Šta je novo?

GeForce RTX 2000 Thread

Ovde pise "rasprodato", pretpostavljam preodrer je rasprodat.
Pa pogledaj englesku verziju sajta, ako nije dostupno u USA sigurno nije ni u Evropi.
00555a5f8330276fcd14aa1a262c5815.jpg
 
Sustina je da ja sa 1080 ili neko sa cak 1080ti nece moci da igra shadow u 1440p sa RTX ON, da izgubi dosta fps ali ne previse da je ne igrivo npr. Kao sto je npr hairworks u witcher-u bio, ili tako neki efekti. Imas 70 fps, upalis to imas 50-60. Ovde mi se cini na prvu loptu da cu da upalim ray traced shadows ako je uopste moguce i da sa 1giga/rays po sekundi gledam slideshow od 5 fps... crap :s
 
Sustina je da ja sa 1080 ili neko sa cak 1080ti nece moci da igra shadow u 1440p sa RTX ON, da izgubi dosta fps ali ne previse da je ne igrivo npr. Kao sto je npr hairworks u witcher-u bio, ili tako neki efekti. Imas 70 fps, upalis to imas 50-60. Ovde mi se cini na prvu loptu da cu da upalim ray traced shadows ako je uopste moguce i da sa 1giga/rays po sekundi gledam slideshow od 5 fps... sad :s
To si u pravu, oni ce ovo srediti ali mogu izvuci 20% max na grafičkoj od 1200 evra...

Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka
 
Ovde pise "rasprodato", pretpostavljam preodrer je rasprodat.

Šta očekivati od kompanije čiji CEO koja kaže da RTX 2080 Ti košta od 999$, poručite sada isporuka 20 sept, odete na sajt a tamo stoji 1199$.
 
Mislim da je ovaj sam napredak u gpu tehnologiji versus visual presentation daleko, daleko manji nego pre 15 ili 10 godina jer su PBR moderni pipelineovi endzina kao i usavrseno fejkovanje mnogih efekata (recimo refleksije), podignuti na tako visok nivo da mu dodje useless trositi milisekunde rendera na apsolutno korektne refleksije ili mnogo preciznije sencenje koje raytracing donosi. Sve je to kul i precizno na papiru i statistici, ali vizuelno sve to treba uklopiti i veoma iskusni developeri lagano ce da nadoknade te nedostatke. Treba samo pogledati sta Sonijevi first party timovi rade, iz bukvalno inferiornog hardwera pametnim tehnikama prave vizuelna cuda, dok na PC-u trenutno dostupnim multiplatform eksluzivama, tako nesto samo moze da se brute forsuje rezolucijom efekata i pomeranjem lod-a, posto naravno PC graphic beasts ekskluzive odavno ne postoje.

Iskreno nikad manji vizuzelni pomak nije bio na PC-u a nikad skuplje, tako da meni ovo za sad deluje kao totalna halapljivost od strane Nvidije koja je eto naterala par studija da implementiraju par RT efekata koji ce nadamo se raditi kako treba. O igrama koje su od pocetka dizajnirane za RT apsolutno nema ni govora u skorijoj buducnosti, a kamoli da je ovo hardware koji to moze da isprati u savremenim rezolucijama.
 
Šta očekivati od kompanije čiji CEO koja kaže da RTX 2080 Ti košta od 999$, poručite sada isporuka 20 sept, odete na sajt a tamo stoji 1199$.

Mislis isti CEO koji je rekao pocetkom leta da cemo jos jako dugo cekati do novih grafi posle 10xx serije?
 
Nevis: Nemacka je malo stroza prema laziranju vesti/podataka i nVidia to sebi ne bi dozvolila.
Nebitno kada ce grafa biti na policama, ovde je preorder sasvim normalna stvar, isto smo imali i za Intel 8 generacije, gde su uveliko preorderi bili rasprodati a cekalo se 2 meseca na iste.

Cak i mediji pisu o instant rasprodaji 2070-ke: https://www.tweakpc.de/news/42652/geforce-rtx-2070-bereits-ausverkauft/

Jos su dodali da nije jasno da li je preodred bio mala kolicina ili ogromna potraznja.
Nadam se da smo ovo sada rascistili.

Takodje citam veliko negodovanje nemaca na novu seriju, videcemo epilog.
 
Poslednja izmena:
Šta očekivati od kompanije čiji CEO koja kaže da RTX 2080 Ti košta od 999$, poručite sada isporuka 20 sept, odete na sajt a tamo stoji 1199$.

Pa prvo se ocekuje da znas da citas. Jedna cena je za nereferentne kartice a druga skuplja je za founders edition.
 
Pa prvo se ocekuje da znas da citas. Jedna cena je za nereferentne kartice a druga skuplja je za founders edition.
Da si odgledao prezentaciju video bi da se founders edition nigde ne pominje na prezentaciji samo cena "from 999$", preorder now. Drugo ni ne referentnih kartica nigde nema po cenama koje je naveo. Pa zar je mislio da niko neće primetiti ovaj "mali trik". nVidia uprkos ogromnim tehničkim dostignućima ima dugu istoriju vrlo "kreativnog predstavljanja činjenica" koja postaje sve "kreativnija".
Drugo, iako si zelen na ovom forumu, trebalo bi da se naučiš pristojnoj komnukaciji i poštovanju ostalih članova.
 
Drugo, iako si zelen na ovom forumu, trebalo bi da se naučiš pristojnoj komnukaciji i poštovanju ostalih članova.

Ma di je on zelen... no ako ovako nastavi, nece dugo...


Pocecu da delim poene za "proAMD"-ovce, koji najavljuju osvetu crvenih u nedogledno vreme i kako ce nVidia videti svog boga bla bla bla...
Ako nemate nista normalno komentarisati, ni nemojte.
 
Mislim da je ovaj sam napredak u gpu tehnologiji versus visual presentation daleko, daleko manji nego pre 15 ili 10 godina jer su PBR moderni pipelineovi endzina kao i usavrseno fejkovanje mnogih efekata (recimo refleksije), podignuti na tako visok nivo da mu dodje useless trositi milisekunde rendera na apsolutno korektne refleksije ili mnogo preciznije sencenje koje raytracing donosi. Sve je to kul i precizno na papiru i statistici, ali vizuelno sve to treba uklopiti i veoma iskusni developeri lagano ce da nadoknade te nedostatke. Treba samo pogledati sta Sonijevi first party timovi rade, iz bukvalno inferiornog hardwera pametnim tehnikama prave vizuelna cuda, dok na PC-u trenutno dostupnim multiplatform eksluzivama, tako nesto samo moze da se brute forsuje rezolucijom efekata i pomeranjem lod-a, posto naravno PC graphic beasts ekskluzive odavno ne postoje.

Iskreno nikad manji vizuzelni pomak nije bio na PC-u a nikad skuplje, tako da meni ovo za sad deluje kao totalna halapljivost od strane Nvidije koja je eto naterala par studija da implementiraju par RT efekata koji ce nadamo se raditi kako treba. O igrama koje su od pocetka dizajnirane za RT apsolutno nema ni govora u skorijoj buducnosti, a kamoli da je ovo hardware koji to moze da isprati u savremenim rezolucijama.

GT102 je ogroman i složen (čitaj veoma skup) čip. Ne kažem da ga prodaju ispod cene :)d) ali ne može se očekivati da bude jeftin. Što se same arhitekture tiče, napredak je opet ogroman. Druga je stvar što se mnoge nove stvari neće preslikati u proporcionalno veći FPS. Ali GPU odavno nije (samo) gaming čip ;) A lepo si i to za Sony primetio. Tako da kome je do AAA igara i vizuelnih efekata (ekskluzive da ne pominjemo), PlayStation je bio i ostao najbolji izbor :D A nije ni skup u poređenju sa grafičkim kartama
 
Poslednja izmena:
Kada neko preko sat vremena objašnjava kako da ljudsko najdominantnije čulo registruje novu revolucionarnu tehnologiju... Nakon svega toga potrebno ti je 30 kvadratnih metara vizuelnog prikaza u kombinaciji sa slowmo da bi TO uopšte video. Tehnološki napredak koji gura kapitalizam. Da mogu prodavali bi nam sliku grafičke...
 
Po meni dobijaju se 20% veće performanse za 60% veću cenu...u principu ova generacija je loša i što se tiče cena i što se tiče performansi ali pošto nema konkurencije tako to biva...na žalost potrošača i radost monopoliste :)...
 
Ma di je on zelen... no ako ovako nastavi, nece dugo...


Pocecu da delim poene za "proAMD"-ovce, koji najavljuju osvetu crvenih u nedogledno vreme i kako ce nVidia videti svog boga bla bla bla...
Ako nemate nista normalno komentarisati, ni nemojte.
Ma gde sam ja AMD-ovac, njihov procesor niti grafička nije bio u mome računaru Boga pitaj od kada. Ali kada god Jen počne da "kreativno predstavlja činjenice" proradi neki crv u meni koji mi ne da mira.

Nesumnjivo je da je RTX 2080Ti fascinantna grafička kartica, međutim mislim da ima ozbiljan problem. U pitajnu je ogroman čip koji je po svojim osobinama više prliagođen profesionalnoj nego igračkoj primeni. Na igračkom tržištu kojim i dalje dominiraju konzolni portovi, Jen pokušava da nam proda raytracing. Po svemu što smo videli RTX 2080 Ti u igrama sa raytracingom neće moći da izgura 60fps u 1080p. Kupci 2080 Ti su entuzijasti i early adopteri koji su verovatno već nabavili 4K monitore jer im je nVidia govorila da je to next big thing. Sada treba da na svojim novim 4K monitorima spuste rezoluciju na 1080p da bi igrice lepo radile sa raytracingom.:trust:
Ako se 2080 Ti muči u sa raytracingom u 1080p, konzolnom hardveru će trebati 10 godina da postigne zadovoljavajući nivo performansi. Znači developeri bi trebali da razvijaju nove igre za mali broj probranih vlasnika RTX 2080 Ti koji će vrlo verovatno isključiti raytracing i terati igrice bez njega u 4K. :trust:
Zato Jen gura priču "preorder today!" bez prikazivanja realnih performansi. Kada kupci vide testove i shvate da plaćaju 50-60% više za 20-25% veće performanse u većini igara i da će u septembru moći da igraju 1 ili 2 igrice sa nabudženim raytracingom entuzijazam će neminovno da splasne.

Guranje novih tehnologija je komplikovan posao ali kada firma od 250 milijardi dolara očekuje da ih gura preko mojih leđa/novčanika to me malo iritira.

Evo ga i Anandov Hands on koji je veoma otrežnjujući: https://www.anandtech.com/show/13261/hands-on-with-the-geforce-rtx-2080-ti-realtime-raytracing
 
Kada neko preko sat vremena objašnjava kako da ljudsko najdominantnije čulo registruje novu revolucionarnu tehnologiju... Nakon svega toga potrebno ti je 30 kvadratnih metara vizuelnog prikaza u kombinaciji sa slowmo da bi TO uopšte video. Tehnološki napredak koji gura kapitalizam. Da mogu prodavali bi nam sliku grafičke...
A ti kupi model koji ti nudi socijalizam.
 
Moram priznati da sam pogriješio u svojim pretpostavkama. Lista igara sa raytracingom će sigurno biti veća jer će Nvidia uložiti dobre novce za implementaciju. Cijene mi definitivno ne odgovaraju pa ću po svemu sudeći u novoj mašini zadržati GTX 750. Ono što me pored igara interesuje su i computing performanse u odnosu na Titan V kome koliko vidim cijena neće biti obarana, a opet košta oko tri puta više od 2080 Ti.

@arcibalde
Za raytracing u realnom vremenu nije potreban ekran od 30 kvadratnih metara.
 
Kupci 2080 Ti su entuzijasti i early adopteri koji su verovatno već nabavili 4K monitore jer im je nVidia govorila da je to next big thing. Sada treba da na svojim novim 4K monitorima spuste rezoluciju na 1080p da bi igrice lepo radile sa raytracingom.:trust:

Ja se igram na 4k tv-u, ali mi nije nikakav problem da teram igre u 1080p. Nije da to sada bas-bas toliko lose izgleda.
Razmisljao sam da odradim upgrade sa 1080ti, ali po svemu sudeci ni ova graficka nece biti dovoljno jaka za 4k/60 u svim naslovima.
Mozda sledece godine...
 
Mislis isti CEO koji je rekao pocetkom leta da cemo jos jako dugo cekati do novih grafi posle 10xx serije?

Neki bi rekli da je to ilegalno. :D

S druge strane, ove kartice su morale izaći, jer su 7 nm proizvodi, tu iza ćoška. Prosto (da mjauknem), potrošački um je potrošački um, koliko god to smešno zvučalo. Da su izašle kasnije, bilo bi, jao, jao 12 nm, prastare su. :D

Malo šale: :D

DlICcyTX4AANvP3.jpg
 
Mnogo nelogicnosti ili sto bi neki rekli trolovanja je bilo u onoj prezentaciji.

Ovaj momak je ukazao na sve te detalje, objektivno sagledavanje trenutne situacije.

Inace ja sam se zagrejao za GTX 2080 pa kasnije i GTX 2080 Ti.
Za sad, nisam bas zadovoljan, nisam pod nekim lepim utiskom i ako sam misljenja
da bi skok u performansama trebao biti dovoljno dobar.

 
Poslednja izmena:
Možda će RTX verzija mnogo dobro kopati? Drugačije mi je teško da shvatim ovakvu monstruoznu cenu.
Inače, se slažem, ne treba ovde spominjati "hardver za kopanje".
 
Poslednja izmena:
Te diskusije vodite u tom delu podforuma, ne ovde.
 
Ja se igram na 4k tv-u, ali mi nije nikakav problem da teram igre u 1080p. Nije da to sada bas-bas toliko lose izgleda.
Naravno, ali ako imaš opciju 4K bez raytracinga ili 1080p sa raytracingom, mislim da ćeš odabrati 4K na svom 4K televizoru.
 
Ne mora da znaci, morao bih uzivo da vidim kako to izgleda.
Verovao ili ne, trenutno pre biram 1080/60 ili 4k/30 sa dobrim HDR-om na konzolama, nego 4k/60 na pc-u.
Naravno, najbolje je ako pc verzija ima HDR podrsku i ako gpu moze da izgura 4k/60.
 
Poslednja izmena:
Svako ima nesto sto mu je bitno, stvar ukusa, ja vidim da pc gaming se vrti u 5,6 dobrih naslova, mislim da cu da oladim od igara da se malo zazelim ko covek pa za jedno 4 godine odigram sve [emoji2]

Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka
 
... ja vidim da pc gaming se vrti u 5,6 dobrih naslova, mislim da cu da oladim od igara da se malo zazelim ko covek pa za jedno 4 godine odigram sve [emoji2]

Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka

Tako sam i ja mislio ali se nakon pauze moja lista kupljenih a neodigranih igrica ne smanjuje nego se uvećava.

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno