Šta je novo?

GeForce RTX 2000 Thread

Ako je ona prva referentna kartica (kako kaze da jeste) onda je to po meni najlepsa kartica koju su mogli da izbace.
 
Nadam se da barem jedan od testera im pri ruci i Titan V da i nejga testira.
 
Skok je dobar, ali cene ce konstantno ici gore, malo po malo, nalazice se izgovori. Dokle god je prodaja zadovoljavajuca, vise cene ce postati standard. Lose je za nas korisnike, ali sa strane biznisa je skroz logicno. Sto bi oni nama prodavali grafike po nizim cenama, ako slicnu prodaju mogu ostvariti sa visim? Samo je profit merilo uspeha...
 
Skok je dobar, ali cene ce konstantno ici gore, malo po malo, nalazice se izgovori. Dokle god je prodaja zadovoljavajuca, vise cene ce postati standard. Lose je za nas korisnike, ali sa strane biznisa je skroz logicno. Sto bi oni nama prodavali grafike po nizim cenama, ako slicnu prodaju mogu ostvariti sa visim? Samo je profit merilo uspeha...
Sve je jasno, nema ni konkurencije dobre ni ništa...

Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka
 
Skok je dobar, ali cene ce konstantno ici gore, malo po malo, nalazice se izgovori. Dokle god je prodaja zadovoljavajuca, vise cene ce postati standard. Lose je za nas korisnike, ali sa strane biznisa je skroz logicno. Sto bi oni nama prodavali grafike po nizim cenama, ako slicnu prodaju mogu ostvariti sa visim? Samo je profit merilo uspeha...
Ovo je sve samo ne malo po malo. Ako me sećanje dobro služi, ovo je do sada najveći skok cene za flagship model (xx80ti).

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Ovo je sve samo ne malo po malo. Ako me sećanje dobro služi, ovo je do sada najveći skok cene za flagship model (xx80ti).

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Mnogo velik skok u ceni za skok u performansi...

Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka
 
To je istina, ali su za ovu seriju napravili veliki marketing za ray tracing (revolucija, najveci pomak), pa je to verovatno izgovor (neopravdan) za veci skok cene. Mozda i sama kompleksnost grafike i dodatna jezgra uticu na odredjeno povecanje cene, ali svakako ne ovoliko. Mislim na generalni trend povecanja cena, iz generacije u generaciju, ova je vise izuzetak zbog velikog marketinga u vezi nove tehnologije.
 
najveci i u sustini jedini problem je manjak konkurencije... mi sad ne mozemo da ne hajemo za RT jer ako hoces top performanse moras da kupis i RT, dakle nema izbora... a jeste videli sto su RT funkcije vezane za GF Experience? :D
 
Zna li se koliko se dobija na hdr-u bez overheada?
 
Cene novih grafičkih su sulude ali ne treba prevideti veličinu Turing čipova. TU102 je neverovatnih 754mm2 dok je čak i TU104 iz "običnog" RTX280 (545mm2) veći od GP102 iz GTX1080Ti (471mm2). Očigledno je nVidija ubacila mnogo toga u nove čipove bez značajnog usitanjavanja proizvodnog procesa. Pitanje je koliko je naprimer uključivanje Tensor Cores optimalno korišćejne površine čipa sa stanovišta igrača. Uskoro će testovi pa će mo videti kako Deep Learning SS radi.
 
Zvanicni testovi i za 2800 i 2800Ti su pomereni za dva dana, tako da nista do prekusutra. TechPowerUp ima jos interesantnih informacija - cipovi su bili planirani za nizi proizvodni proces (otuda i ovolike povrsine), kao i da ce 2700 biti Tu106 (za razliku od prethodnih generacija gde je bio najslabiji derivat 104 cipa).
 
Polako videcemo kada stignu kod nas cene.
Mene zanima 2080 vs 1080TI (bar sto se cena tice kod nas).
 
Definitivno će biti interesantno, jer su cene 1080 i 1080ti sada kod nas oko 10% više nego cene 2080 i 2080ti koje treba da budu kada se pojave. Ako na to dodaš standardno +10% u onosu na preporučene cene, kako uvek bude kod nas, a stare ne pojeftine pojavom novih, onda očekujem 2080, ne referentna i ne founders, bar 90,000din a 2080ti bar 130,000 din.
 
pearafilozof, ja ocekujem cene koje su u startu barem vece za 20 % minimum od tih koje si odredio.
A ocekujem da cene 1080 ti nece ni slucajno pasti cak vise ocekujem i porast.
 
pearafilozof, ja ocekujem cene koje su u startu barem vece za 20 % minimum od tih koje si odredio.
A ocekujem da cene 1080 ti nece ni slucajno pasti cak vise ocekujem i porast.
Slazem se da ce skociti cena 1080ti i ostalih kartica iz iste serije, nvidia je najavila prodaju i dalje 10-te serije pored RTX kartica.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Definitivno će biti interesantno, jer su cene 1080 i 1080ti sada kod nas oko 10% više nego cene 2080 i 2080ti koje treba da budu kada se pojave. Ako na to dodaš standardno +10% u onosu na preporučene cene, kako uvek bude kod nas, a stare ne pojeftine pojavom novih, onda očekujem 2080, ne referentna i ne founders, bar 90,000din a 2080ti bar 130,000 din.
2080 na launch-u kod nas minimum 100k,živi bili pa videli...

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
pearafilozof, ja ocekujem cene koje su u startu barem vece za 20 % minimum od tih koje si odredio.
A ocekujem da cene 1080 ti nece ni slucajno pasti cak vise ocekujem i porast.

Pomeri se s mesta druze. Cekam pad cena pa da i ja predjem u zeleno malo :D
Ako cene nove serije stvarno budu koliko pricate, onda ce stvarno postojati prostor za rast cene stare serije. Covece, ko je kupio 10xx seriju kad je izasla, najbolje je proso u smislu cene....
 
Jok, rudarske 1080ti sa domaćom garancijom za 5 glava su apsolutni best buy :D



Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Ti da cutis... Omastio si se sa 1080 a ni rudario nisi :D

Pratim malo CaseKing i 2080ti ne popusta sa cenom od 1400e i to od vise vendora...
Covece, za te pare sam kupio odlican auto i vozao ga 4 god...

Danas istice nda ili....?

TT over 6X
 
Pomerili su sa 17. na 19. septembar koliko znam.
 
jesu bre Lopovi,
sad i Dreivere moram da ceka Ma....:mad:
 
Nazad
Vrh Dno