Šta je novo?

GeForce RTX 2000 Thread

kad gledas samo benchmark sve je to tako, neigrivo na max ultra giga... skines 3 settinga na medium i jedan na low eto ti ga 60 fps skroz igrivo a razliku u kvalitetu ces jedva da vidis i na screenshotu da ne pricamo kad te juri dinosaurus... pricamo o 1080ti... 1070 *mjau**mjau**mjau* nije za AAA 4k svakako... ali zato MWO, Dota 2, Hon, Civ6, Battletech, BSG Deadlock, Dungeons 3, Wasteland 2, X Com 2, Fallout 4... sve to imam instalirano i sve radi sasvim dobro na 1070 4K...

1000 evra i skidas podesavanja na medium za port za konzola? Eto, o tome pricam, upravo o tome. Nakon 970, tesko da je bilo dobrih kupovina, eventualno 1060 3GB za 205 evra.
 
Odlican primer. Niti ima sta pametno i zahtevno da se igra a i to sto ima ne radi kako treba na karti od 1000 evra. Evo, FarCry 5, ni on ne moze 4K/60. Dakle, ne moze ni PC igre ni portove za konzola, a to nece moci ni 2080-Ti, bas kao sto to nisu mogle ni, ne znam, GeForce 580.

Ali tada to nije kostalo 1000 evra.

Za sinteticare i "entuzijaste", eto prilike da se posvete svom hobiju, za prave igrace nema ovde nista, a tu se vec slazem sa tobom, nama nije katastrofa ni igranje na mediumu a ni preskakanje koje generacije.

Polovne karte, naravno, nisu resenje jer je 95% njih rudarilo koliko god je to bilo moguce i te karte nece dugo izdrzati i treba ih izbegavati, na uzasavanje ovdasnjih rudara koji su danasnju vest docekali sa osmehom jer visoke cene nove generacije znace i vise cene stare generacije.
 
GTX 2080 ce da gazi 4k opusteno a kamo li GTX 2080 Ti.
Jos ako na to dodamo OC dobije se poprilicno dobra brojka.

Kao neko ko govori iz iskustva sa GTX 1080/1080 Ti kartama izvodi se logican zakljucak.

Jedina nepoznata je koliko tacno je dobijeno, tj. koliki je procentualni napredak. Ako je 2080 Ti brzi od GTX 1080 Ti od oko 50% to je veoma znacajan skok.

Jen je pominjao OC, kao prednost ovih kartica. I to je jos uvek nepoznato, koliki je potencijal i do kojih frekvencija ce ici Turing kartice.
 
Poslednja izmena:
GTX 2080 ce da gazi 4k opusteno a kamo li GTX 2080 Ti.
Jos ako na to dodamo OC dobije se poprilicno dobra brojka.

Kao neko ko govori iz iskustva sa GTX 1080/1080 Ti kartama izvodi se logican zakljucak.

Jedina nepoznata je koliko tacno je dobijeno, tj. koliki je procentualni napredak. Ako je 2080 Ti brzi od GTX 1080 Ti od oko 50% to je veoma znacajan skok.

Jen je pominjao OC, kao prednost ovih kartica. I to je jos uvek nepoznato, koliki je potencijal i do kojih frekvencija ce ici Turing kartice.
Iznenadicu se ako 2080-Ti bude bas 50% brzi u igrama od 1080-Ti. Mnogo oni pricaju o RT-u a premalo o igrama. No videcemo, svakako navijam za napredak i tehnologije i performansi.
 
Iznenadicu se ako 2080-Ti bude bas 50% brzi u igrama od 1080-Ti. Mnogo oni pricaju o RT-u a premalo o igrama. No videcemo, svakako navijam za napredak i tehnologije i performansi.

Mora biti poprilicno brzi. Nisu dzabe stavili cenu od 1000$. Bar je meni logicno.
A ako uzmemo u obzir prethodnu generaciju Pascal vs Maxwll i skok od oko 60% pa cak i negde 70% onda ovih 50% i ne izgleda toliko strasno.
Ipak je rec o potpuno novoj arhitekturi.

Ume nVidia svojim marketinskim umecem putem prezentacija da stavi akcenat na neke nama neocekivane stvari, u ovom trenutku centar paznje je usmeren na RT.
Opet to ne znaci da su podbacili sa performansama. Zar Jen ne rece da je GTX 2070 brzi od Titan XP? Do sada zaista nije ni jednom slagao kad god je pominjao performanse.
Secam se svake prezentacije, i poslednje vrlo dobro. Na RT ne verujem da se odnosi jer su tu razlike bas drasticne, vec ste pominjali, da u to ne zalazimo.
 
Platili su ih 1000 evra, naravno da ih sada nece prodavati za 500.
Ko će da ih pita za koliko bi ih prodali?
Plaćane su i 280X preko 400€, pa su sverceri nudili nove, koje su im zaostale, po 130€.

Edit: Već ih ima po 500€.. :d
Screenshot_2018-08-20-22-20-55.png
Može nVidia da okači ove cene na nešto drugo... :smoke:
 
Poslednja izmena:
kad gledas samo benchmark sve je to tako, neigrivo na max ultra giga... skines 3 settinga na medium i jedan na low eto ti ga 60 fps skroz igrivo a razliku u kvalitetu ces jedva da vidis i na screenshotu da ne pricamo kad te juri dinosaurus... pricamo o 1080ti... 1070 *mjau**mjau**mjau* nije za AAA 4k svakako... ali zato MWO, Dota 2, Hon, Civ6, Battletech, BSG Deadlock, Dungeons 3, Wasteland 2, X Com 2, Fallout 4... sve to imam instalirano i sve radi sasvim dobro na 1070 4K...

Druže sve što si nabrojao možeš da igraš u 1080p sa 30fps sa potpuno istim iskustvom. 4k i 60hz za te igre je isto kao 144hz za Super Marija. Jedino za F4 da kažemo bolje sa 60fps.

I kada skineš i jedno jedino podešavanje to više nije maks. Videlo se to na samo screenshotu ili ne. Nemoj da zbunjuješ. Zna se na šta se misli kad se kaže max@4k@60fps. Kada bi svako tako pisao 4k@60fps, a izostavljao da napiše šta je sve isključio nijedan razgovor ne bi imao smisla.
 
idi silji na RT Ops, nisi za dalje ;)

civ 4k i 1080p ne moze da se poredi, dosta je i 40 fps za civ ali je neuporedivo lepse kad je sve glatko... jelte.

nikad nisam ni furao pricu "sve radi 4k maxxx", pisete gluposti...
 
Ma da... Civ6 prosto puca od 4k spremnosti, pogotovo UI koji je u Paintu upscalevan za 200%. Please...
 
Gledano po cenama,.... ( bez ovog novog RTX ) deluje da 2080 treba da bude po jacini negde oko 1080 Ti, mozda i malo iil malko vise jaca.:eyebrows: Imaju istu MSRP cenu od 700$. Custom 1080 Ti su u pocetku ( pre rudarskog ludila ) bile oko 800 - 900E kod nas , racunam da ce i custom 2080 imati slicne cene. ( ja sam uzeo pre nedelju dana jednu 1080Ti Aorus Extreme za 650E, deluje mi da je okey cena )

2080Ti je 1000$, razlika 300$ u odnosu na 2080, na osnovu cene, trebalo bi da bude jaca, pa, ako je 1080Ti jaca od 1080 za oko 25 - 30% i skuplja je za 200$, onda razlika moze da bude recimo oko 40%.

Videcemo brzo kakve su perfomanse , ali, deluje na osnovu ove prve price, da je glavna stvar ova novaRTX prica, koja moze da bude dobar zalog za buducnost grafike u igrama, ali, verovatno nesto vise tek u sledecoj godini. Plus NV nema prakticno konkurenciju i sad mogu da iskoriste i ovaj novi tech i odose cene grafika u nebo. :smash:

Sve je super, ali, cene su problem.
 
Ma da... Civ6 prosto puca od 4k spremnosti, pogotovo UI koji je u Paintu upscalevan za 200%. Please...

puca brate ko ti sto pucas u prazno, samo cepas... ako je igde odradjen fin scaling ui to je u civ 6... a rendering je naravno native, nema scalinga... ne postoji situacija u kojoj veca rezolucija =/= bolji prikaz sem kad odes u overkill, smartphone od 5" sa 4k rezolucijom nema poentu, na 5" 1080p je vise nego dovoljno... na 50" mora 4k.

Gledano po cenama,.... ( bez ovog novog RTX ) deluje da 2080 treba da bude po jacini negde oko 1080 Ti, mozda i malo iil malko vise jaca.:eyebrows: Imaju istu MSRP cenu od 700$. Custom 1080 Ti su u pocetku ( pre rudarskog ludila ) bile oko 800 - 900E kod nas , racunam da ce i custom 2080 imati slicne cene. ( ja sam uzeo pre nedelju dana jednu 1080Ti Aorus Extreme za 650E, deluje mi da je okey cena )

2080Ti je 1000$, razlika 300$ u odnosu na 2080, na osnovu cene, trebalo bi da bude jaca, pa, ako je 1080Ti jaca od 1080 za oko 25 - 30% i skuplja je za 200$, onda razlika moze da bude recimo oko 40%.

Videcemo brzo kakve su perfomanse , ali, deluje na osnovu ove prve price, da je glavna stvar ova novaRTX prica, koja moze da bude dobar zalog za buducnost grafike u igrama, ali, verovatno nesto vise tek u sledecoj godini. Plus NV nema prakticno konkurenciju i sad mogu da iskoriste i ovaj novi tech i odose cene grafika u nebo. :smash:

Sve je super, ali, cene su problem.

dakle skala performanse je pomerena samo za jednu kartu gore, ranije je xx80 pomerao granice xx70 bio ekvivalent prethodnom xx80ti a novi xx80ti je bio drugi stupanj pomeranja performansi... sad ima samo jedan stupanj, 2080ti...

a cena otisla 2 razreda gore, cak 3... 3-4 koraka unazad ukupno... kuku...
 
Poslednja izmena:
dakle skala performanse je pomerena samo za jednu kartu gore, ranije je xx80 pomerao granice xx70 bio ekvivalent prethodnom xx80ti a novi xx80ti je bio drugi stupanj pomeranja performansi... sad ima samo jedan stupanj, 2080ti...

a cena otisla 2 razreda gore, cak 3... 3-4 koraka unazad ukupno... kuku...

Secam se ( nije bilo bas tako davno ) na KP razlika u ceni u jednom trenutku izmedju Gigabyte 980 i Gigabyte 980Ti ( tada sam i kupio jednu 980Ti ), bila oko 120E , a, razlika u perfomansama oko 30 - 35%.

Da li i danas mozemo ocekivati takav neki scenario u nekom trenutku ?
 
Tresla se gora rodio se mis dok ne vidim realan test nista ne verujem.


Sent from my Le X820 using Tapatalk
 
puca brate ko ti sto pucas u prazno, samo cepas... ako je igde odradjen fin scaling ui to je u civ 6... a rendering je naravno native, nema scalinga... ne postoji situacija u kojoj veca rezolucija =/= bolji prikaz sem kad odes u overkill, smartphone od 5" sa 4k rezolucijom nema poentu, na 5" 1080p je vise nego dovoljno... na 50" mora 4k.



dakle skala performanse je pomerena samo za jednu kartu gore, ranije je xx80 pomerao granice xx70 bio ekvivalent prethodnom xx80ti a novi xx80ti je bio drugi stupanj pomeranja performansi... sad ima samo jedan stupanj, 2080ti...

a cena otisla 2 razreda gore, cak 3... 3-4 koraka unazad ukupno... kuku...

Ja se secam malo drugacije. Poci cu od GTX 970, kad je izasla bila je tu egal sa GTX 780 Ti pa ga je kasnije prevazisla.
GTX 1070 je nekih 10% bila brza karta vec na samom startu od GTX 980 Ti itd.

Nije rec samo o jednoj karti vec prakticno tri.
Kakav ce sad biti odnos videcemo. Moze biti isto tri. Dakle moze da se desi da je GTX 2070 brzi od GTX 1080 Ti/Titan XP.
 
Jel može neko da mi kaže koliki je procentualni skok za mene ako se prebacim sa Radeon HD 5770 1 GB na RTX 2080 ? :D
 
puca brate ko ti sto pucas u prazno, samo cepas...

Da li je realno da mi ostaviš onakvu poruku na stranici reputacije? Znači... ne mogu da verujem. Ne secam se kada sam poslednji put tako nešto doživeo.

Ignore.
 
Da li se to ja nesto tripujem ili je 2080-ka bila najavljena za 499$?

Neko napisa da se svabe raduju sto je 2070 "samo" 499$. Mozda su se na prezentaciji radovali sendvicari, ali ta cifra ni za nemce nije mala.
Prednost su realne trzisne cene i finanzirung, tj sve mozes da uzmes na rate sa smesnim kamatama tj ni da osetis. Ali je opet previse za jednu GPU...

RTX - bas me zanima kako ce se pokazati na sadasnjim igrama jer buduce sa RTX implementacijom bi trebale da budu fenomenalne, ali cemo malo sacekati dotle...
 
Da, bila je 2080 na ekranu i $499, ali posle je pisalo taksativno koja za koliko $. Da li su namerno ostavili takav slajd ili ne...
 
Da li se zna kada će jeftiniji modeli tipa 2030,2050,2060 ?
 
Sustinski, treba to sve proveriti u praksi. RT je odlicna stvar za 3D GPU renderovanje. Pogotovo sa denoising tehnologijom na novoj generaciji grafickih karata. Takodje, ukoliko NVLink omoguci kombinovanje VRAM memorije za GPU renderovanje (sabiranje), to ce omoguciti udvostrucenje (i vise) raspolozive memorije za renderovanje kompleksnih scena. Nadam se da to nece osakatiti nekako zarad forsiranja Quadro kartica zadnje generacije (koje ce definitivno imati ovu opciju).
 
Da, bila je 2080 na ekranu i $499, ali posle je pisalo taksativno koja za koliko $. Da li su namerno ostavili takav slajd ili ne...

Ne mislim na prezentaciju vec pre par nedelja bese neka vest, najava...

Crusader, ides na godisnji zbog predivnog komentara pri davanju rep. poena. Sledeci takav "izlet" i sledi perma. Ako nisi sposoban za normalnu diskusiju onda ni ne treba da budes tu.
Pero, sledeci put prijavi, da nisam pratio temu, proslo bi neopazeno.

Menjam naziv teme u prikladan, jer ovo je sve samo ne 2080Ti tema...
 
Menjam naziv teme u prikladan, jer ovo je sve samo ne 2080Ti tema...

Razumljivo, ali u ovom delu foruma, baš i ne postoji navika objedinjenih tema.

Napomenuo sam da je jedna tema nestala danas, i ne, zaista ne mislim da ju je neko brisao, već samo da je prosto nestala iz baze podataka, jer se to već dešavalo.

Ups, sad vidim odgovor u onoj temi. :D

No, idemo dalje, malo kritike: :D

 
Poslednja izmena:
Marketing Nvidije je krenuo u pravcu apple-a. Prodajemo vam maglu sa sve visom cenom... 6x vece performanse (malim slovima RTX ops), vec od 499$ (na slici 2080) - realnost 2070 600$ na njihovom web page-u.
Mislim da cu sacekati koju godinu za upgrade ove 1080Ti.
 
Verovatno FE eddition da je $600.
 
Nazad
Vrh Dno