Šta je novo?

GeForce RTX 2000 Thread

#sarcasm_on/

Pa dobro, samo 250e vise nego u EU...

1350 evra je 160k dinara, tako da nije ni 250 vec blize 200 evra. U svakom slucaju to je to, 1400 evra kao sto sam vec pisao ranije. Top modeli jos vise, blize 2k evra. Ovde samo na jednog treba kamenjem a to je nVidija, jer su oni odrezali ove cene.
 
Zašto? Imaju ljudi pravo da prodaju ono što su napravili po ceni koju smatraju odgovarajućom. Kome se ne sviđa ne mora da kupi. A samo lud čovek bi dao 1500e za grafiku da bi igrao igre,tako da im je taj potez odlično odrađen,targetovali su taj specifičan deo tržišta :))

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
1080 Ti polovna sa garancijom i vozi Misko.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
gde ima polovna sa vazecom domacom garancijom ?
 
kakvo pitanje, takav i odgovor :d

prostim guglanjem, nv cene na samom izlasku

GeForce GTX 970 September 18, 2014 $329
GeForce GTX 980 September 18, 2014 $549
GeForce GTX 980 Ti June 2, 2015 $649
-------------------------------------------------------
GeForce GTX 1080 May 27, 2016 $549
GeForce GTX 1080 Ti March 10, 2017 $699
-------------------------------------------------------
GeForce RTX 2080 September 20, 2018 1.000.0000 maraka
 
Ne,bukvalno ima gde hoces,oglasi po benchu,kp...pre nedelju dana sam video 15tak komada da se prodaju

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
uVpEygTN88YHcftuuTTesi-650-80.jpg

The update touches on how DXR is "well-aligned with the future evolution of GPUs," and how it will make life easier for developers, who won't have to sink as much time into generating custom lightmaps, shadow maps, and ambient occlusion maps as they do now.

zasto raytracing nije veliki impakt na kvalitet prikaza? zato sto se raytracing simulira jos od 90ih godina pa samim tim nije novost za gamere... NFS 3 Hot Pursuit (1998) je prva igra koje se ja secam da je imala simuliran raytracing koji ni dan danas ne izgleda katastrofa... jeste, ovo je digitalni ekvivalent glumaca u kolima i pokretne trake sa scenografijom ali '98 je to bilo wow, '18 tek imamo to u real time, u 1080p... za 20 godina i 1500e... meh. :D

i ovaj screenshot je mogao da bude otp isti kao i raytraced sa simuliranim efektom, kao sto 99% igara radi vec dve decenije... nije real time ali bottom line za gamera je skoro isti, za developere, istina, raytracing donosi jako mnogo...
 
Poslednja izmena:
Ko je tebi govorio, ja sam odgovorio coveku na pitanje o oglasima. Tebi licno ako ne odgovara,pravac prodavnica, novo,100k dinara.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Po meni su odlicni rezultati. Karta odrzava stabilniji fps. Uz malo bolji OC moze da se ostvari minimalnih 60 sto je fantazija.
I ovako belezi znatno preko 60 fps ali je bilo momenata gde je islo ispod ali nista strasno.
Oseca se poprilicno fluidan gaming. Za UHD rezoluciju ovo je zaista odlican rezultat.

Radi poredjenja, na samom pocetku klipa, scena koju sam ja birao za moje testove, posto je malo zahtevnija, belezi negde oko 60 fps-a.
Evo koliko sam ja tu dobio sa GTX 1080 Ti poprilicno OC-vanom.

https://forum.benchmark.rs/showthre...-Test-Review&p=5384457&viewfull=1#post5384457

Skok u performansama pa skoro duplo u korist GTX 2080 Ti.
SLI (GTX 2080 Ti) tek jede UHD opusteno.


 
Kod madjara(kp) MSI GeForce RTX 2080 Ti 11GB GDDR6 With OC PCIE 170.000 dinara , nisu nista bolji od ovih nasih prodavnica.
 
U Norveskoj je negde oko 3500$. I na zapadu svakako ljudi pokazuju nezadovoljstvo samo sto kad odluce vise ih ne zanima koliko ce dati.
No to nije tema.

Evo jos jedan video..

 
Koliko losije ta igra izgleda bez HDR-a. Dzaba i 4k i ultra i sve :).
 
Mali info, slucajno naleteh na ovo.

ASUS DUAL-RTX2070-A8G 8GB / 256-bit GDDR6 1xHDMI 3xDP USB-C

678€.
 
Imaš kod mađara manli rtx 2080 za 750e.
 
Taj Manli Gallardo ne izgleda loše, tri-fan hladnjak i klokovi FE karte. Ima li neko iskustva sa Manli kartama ?
 
Svi proizvodjaci moraju da ispune neke minimume koje nvidia propise, tako da nema nikakve razlike između MSI i recimo Manli, Zotac karte po pitanju pouzdanosti.
E sada, cooling sistem ih razdvaja, kao i temperature koje određene karte podnose, kao i oc potencijal... Manli možda uzme neki jeftiniji ram od nekog x proizvođača, itd itd...
Po pitanju performansi, svi proizvodjaci moraju da budu barem ~ kao referentna karta.
Gaming verzije, strix itd, su varijante koje su nekoliko procenata brže od iste...
Zato I koštaju više...

Sent from my HTC U Ultra using Tapatalk
 
Razlika u ceni kod tehničkih proizvoda većinski dolazi iz razloga što, kod proizvođača sa višim cenama, proizvod ima uže granice za odstupanje, a to povećava nivo škarta. I direktno takav proizvod duže traje, manje se kvari i dobija u narodu opis "kvalitetan". Suprotno za proizvode sa nižim cenama.

Ne postoji bolji primer od toga: Američka roba vs Japanska roba.
 
plus nvidia binuje cipove vec dve generacije za sopstvenu maloprodaju,FE karte redovno postizu vece klokove od AIB-a,ma sta AIB-i radili.dakle stvar je uzeti najjeftiniji AIB model koji zadovoljava hladjenjem i generalnom izradom,klok ce za AIB karte biti manje vise isti,ko hoce maks uzima FE i stavlja vodu.
 
MSI GeForce RTX 2070 GAMING Z Performance Review

Brza od GTX 1080, negde veoma blizu GTX 1080 Ti mozda cak i na istom nivou.

https://www.hardocp.com/article/2018/10/14/msi_geforce_rtx_2070_gaming_z_performance_review/1


Mocan chip i ako je TU106 kao sto sam i rekao da ce da bude, mada zelim da naglasim da bi ovo ipak trebalo da bude GTX 2060 a ne 2070.
nVidia je definitivno sa ovom serijom pokazala krajnje nepostovanje prema svim svojim kupcima.
Specifikacije:

1539572770s9k9ke8ymq_1_2.gif




2hef3eo.png
2luxav5.png
 
Poslednja izmena:
Da li ima smisla uzeti jos jedan 1080ti i terati sli?
2080ti mi je preskup, a i on verovatno ne bi terao bas sve u 4k/60. Ili da jednostavno cekam jos godinu dana...
 
Ima smisla ukoliko to zadovoljava tvoje potrebe. Zavisi i sta igras.
Meni je sve radilo smooth. Neki se zale na SLI, ja ne kapiram uopste o cemu pricaju.
Svakako bih ti preporucio HB Bridge pre svega.
Kad smo vec kod SLI, GTX 2070 ne podrzava SLI uopste.
Takodje je bilo isto i sa GTX 1060. Slucajnost? :S::-devil-:
 
Poslednja izmena:
nije slučajnost već uvid u tržište. videli da niko ili retko ko uzima srednju klasu za SLI i onda su jednostavno ukinuli podršku. tako su objasnili medijima što se 10x0 serije tiče, koliko se sećam.

nešto mi se čini da je 2070 najslabiji RTX i da će 2060 i slabiji biti GTX
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno