Šta je novo?

GeForce RTX 2000 Thread

Znamo cenu otprilike videcemo i performanse uskoro pa onda triput meriti i jednom seći. ;)
 
 
Poslednja izmena od urednika:
Znate sta, koliko god da je mali grafički napredak u ovim igrama i koliko god da je cena velika ja ovo prosto volim i najverovatnije cu uzeti neku grafu iz nove serije, samo čekam testove, jednom se živi što bi rekao naš nobelovac Ivo Andrić [emoji2]

Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka
 
Obzirom da ostajem na fullHD mene interesuje RTX 2060 i kako ce se pokazati u odnosu na gtx1070, e sad da li ce na RTX2060 ici samo 5gb vram-a ?
 
:)
74958eda929ad3f346897a54100ba86d.jpg
 
Obzirom da ostajem na fullHD mene interesuje RTX 2060 i kako ce se pokazati u odnosu na gtx1070, e sad da li ce na RTX2060 ici samo 5gb vram-a ?

Veoma je diskutabilno kakav ce chip ici u GTX 2060. Ja mislim da on i nece imati tensor cores.
Po meni, sada vec gledajuci, ti bolje da ides na GTX 1070 koja ima 8GB umesto GTX 2060 koja ce imati 6 GB, mada GDDR6.
Mislim da ce te dve karte biti slicne po snazi.
 
Apropo 4k, meni interesantna tema jer u familiji imamo totalni rat po tom pitanju :) :

 
Ima nekih pametnih stvari na tom klipu gore ali ovo za 4k rezoluciju i 4k video materijal je totalan promasaj a da ne govorimo o igrama.

Gomila starijih filmova se ponovo skenira i dobija nove mastere u 4k koji u vecini slucajeva sadrze mnogo vise detalja. Da ne govorimo o 70mm traci i novijim filmovima koji su inicijalno snimani digitalno i tako masterovani. Postoje slucajevi da nekim mnogo zahtevnim tehnikama (NGU sharp) upscalujes 1080p i postignes slican nivo detalja, ali to je vec redje i za neki hardware previse zahtevno.

Sto se tice igara, tu i ne treba mnogo govoriti, 4k resolution boost je veoma vidljiv i omogucava igranje na sto vecem displeju jer je sa 4k gustina pixela poprilicno velika.
 
Pa nakon onog Tomb Raidera u 30 FPS, sada ide izgleda ispiranje mozga "ne treba ti 4K.. dosta je i 1080p" u Apple stilu. Neverovatno. Ali kako osim kod Tom`s Hardware nismo procitali NIJEDAN pozitivan komentar, mislim da im ova nece proci tek tako.
 
Upravo to, ako sa rtx bude u 1080p prosek fps 40, 50 sa 2080ti koja je poenta igranja, opet krecemo od 1080p, a ne da pricam o 1440 ili 4k [emoji23][emoji23][emoji23]

Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka
 
RTX tech je kao crysis 3 kada je izasao realno. Bice od sad prvo pitanje, can it run with RTX ON? xDD

Ovo je prva generacija ljudi. Nacekacemo se mi dok GPU uhvati korak sa ovom tehnologijom.
 
Lol [emoji23][emoji23][emoji23]
3068eb9e38044d247fa41182faf3a3db.jpg


Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka
 
https://www.rockpapershotgun.com/2018/08/22/nvidia-turing-rtx-2080-performance-target-metro-exodus/

“We’re always going to be pushing 60[fps],” rendering programmer Ben Archard told me when I asked if 4A have any kind of performance targets when it came to implementing Nvidia’s uber lighting ray tracing tech. “But we’ll see what we get. Obviously, there are three cards there and we’ll see what profiles we can get for each.”

He also confirmed that 4A’s 60fps target was with a 1920×1080 resolution as well. “It’s 1080p, yes,” he said. “That’s the goal, but we’ll see how it goes.”
 
Voleo bih da nam svi rani prihvatači RTX kartica omoguće da za par godina uživamo u RT igrama sa nižim klasama kartica i po nižim cenama. Možda i konkurencija predstavi neki FREE_RT. Samo nekako mi za sada deluje da nije preveliki skok u kvalitetu osvetljenja, senki, refleksija na demo snimcima. Kao da fali jedno 10x više RT snage da bi to bilo ono što nam se potura u priči.
 
Poslednja izmena:
Upravo to, ako sa rtx bude u 1080p prosek fps 40, 50 sa 2080ti koja je poenta igranja, opet krecemo od 1080p, a ne da pricam o 1440 ili 4k [emoji23][emoji23][emoji23]

Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka

Zato je najbolja sredina 1440p uz G-Sync
 
1440p imam ali nemam gsync ali je 75hz meni je to dovoljno taman [emoji2]

Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka
 
G-sync omogući da i ispod 60fps bude sve glatko, u slučajevima kad grafička ne može da izgura više. Izgleda da će takvih slučajeva biti puno uz grafičke od 1000+ evra. :S:
 
[emoji23][emoji23][emoji23] Znam sve [emoji23][emoji23][emoji23]

Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka
 
G-sync omogući da i ispod 60fps bude sve glatko, u slučajevima kad grafička ne može da izgura više. Izgleda da će takvih slučajeva biti puno uz grafičke od 1000+ evra. :S:
Ne mogu.

To sto nema cepanja slike ne znaci da je slika glatka i da se ne oseca manjak fps-a.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Nema ništa ružnije nego kad se ove providne EVGA karte napune prašinom, pa kad se još osvetle nečim u kućištu...

@ivanbass1 glatko ide sve od 40fps, nema razlike i neprimetno je da li je 40 ili preko, ispod 40 ili ispod 35 se primeti.
 
Poslednja izmena:
Ne moze da ide glatko, moze samo da nema cepanja.

Imam FreeSync monitor koji radi istom principu, ogromna je razlika izmedju 40 i 75fps, iako u oba slucaja cepanje slike ne postoji.

Primecujes jer kad izadje van FreeSync/GSync opsega dolaze problemi sa stutterom, kocenjem, cepanjem..
To ne znaci da 40 i 75fps mogu da se porede.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Postoji razlog zašto je G-Sync skuplji od FreeSynca, razlikuju se i hardverski i softverski. Sve pohvale za FreeSync jer je daleko povoljnije rešenje ali G-Sync je mnogo bolji.
 
Po cemu je bolji GSync, osim sto limitira fps na refresh rate i ima manje stuttera kad fps padne ispod donje granice(mada postoji LFC za FreeSync sada)?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno