Šta je novo?

Televizor ne moze da stoji na nogicama

snow381white

Poštovan
Učlanjen(a)
21.12.2016
Poruke
161
Poena
70
Naslov ukratko opisuje moju muku. Uzela sam LG koji ima one dve nogice na krajevima, lepo ih ubudžila u žlebove, duži krak napred, kraći pozadi, ubacaila šrafove koje sam dobila i zašrafila do kraja, takoreći do pucanja. Problem je što i posle toga nogice mogu bez problema da se izvuku, kao da nisu zašrafljene, a ekran landara napred - nazad. Doduše, kad ga povučem unazad on ostane tako. Ali to je nesreća koja samo čeka da se desi, i užasno je nepraktično kada želim da udenem USB flash ili da iščupam antenski kabl zbog grmljavine jer obavezno moram jednom rukom da pridržavam televizor pošto krene da se naginje napred i onda moram da ga vratim unazad i sačekam da se uverim da neće ponovo krenuti napred.

Probala sam sa šrafovima iz gvožđare i učinilo mi se da će biti bolje jer se nogice nisu skroz izvlačile pa je bilo kud i kamo stabilnije, ali je ekran bio nagnut napred i nije mogao da se postavi u neutralan položaj ili da se zabaci unazad.

Kačenje na zid nije opcija.

P.S.
Valjda sam ubola podforum.
 
LG LJ32510U

Probala sam da im promenim mesta, mada su jasno obeležene sa A i B. Što se tiče položaja krakova, duži mora napred, a kraći pozadi inače ne može da se upasuje u žleb. Imam utisak kao da su one rupice za šraf na nogicama šire nego što bi trebale da budu, pa nogice spadaju sa šrafa to jest klize niz njega. Kratki nisu jer vidim da kraj šrafa koji je u televizoru stoji i ne mrda.

Slike mogu tek večeras, ako stignem ili sutra.

@Bombaš

Ne razumem šta želiš da kažeš? Pod onim "ubudžila" nisam mislilia da sam nešto spojila na silu, naprotiv, nogice lepo ležu u želbove na televizoru i čak ima i malo lufta, a jedino što može da ih poveže to su šrafovi, nema nikakvih jezičaka i pimpeka od plastike, nalik onome kako se poklopac od daljinca zatvara, koje sam mogla polomiti.
 
Kao što napisa goran1, da nisi zamenila šrafove? Tj. da li si možda iskoristila šrafove za VESA mount? Na svim televizorima koje sam video šrafovi za nogice obično imaju širi navoj od šrafova za VESA mount, a po opisu tvog problema deluje da se tako nešto desilo.
 
Mogla si me pozvati da ti to namestim i castis kafom.:D
Salu na stranu,najbolje da okacis slke da vidimo to.
Jedno od resenja moze biti i nosac za zid i nema klimanja ali pozovi nekog da ti to izbusi i usrafi.
 
Nogice moraju da rade pos'o. Šta je bre sa vama ljudi. Neka kompanija tamo projektuje tv i sav proteći hw i sw i ne zna da izlije dve plastikice.

Ili je deo faličan ---> reklamacija ili je nešto pogrešno ušrafila. Mora da stoji stabilno
 
:)
c96f3359d5cc25fddcb76df01da0ae55.jpg
 
Malo se zbunila , ovaj model je sigurno http://www.eponuda.com/led-televizori/lg-32lj510u-led-televizor-cena-410636 takve nogice ima i moj Alpha TV , moguce da si prosirila rupice plastike od nogica tako sto si pretegla stafove , sad moras nove nogice da uzimas ili si rupice na tv-u prosirila , kako god trebalo bi strucno lice da pogleda gde si pogresila nisi trebala da pretegnes srafove osetljivo je to.
 
nogice lepo ležu u želbove na televizoru i čak ima i malo lufta, a jedino što može da ih poveže to su šrafovi, nema nikakvih jezičaka i pimpeka od plastike, nalik onome kako se poklopac od daljinca zatvara, koje sam mogla polomiti.
Iz mog iskustva, nogice obicno moraju da skljocnu i nema nikakvog lufta, a sraf sluzi kao osiguranje.

Sve nogice i postolja koje sam ikad montirao su imala neki "pimpek", tako da je najbolje da uslikas i leziste i nogicu.
 

Prilozi

  • Nogica.jpg
    Nogica.jpg
    147.7 KB · Pregleda: 187
Mili moji, evo šta bi na kraju. Odnesem ja još juče nogare i šrafove u radnju, ljubazni radnik ih bez problema zašrafi na isti model televizora i kaže da je ili problem u rupicama za šrafove u televizoru ili da je nespretno zašrafljeno. Ja dođem kući, spakujem televizor, odnesem u radnju i tamo mi za 20-ak sekundi zašrafe obe nogare sa krstastim šrafcigerom :d Problem je bio što sam ih ja šrafila sa ovom minijaturom
srafciger.png
Posle toga sam zaverglala svoj monocikl i otišla da podignem Darvinovu nagradu, pa otišla da gledam utakmicu i da bančim, i nisam stigla da vam javim. A iskreno, bilo me je i sramota. Moderatora najjljubaznije molim da obriše ovu temu koja je spomenik moje gluposti :D Hvala svima koji su želeli da pomognu.
 
Nazad
Vrh Dno