Šta je novo?

GeForce RTX 2000 Thread

I MSI i Asus su sa Tajvana...čak i da to ima uticaja, uticalo bi na oba.

Asus se definitivno precenjuje zadnjih godinu-dve, ne samo kod grafika...kad se pogledaju matične ploče, recimo, prodaju đubre od ploča za iste pare za koje drugi prodaju solidne. Jedino im valjaju top tier stvari...

Zavisi ko ima FABRIKE u Kini, a ko nema?!
 
Failed launches će se od sada meriti skalom od nula do Nvidia... [emoji23][emoji16][emoji38]

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
1.PNG malo natezanje
 
Uzeo je 2080 vidiš i po cuda cores 2944, ti ima 4352. Čekamo tvoj SLI beaste, negde je iznad Atlantika već sigurno leti u torbi prijatelja :)
 
Koju si tacno kartu uzeo? 2080 ili 2080 Ti? GPU-Z pokazuje 2080 a u potpisu ti pise 2080 Ti.
Inace sa srecom i nek te sluzi. Probio si led. Sada je red i na ostale :D
Hvala,trenutno 2080 a porucio 2080Ti Duke,trebao danas da dobijem vidim da su odlozili,
jedino ovde u CH ima Asus Turbo2080 ti,ostali modeli nezna se dostupnost.
 
Poslednja izmena:
Evo i jednog (baš) lošeg primera DLSS-a

Pogledajte prilog 257456

U suštini, ovo su karte za 4K monitore (i VR) i standardna podešavanja, bez (mnogo) AA. Jedino što je u tom slučaju svejedno da li se koristi 1080 Ti ili 2080, a GTX 1080 Ti je možda preskup za "običan" gejming na 4K monitorima

Jel ovo Infiltrator ?
Gde si našao ovu sliku ? Jer gledam na nekoliko mesta poređenja i zaključak je da se u Infiltratoru razlike između DLSS i 4K TXAA skoro neprimetne a na ovoj slici je razlika ogromna..
 
Generalno sa ovom RTX serijom dosta stvari je otislo nekim drugim tokom, razne promene su usledile i kao tako je dobijen rezultat koji se meni kao krajnjem kupcu i nekom ko hardver dobro poznaje i bavi se sa tim, uopste ne svidja.
Kao sto sam skrenuo paznju vezano za platformu i iskoriscenje Turing-a vezano za rezultate tj. performanse, mogu da se nadovezem upravo za jos jedan primer a tice se TU104 chip-a.
Testovi su izasli, izlaze i dalje sa non referentnim modelima i GTX 2080 je nesto brzi od GTX 1080 Ti.

Ali to “nesto” je ipak ono na sta treba obratiti paznju.

Po prvi put nakon duzeg vremena najjaca karta iz srednje vise klase nema potpuni chip vec osakacen.
GTX 2080 ima 2944 CUDA jedinica naspram 3072 i tako redom za ostale specifikacije. Da ne duzim o razlikama.
GTX 2070 koji treba da se pojavi nece ni imati TU104 chip vec TU106 chip. Jos jedan preokret koji je jako neuobicajen u odnosu na neki dosadasnji standard.
Sve vezano za Turing podseca malo na odredjeni vid zurbe ili prilagodjavanja, odnosno ukazuje upravo na ono o cemu sam informisan, da Turing prvobitno i nije planiran/dizajniran za 12nm vec za 7nm.
Obzirom da je TDP GTX2080 deklarisan na 225w, sa full chip specifikacijama to bi otislo jos dalje sto bi malo bolo oci, jer Pascal GTX 1080 je bio deklarisan na 180w.
Dakle otislo se vise sa potrosnjom a performanse nisu postignute onakve kakve je to Pascal doneo.

Uz sve to, smanjio bi se procentualno odnos izmedju GTX 2080 (FULL CHIP) i GTX 2080 Ti a nVidia je GTX 2080 Ti zacenila, bezobrazno i nerealno.
Cak je i TU102 ustrojen u gaming varijanti.
Poprilican broj detalja kada se malo vise analizira situacija.

Sve u svemu kiselo grozdje.

@PanonskiNS

Tako je bilo ali ovaj put nece biti.
Za te novce sam kupovao GTX 1080 Ti a sada u novoj seriji mogu da uzmem klasu ispod, cak i skuplje izadje. Bedak.
 
Poslednja izmena:
@Space Beer: za RTX 2070 je potvrđeno da će imati "treći" GPU - TU106.

https://www.anandtech.com/show/13346/the-nvidia-geforce-rtx-2080-ti-and-2080-founders-edition-review

As we discussed at the announcement, one of the major breaks is that NVIDIA is introducing GeForce RTX as the full upper tier stack with x80 Ti/x80/x70 stack, where it has previously tended towards the x80/x70 products first, and the x80 Ti as a mid-cycle refresh or competitive response. More intriguingly, each GeForce card has their own distinct GPU (TU102, TU104, and TU106)

Prvi put startuju sa 3 grafike odjednom i prvi put svaku pogoni zaseban GPU (i prvi put su cene otišle u nebesa :))
Očigledno je da su otišli daleko i da je Turing svojevrsno isprobavanje što zbog dodavanja dedicated hardware-a (RT/Tensor) što sa zbog izbacivanja više karti na launch-u koje pogone različiti GPU-ovi.

Iskreno, meni je sa tehnološke strane najzanimljiviji TU104, iako trenutno nema mnogo smisla finansijski. Ako uporedimo TU104 sa GP102 (tj. RTX 2080 sa GTX 1080 Ti), Turing ima 13.6B a Pascal 12B tranzistora. Pri tom je Turing čak nešto brži i ima dodatan RT/Tensor hardware.

Vezano za DLSS:

https://www.youtube.com/watch?v=nS58xlzZsLI

Na hardware unboxed su testiranjem dve 'igre' (Infiltrator i Final Fantasy XV) došli do zaključka da DLSS daje slične rezultate i slične performanse kao 1800P rezolucija upscale-ovana na 4K. Ukoliko se ovo ispostavi kao tačno za nadolazeće DLSS igre onda ova tehnologija nema mnogo smisla i Tensor jezgra barem za svrhu DLSS-a takođe nemaju mnogo smisla.
 
ASUS Dual Advanced edition DUAL-RTX2080TI-A11G Nvidia GeForce RTX 2080 Ti, 11GB, GDDR6, 352bit , 185.000 dinara koja je prodavnica samo procenite na osnovu ove slike:

Capture.PNG
 
Strah me je da pomislim koliko ce da kostaju top modeli :D

Послато са RNE-L21 уз помоћ Тапатока
 
Za ove pare si nekad mogao da sastavis top konfu i da odes na letovanje..:shock:
Ovaj sport je izgubio svaki smisao.
 
Pretpostavljam da ce kod madjara lupam biti 150.00-160.000 ali i to je mnogo ako bude tako.
 
Auuuu ljudi, al ste vi nezahvalniii!!! Još su naši trgovci bili toliko fer i korektni i spustili cenu za 20.560,00 din, i vama opet ne valja! Ejjjj, znate li vi koliko je to 20.560,00 dinara? Plata tekice u školli!:D Nego, šalu na stranu... ovo je baš, baš, baš, sa moje tačke gledišta, preterivanje! Prethodnih 30 dana željno iščekujem 2070, jer kažu da će biti malo bolja nego 1080, pa rekoh da ipak kupim noviji proizvod, ako bude cena slična. RTX mi ne znači ništa i po meni, kao laiku i nekome ko uživa u igrivosti, priči i zanimljivosti igrice, a ne u senkama, to je nepotrebno uzignuto u nebesa. I to ne bi bilo ništa strašno da nije i cena krenula istim putem. U nebesa! Sačekaću još malo da se pojave na tržištu, ali ako i sa 2070 bude kao i sa 2080 i 2080ti, biće potrage za 1080, kako mi se čini.
 
Poslednja izmena:
Ma ovo više nije ni za komentarisanje...
 
#sarcasm_on/

Pa dobro, samo 250e vise nego u EU...
 
Poslednja izmena:
Ispravio sam svoj post, da bude ocigledno
 
Cim blok nije EK, *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* :p
 
@Duke

Razumeo sam ja da je sarkazam i pre ispravke. Zato sam se i nadovezao svojim sarkazmom.

A sto se tice cena grafickih kartica mislim da polako pocinju da mi se gade zbog ophodjenja, nasilnog forsiranja!
 
Nazad
Vrh Dno