona ali i glomazan punjac). Vidljivost na suncu smesna u odnosu na s8. Slikanje danju isto nocu bolji S8 i to dosta, dodaj malo novca i idi na S8, dobices dosta bolji uredjaj, vodootporan, bez navedenih bagova, cistiji softwer i bolja kamera itd... I tel koji ces moci da prodas na neki novac za god dve... Moje misljenje...
Sent from my COL-L29 using Tapatalk

Mislim da bi trebalo da reklamiras telefon. Evo malopre gledamo kolegin H10, nema nikakav bleed, takodje nije primetio nikakve probleme sa slikanjem, a ima vec par preko sto slika. Sto se tice ostalih stvari koje te muce, posto on nema vise google naloga, nije siguran da li je i kod njega ista situacija. Ekran je IPS, normalno je da se Oled vidi bolje na suncu.
 
Honor Play vs s8+ evo malo poredjenje , nije los ovaj Honor Play..
Ja koliko ovde vidim u dosta situacija Honor otvara brze aplikacije , a koliko vidim bolje drzi i aplikacije u ram memoriji , a slicna je situacija i sa s9 , al je sa s9 tu negde sto se tice apk u ram memoriji .. nije lose za jedan telefon srednjeg ranga
https://youtu.be/qqo8PAljFYo
 
Poslednja izmena:
Honor Play vs s8+ evo malo poredjenje , nije los ovaj Honor Play..
Ja koliko ovde vidim u dosta situacija Honor otvara brze aplikacije , a koliko vidim bolje drzi i aplikacije u ram memoriji , a slicna je situacija i sa s9 , al je sa s9 tu negde sto se tice apk u ram memoriji .. nije lose za jedan telefon srednjeg ranga
https://youtu.be/qqo8PAljFYo
Daleko od toga da je lose, tel su solidni ali ima i takvih ponekih glupih bagova, kao ja sto imam sa H10 kojeg nikako ne mogu da nateram da mi kasvetno upisuje gmaps istoriju... Daleko je to od S8 S9 telefona, govorim iz iskustva

Sent from my COL-L29 using Tapatalk
 
Stigao Honor Play!
Promenili su pakovanje u belu boju (nije više plavo). U pakovanju je fon, punjač, kabl, iglica i neki papirići (nema onog providno silikonskog bampera ni folije na ekranu).

Jednom rečenicom. telefon me je oduševio!
Nema tzv. screen bleedinga ("curenja" svetla po obodu (ama baš nigde)), ekran je odličan, zasićen bojama i sa odličnom vidljivošću. Na suncu se ekstra vidi i nije kao kod Honora 10 gde je vidljivost slabija. GUI je gladak i samo klizi bez seckanja i zastajkivanja. Ikonice krupne i lepo crtane...
Ekstra se čuje u zvučniku sa zasićenim basovima a i sagovornici mene ekstra čuju. Nedostaje mi swipe kao kod Xiaomia. Ima ga i ovde ali u malo čudnijem obliku.
Zvono je glasno i jasno. Kamerica zadovoljavajuća (za moje potrebe)...
Generalno, fon do j*ja (na blic)!
 
Stigao Honor Play!
Promenili su pakovanje u belu boju (nije više plavo). U pakovanju je fon, punjač, kabl, iglica i neki papirići (nema onog providno silikonskog bampera ni folije na ekranu).

Jednom rečenicom. telefon me je oduševio!
Nema tzv. screen bleedinga ("curenja" svetla po obodu (ama baš nigde)), ekran je odličan, zasićen bojama i sa odličnom vidljivošću. Na suncu se ekstra vidi i nije kao kod Honora 10 gde je vidljivost slabija. GUI je gladak i samo klizi bez seckanja i zastajkivanja. Ikonice krupne i lepo crtane...
Ekstra se čuje u zvučniku sa zasićenim basovima a i sagovornici mene ekstra čuju. Nedostaje mi swipe kao kod Xiaomia. Ima ga i ovde ali u malo čudnijem obliku.
Zvono je glasno i jasno. Kamerica zadovoljavajuća (za moje potrebe)...
Generalno, fon do j*ja (na blic)!
Druze kakav je domet signala u odnosu na prosli tvoj mob jos ako si telenor super bi bilo da javnes?

I generalno sta vi mislite u globalu jel bolja kupovina mate 20 lite ili honor play?

Poslato sa KIW-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Druze kakav je domet signala u odnosu na prosli tvoj mob jos ako si telenor super bi bilo da javnes?

I generalno sta vi mislite u globalu jel bolja kupovina mate 20 lite ili honor play?

Poslato sa KIW-L21 uz pomoć Tapatoka

Sve je to vrlo slicno Honor Play , Mate 20 lite , poco f1 .... e sad ukusi su razliciti , pa ko sta voli , ako Honor bude kod nasih operatera ja cu verovatno njega uzeti , ako ne bude onda Mate 20 lite , njega vec sad ima, samo da mu padne cena malo jos ... al za sad cekam da vidim sta ce biti za Honor ..
 
Poslednja izmena:
Druze kakav je domet signala u odnosu na prosli tvoj mob jos ako si telenor super bi bilo da javnes?

I generalno sta vi mislite u globalu jel bolja kupovina mate 20 lite ili honor play?

Poslato sa KIW-L21 uz pomoć Tapatoka
Ja sam na VIPu i signal mi je odličan i bez varijacija. Takav mi je bio i na Pocophone. Mislim da je na Honor 10 malo varirao ali sam pribegao jednom "triku". Zaključao sam mrežu ručno na VIP 4G i signal je max :d

Mate 20 Lite sam i ja gledao ali trenutno je 50€ skuplji od Playa i ima sporiji čipset pa ne vidim zašto bi njega uzimao u razmatranje?
Za sada PLAY RULES i cenovno i hardverski.

Evo fotki od juče pa možete pogledati: SLIČKE
 
Ja sam na VIPu i signal mi je odličan i bez varijacija. Takav mi je bio i na Pocophone. Mislim da je na Honor 10 malo varirao ali sam pribegao jednom "triku". Zaključao sam mrežu ručno na VIP 4G i signal je max :d

Mate 20 Lite sam i ja gledao ali trenutno je 50€ skuplji od Playa i ima sporiji čipset pa ne vidim zašto bi njega uzimao u razmatranje?
Za sada PLAY RULES i cenovno i hardverski.

Evo fotki od juče pa možete pogledati: SLIČKE
Fala za info ;)
A sto si otisao sa Poka na Play,neki razlog ili?

Poslato sa KIW-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Ma jok.
Čisto da probam i prezadovoljan sam.

Sent from my COR-L29 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno