Šta je novo?

GeForce RTX 2000 Thread

Nema zainteresovanih... nVidia i njigove cene počele da prevazilaze mogućnosti i najvećih entuzijasta.
 
bilo bi dobro da se otvori tema. ja se nadam nekom krstenom dual slot modelu. ne svidjaju mi se trendovi 3 slot krmaca u zadnje vreme, tj. nemam ih gde :)
poceo sam da favorizujem 2080S zadnjih par dana. bas me zanima kako ce da se nosi sa vecim rezolucijama i kakva ce biti naspram 1080Ti.
 
zna li neko kakva je danas situacija sa 2080 i 2080 Ti modelima i price o artefaktima i crkavanju karti, posebno Ti modela?
na OCN-u se i dalje pominje da ljudima random crkavaju, mnogi su vec po par komada vracali i dobijali nove...

cekam da izadju testovi za 2080 Super kartu, nadam se danas pa da prelomim sta cu ali bih voleo i da znam sta treba da izbegavam i kakva su vasa iskustva.
za sad je to definitivno 2080 Ti, sto zbog cene sto zbog crkavanja.
 
I mene čudi što nema testova do sada za 2080 super. 23. je valjda početak slobodne prodaje a još nema ni jednog testa.

A koje to karte crkavaju ?
 
pa uglavnom 2080 Ti ali me zanima najvise 2080 super i mozda 2080 za sada, videcu kakve budu izvedbe jer sam ogranicen na 2 slot modele zbog itx kucista.

verovatno imaju opet odredjenu satnicu kad ih zvanicno pustaju pa se nadam nekom testu do kraja dana.
 
Poslednja izmena:
evo izgleda da krecu polako, za sada se javio samo der8auer... kod madjara oko 850e gainward i palit modeli...
 
ZOTAC RTX 2080 Super AMP Extreme | TechPowerUp

MSI RTX 2080 Super Gaming X Trio | TechPowerUp

NVIDIA RTX 2080 Super Founders Edition | TechPowerUp


relative-performance_3840-2160.png
relative-performance_2560-1440.png


power-gaming-peak.png
 
Poslednja izmena:
Nije bilo testova do pre pola sata. Ne mogu da verujem.
 
Gamers Nexus:



Dakle, 5-10% brža od 2080, za MSRP od 700$...meh.
Zanimljivo da Super verzija vuče toliko više struje od obične 2080, za tako malu razliku u performansama...situacija kao sa RX 580 i 590.
 
Poslednja izmena:
Sasvim ocekivano. Gledajuci po frejmovima meni ovo odgovara. Za QHD zavrsavam sav posao.
Jedino zbog cene ne znam sta cu da radim. 700$ su preveli u 850 evra. Van svake pameti.
Ima i jeftinijih modela ali ne nesto preterano, pojavio se Gigabyte OC za 740 evra i KFA2 OC za 770 evra.
Nemacka.
 
2080 Super tesko njesra, bukvalno dobro overklokovana 1080Ti, i jos 700$...
 
Zavisi ko je sta ocekivao. Znalo se koliko moze da se dobije, to je to. 10% gore, dole overall.
U odnosu na GTX 1080 Ti, vredi upgrade ukoliko se nadje malo povoljnije. Za sada su cene poprilicno jake.
Ovakva karta moze da potraje jer ima lufta za lagodan gaming bar za naredne 2 godine za QHD rezoluciju.
Jos da na to dodas OC, mislim da vredi sa aspekta samih performansi, ne cene.
 
zna li neko kakva je danas situacija sa 2080 i 2080 Ti modelima i price o artefaktima i crkavanju karti, posebno Ti modela?
na OCN-u se i dalje pominje da ljudima random crkavaju, mnogi su vec po par komada vracali i dobijali nove...

cekam da izadju testovi za 2080 Super kartu, nadam se danas pa da prelomim sta cu ali bih voleo i da znam sta treba da izbegavam i kakva su vasa iskustva.
za sad je to definitivno 2080 Ti, sto zbog cene sto zbog crkavanja.
Ako se dobro sjecam problem sa artifaktima je bio sa micron memorijom i rijesen je novom verzijom biosa. Sa crkavanjem nisam upoznat. Inace 2080 WF3 4 mjeseca bez problema sljaka.

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Napokon na EU store restock rtx 2070s FE, poručena, stiže do kraja nedelje. Javljam utiske
 
Ako se dobro sjecam problem sa artifaktima je bio sa micron memorijom i rijesen je novom verzijom biosa. Sa crkavanjem nisam upoznat. Inace 2080 WF3 4 mjeseca bez problema sljaka.

Sent from my MI 5s using Tapatalk

hvala na infu, izgleda da ce do veceras da se poruci 2080 u 2 slot izvedbi... ocekivao sam malo vise od 2080S, jos su u testovima svi koristili FE modele.
 
Ja sam uzeo 2080 strix verziju u 11 mesecu prosle godine, do sada ne cuje se da radi. Ima samsung memoriju.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Napokon na EU store restock rtx 2070s FE, poručena, stiže do kraja nedelje. Javljam utiske

Na koj store misliš? Verovatno se placa carina i PDV. Kako ti se to isplati ?

Inace RTX 2070 Super za cenu nereferentne karte od 530e i 500 za FE je best buy. Cena/performanse/kasnija prodaja.
 
porucih 2080 OC Duke, stize prekosutra. jeste skuplja od 2070S ali je i jaca. 2080S nece biti u Duke izvedbi sto mi je srusilo sneska, mada kad sam video razlike u frejmovima pri visim rezolucijama i nije neka steta.
 
Pa i ovde mu naplate carinu i pdv i jos proviziju i dodatak za nereferentan model...
 
Na koj store misliš? Verovatno se placa carina i PDV. Kako ti se to isplati ?

Inace RTX 2070 Super za cenu nereferentne karte od 530e i 500 za FE je best buy. Cena/performanse/kasnija prodaja.

Teško da je 530e, ovi bolji modeli MSI, Evga, Palit idu preko 570e lagano, čak i preko 600e, ali trebalo bi da se ustabile na cenama koje si rekao. Gledao sam cene za Nemačku, ne znam kako je kod Mađara.
Kod nas je RTX 2060 S cena ko za TX 2070 S
 
Na koj store misliš? Verovatno se placa carina i PDV. Kako ti se to isplati ?

Inace RTX 2070 Super za cenu nereferentne karte od 530e i 500 za FE je best buy. Cena/performanse/kasnija prodaja.

Na evropski store. Isporucuju mi u Irsku pa mi ovo radi posao. Zbog konverzije funti u evro, izašlo me okruglo 540e.
 
Negde procitah da ce Gigabyte biti oko 530e videcemo kad se pojavi.
 
Nazad
Vrh Dno