Šta je novo?

GeForce RTX 2000 Thread

Jedno prosto pitanje, da li biste pre kupili 2070 za 550-600e ili 1080 za te pare? Pričamo o novim koje se mogu naći po tim cenama na KP. Imam prastaru grafičku ati6650. Dakle, skok mi je u svakom slučaju veliki ma koju da uzmem, mada mi više treba za obradu videa, nego za igrice.
Testovi pokazuju da je 2070 u rangu sa 1080, a opet je noviji model. Ma koliko taj rtx bio precenjen i loš (kao što rekoh, igrice mi nisu prioritet) mislim da je ipak bolje uzeti 2070 koja daje iste performanse, slično košta, a opet je noviji model.
Ili grešim?

ako imas prastaru grafiku ili kupujes novu (ne upgrade sa neceg ionle skorasnjeg) onda definitivno cekaj bice svasta za male pare...

ja sam skoro odradio 1070 -> 1080ti upgrade i kolko god da sam para dao uvek bi otp dao istu razliku (~150e), meni je doslo pa svejedno... kad 1080ti bude 300e 1070 nece biti preko 150, etc...
 
@Čestitam :)
Jesi probao oc memorije ?
Jesam, dosao sam do 15.200mzh i stabilo prolazi sinteticke testove i igrice kao shadow of tomb rider, ACO... probacu jos malo da vidim gde joj je maksimum. Video sam na netu da strix verzije idu cak do 16.000mhz

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Crusader, to čekanje će,po tvojoj proceni biti koliko dugo?
 
Koliki je fail jasno ti je ako vidis da su im cene deonica pale za trecinu. To je prvi put da padaju posle ko zna koliko godina.

Pad deonica nema veze sa RTX, već sa krahom majninga, a RTX je posledica istog ;)

Investitori i trejderi su očekivali da će rast prodaje koji je pratio ekspanziju majninga zakačiti i naredne kvartale i kladili su se na tu priču, što je naduvalo cenu akcija iznad realne vrednosti. Ta priča je na sreću svih izduvala i umesto rasta i ostvarivanja planirane prodaje, ostali su sa ogromnim inventarom naštancovanih karti iz GTX10x0 serije u inventaru.

Nv očito ne želi da gura te karte po proizvodnoj ceni ili sa minimalnim gubitkom, te neće ugrožavati njihovu prodaju novim serijama sve dok ne očiste stari inventar. Treba razumeti da je vrednost akcija za samu kompaniju manje bitna od ostvarenog profita, a oni očito ne žele da se odreknu profita na 10x0 seriji. Niti imaju razloga kada konkurencija izbacuje kartu koja se takmiči sa GTX 1060/1070 :d

Ja sam lično očekivao da će sada za black friday krenuti sa masovnim čišćenjem, ali očito im ne gori pod nogama da bi krenuli tim putem. Verovatno su i stanjili zalihe GTX 1080 Ti čipova, čim su dozvolili da mu se RTX 2080 približi po ceni. A neku normalizaciju cena što se tiče RTX ili naredne serije, tek kada se reše lagera, a lično mislim da se to neće dogoditi sve do leta.
 
Poslednja izmena:
Da, a kad su padale akcije AMD-a zvonio si ko zvono na sabornoj crkvi :d :d :d
 
AMD-ove akcije su pale za trećinu od kraha rudarenja, iz istog razloga. Da se fokusiraju samo na GPU, vrednost istih trenutno bi težila ka nuli. ;)
 
Uzaludno prepucavanje. Akcije bezmalo svih it kompanija, ali i ostalih, padaju kao sekira. Mirise na novu recesiju i krizu, ali videcemo.
 
Meni se iskreno više dopada gigabytova ili zotacova 2070 izvedba za slične pare :)...
 
Mozda cudno zvuci sa moje strane ali mi je nekako drago sto crkavaju. Sto se mene tice bilo bi lepo da povuku celu seriju.
I onako je najvise marketinski potez u odnosu sta je zaista donela.
Da imaju casti spustili bi te cene posle svega ali nGreedya ;)
 
Jel problem u memoriji na karti? Sa Samsung memorija kao navodno nema problema. Lepo su u****i motku. Neka, tako i treba.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ko zna sta je. Kapiram da im je u proizvodnji problem. Sve tezi fail svakim danom.

Tapatalk from Poco loco
 
Najverovatnije da je do micron memorije. Ispadne da memorija ima fabricku gresku zato najverovatnije nije bitno da li je pod vodom ili ne. Kod mene je samsung memorija, vreme ce pokazati da li cu i ja imati ovakve probleme u skorijem peridou[emoji1].

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Ako udare 2-3k cenu, odlepili su nacisto. Rise and fall of nVidia :D
 
Znamo koliko je bio Titan V, ali mislim da će ovaj biti oko 2000$. :)
 
Meni se čini da će biti simboličnih 5000$. :)
 
Nece bas 5000€ ali sigurno ce biti 3000€. Neke verzije 2080ti ce ici do 2000€ kao msi lighting ili hof...

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
HOF kosta 1800 dolara

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Sada u Madjarskoj 2080ti aorus kosta 1806€, hof ce biti lagano 2000€. Cene u USA ne vredi porediti sa nasima.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Bolest mozga. Onaj ko da tolike pare treba jos bar toliko da da za pregled glave. :S:

Tapatalk from Poco loco
 
Sta te briga zasta ljudi daju pare.... ne bi bile ove cene da se ne daju i mi tu nista ne mozemo...
 
Sada u Madjarskoj 2080ti aorus kosta 1806€, hof ce biti lagano 2000€. Cene u USA ne vredi porediti sa nasima.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
Cena je za Kinu, ne za USA. Pretvoreno u dolare. A nema sta da se poredinsa "nasim" cenama, jer HOF nikada nije bio kod nas da se kupi, a verovatno nikada ni nece.

A i danas mi je covek rekao koji ide na finale Galax takmicenja, cetvorici takmicara je crkla karta, sve se isto manifestovalo. Artifakti od memorije. Karte su sve sa Micron memorijom. Bezvezno je uzimati dok se ne ustanovi da li je to do Micron memorije, a da li je sa Samsung sve ok.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Cena je za Kinu, ne za USA. Pretvoreno u dolare. A nema sta da se poredinsa "nasim" cenama, jer HOF nikada nije bio kod nas da se kupi, a verovatno nikada ni nece.

A i danas mi je covek rekao koji ide na finale Galax takmicenja, cetvorici takmicara je crkla karta, sve se isto manifestovalo. Artifakti od memorije. Karte su sve sa Micron memorijom. Bezvezno je uzimati dok se ne ustanovi da li je to do Micron memorije, a da li je sa Samsung sve ok.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Nisam mislio kod nas nego Madjara. Ja sam uzeo 2080 pre nekih mesec dana. Kod mene je samsung memorija, ne znam da li asus u strix verzije RTX-a stavlja samo samsung ili idu i micron. Za sada radi bez problema.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno