Šta je novo?

Pojacavanje wireless signala

Ne znam zašto komplikuješ sa ruterom, verovatno jer ga već imaš. Ripiter je potpuno bežično rešenje.
 
Ako se taj deo odnosio na mene, ja ripitere ne preporučujem skoro nikada. Nema ništa da radi zaista stabilno za male pare kod nas.

Ako Danilo74 bude išao tim putem, tu već nemam šta pametno da dodam. Vidim da si ti preporučio neki sa Alija... pa ne znam da li je čovek zainteresovan da čeka mesec-mesec i po da mu stigne uređaj. Ako radi kako treba, za taj novac i čekanje (po meni) nije problem.
 
Ne za tebe, za Danila. Nije da navaljujem, ali je jednostavnije, a stabilno radi i nema petljanja sa kablovima.
Na kraju krajeva, svako za sebe radi kako hoće, nadam se da će da uspe u naumu.
 
Poslednja izmena:
Covek sa KP mi je preporucio xiaomi ripiter. 2.200 din kaze da je jak i da cu bez problema pokriti i sprat i terasu. Ako ne odg. da mu vratim...Doduse takav je kod kineza 1.600-700 din.
A danas nadjoh na sajtu JOOM gde povremeno trgujem, ruter tenda AC6, fenomenlno deluje, radi i kao ruter i ripiter, ima 4 antene a kosta na nekoj rasprodaji 20evra (na joomu nema postarine al ide placanje unalred). Isti takav kod nas, win win npr 4.300?. Radi i na 2.4 i na 5 ghz.
 
Da ne otvaram novu temu, jedno pitanje..
Imam Sbb-ov net al primecujem da je wifi signal malo slabiji, modem se nalazi u prizemlju, a ja sam gore na spratu, e sad zanima me kako je najbolje da malo pojacam signal gorem da li ce repeater da pomogne ?
 
Da ne otvaram novu temu, jedno pitanje..
Imam Sbb-ov net al primecujem da je wifi signal malo slabiji, modem se nalazi u prizemlju, a ja sam gore na spratu, e sad zanima me kako je najbolje da malo pojacam signal gorem da li ce repeater da pomogne ?

I kod mene slična priča, u sobi hvata jednu crtu i lose radi net, pogotovo na HBO GO na TVu, tako da sam poručio MI WIFI Repeater 2 sa alija za oko 7$, nadam se da će pomoći sa obzirom da je signal slabiji, nije situacija da ga nema uopste. U toj sobi mi treba uglavnom za gledanje filmova i surf, tako da se nadam da će ovo pomoći, mada bi bilo dobro da neko napise iskustva ko koristi takve vrste uređaja.
 
Za TV vam u principu skoro uvek treba dual band router i repeater.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Za TV vam u principu skoro uvek treba dual band router i repeater.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Sta mislis onda o kupovini novog rutera, trenutno imam onaj koji sam dobio od vektora i sluzi kao modem i ruter, ima neke 2 male antenice, greje se previse, pa da to vratim i uzmem samo modem od njih a da kupim novi ruter jer nije neka razdaljina, od prilike od rutera do tv-a u sobi ima 6-7m vazdusnom linijom i dva zida a samo je ta soba kriticna? Ako moze i neka preporuka, nasao sam po netu reci hvale za ovaj ASUS RT-N12 Plus N300..
 
Poslednja izmena:
I kod mene slična priča, u sobi hvata jednu crtu i lose radi net, pogotovo na HBO GO na TVu, tako da sam poručio MI WIFI Repeater 2 sa alija za oko 7$, nadam se da će pomoći sa obzirom da je signal slabiji, nije situacija da ga nema uopste. U toj sobi mi treba uglavnom za gledanje filmova i surf, tako da se nadam da će ovo pomoći, mada bi bilo dobro da neko napise iskustva ko koristi takve vrste uređaja.
Pošto si već poručio, sam ćeš videti. A ako bi bio ljubazan da pročitaš samo nekoliko postova unazad možda bi našao nečija iskustva.
Pa, sa srećom!
 
Pošto si već poručio, sam ćeš videti. A ako bi bio ljubazan da pročitaš samo nekoliko postova unazad možda bi našao nečija iskustva.
Pa, sa srećom!
Mrzi me da cekam iskreno, porucih ga pre citanja teme, a i kada stigne mozda ga budem prodao, ili ostavio kao backup soluciju, procitao sam temu, ali su misljenja podeljena i vidim da su ljudi vise opredeljeni za bolji ruter/provodjenje kabla u odnosu na pojacivace, zato sam i poceo da naginjem ka boljem ruteru ako ima nesto dobro u ponudi do 20-25e.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Ja bih prvo pokušao sa tim, kad si ga već poručio. Uvek možeš da ga baciš ili prodaš. Ovako moraš da razvlačiš kabl.
 
Ja planiram da porucim tendu AC6, pa cu videti da li cu ga staviti na sprat da mi sluzi kao ripiter wifi jem oovezan sa glavnim, ili cu ga staviti pored sbb rutera, povezati kablom, pa da onda tenda bude glavna, jer kaxu da je bas bas jak i da cu sa njim tako pokriti sva tri nivoa...
 
A mozda poslusam Zokceta, pa uzmem xiaomi, ili neki drugi ripiter, za duplo manje para, da bi se ako, ne daj boze, ne zavrsim posao, duplo manje nervirao...
 
zanima me ako uzmem ruter koji moze da bude i repeater da li recimo mogu da ga podesim i odnesem u drugu sobu ukljucim samo u struju da li ce funkcionisati kao repeater?

Sent from my Redmi Note 6 Pro using Tapatalk
 
Hoće

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Pozdrav,ako moze pomoc,uzeo sam pojacivac za Net i podesio ga,zasto sada imam 2 signala za Wi-fi? Jedan od rutera,drugi od pojacivaca.
Moze li se to srediti da bude jedan signal ili mora tako da bude?
 
Pozdrav,ako moze pomoc,uzeo sam pojacivac za Net i podesio ga,zasto sada imam 2 signala za Wi-fi? Jedan od rutera,drugi od pojacivaca.
Moze li se to srediti da bude jedan signal ili mora tako da bude?

Ako si uzeo extender (jel na to mislis?) ne bi trebalo da se vide oba vec samo jedan, to se uradi u samom setapu, ako nemas manual i neces da se bakces spoji ih pomocu WPS dugmeta
 
Ako si uzeo extender (jel na to mislis?) ne bi trebalo da se vide oba vec samo jedan, to se uradi u samom setapu, ako nemas manual i neces da se bakces spoji ih pomocu WPS dugmeta
Da,da extender. Pa ja sam to podesevao bez upustva,nisam lepo uradio nesto,pa mi prikazuje dve veze.
Mada to sam resio tako sto sam vezu od rutera sakrio u podesavanjima i sad imam samo od extendera.
Ali moracu da resim to,nikako ne stizem samo,a i nemam volje nesto posle posla.
A realno posao nema ni pola sata.
 
Da,da extender. Pa ja sam to podesevao bez upustva,nisam lepo uradio nesto,pa mi prikazuje dve veze.
Mada to sam resio tako sto sam vezu od rutera sakrio u podesavanjima i sad imam samo od extendera.
Ali moracu da resim to,nikako ne stizem samo,a i nemam volje nesto posle posla.
A realno posao nema ni pola sata.

Ako ti ruter i extender imaju WPS to bi ti bilo najprostije, pritisnes WPS dugme na ruteru i drzis par sekundi (ovo zavisi od modela neki su 1 neki 10 sec ,googlaj za tvoj) i onda samo pritisnes WPS dugme na exteneru i das mu tipa par sekundi da se poveze.
Dok nisam presao na mobilni net koristio sam TP-LINK TL-WA850RE i odlicno se pokazao
 
Ako ti ruter i extender imaju WPS to bi ti bilo najprostije, pritisnes WPS dugme na ruteru i drzis par sekundi (ovo zavisi od modela neki su 1 neki 10 sec ,googlaj za tvoj) i onda samo pritisnes WPS dugme na exteneru i das mu tipa par sekundi da se poveze.
Dok nisam presao na mobilni net koristio sam TP-LINK TL-WA850RE i odlicno se pokazao
Tako sam i probao prvi put,ne znam zbog cega nije htelo i odustanem,uradio sam rucno.
Ali moracu da resim to.
Hvala na sugestiji.
 
@Lord of death ako ti je provajder setovao ruter oni u vecini slucajeva gase WPS iz nekog uvrnutog razloga tako da moras da ga stavis na enable preko 192.168.x.x i onda sve radi
 
Imam tp link, da li bi se pojacao signal, sa drugom antenom, sto ima da se kupi?
 
@ comid

Niko ovde nije vidovit ;) Napisi koji model imas

Pod uslovom da se postojeca antena skida , sa omni antenama kao ova sa slike neces postici pojacanje

tl-ANT2405CL 5dBi.jpg
 
Korisnik sam wifi interneta, imam ruter Netis WF2411E, i potreban mi je jaci wifi signal u sobi gde ce biti laptop. Izmedju rutera i te sobe, nalaze se jos dve prostorije, s tim sto je signal u prostoriji koja je do ove gde ce biti laptop, bas dobar. Da li bi extender resio problem slabog signala na laptopu?
 
Nazad
Vrh Dno