Šta je novo?

GeForce RTX 2000 Thread

Tako sam i ja mislio ali se nakon pauze moja lista kupljenih a neodigranih igrica ne smanjuje nego se uvećava.

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

Heh, takođe.. Skoro 400 igara na Steamu, 100 na GOG-u, hrpa drugih, a ja i dalje igram modovani Diablo 2...žali Bože grafičke karte.
 
Path of Diablo server/mod. Preporučujem, rebalansirani skillovi i neki od itema ali nije daleko od vanille kao Median ili Resurgence, dobar community, nema botova...
Ako te zanima, baci pogled na PoD sajt https://pathofdiablo.com/, subreddit https://www.reddit.com/r/pathofdiablo/ ili Discord [URL="https://discord.gg/"][URL="https://discordapp.com/channels/111158239135064064/111158239135064064"]https://discordapp.com/channels/111158239135064064/111158239135064064[/URL][/URL]
A pre toga sam mahom igrao singleplayer sa PlugY-jem. Možda počnem opet, "holy grail" challenge (da nađem svaki unique/set item u igri)...
 
Poslednja izmena:
NVIDIA GeForce RTX 2080 vs GeForce GTX 1080 Gaming Performance Benchmarks Unveiled, 4K 60HZ HDR Gaming Out of Box – More Than 50% Faster at 4K, Up To 2 Times Faster With DLSS Tech

https://wccftech.com/nvidia-geforce-rtx-2080-gaming-performance-benchmarks-2x-over-gtx-1080-4k/


NV-GeForce-RTX-2080-Performance-1030x579.jpg


NVIDIA GeForce RTX 2080 is twice as fast as the GeForce GTX 1080.
 
Malo nejasno, zašto je GTX 1080 imao u svakoj igri potpuni isti fps, a 2080 varira? Sa 1080 su uradili lock na 60fps a 2080 nisu? Pa kako to može da se poredi?
 
Ovo je. Odnos koliko ubrzanja je izmedjuu dve karte, a ne koliki je fps...

Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka
 
^
Gde vidiš da je isti fps u svakoj igri? :)
 
Za to je dovoljan i ekran mobilnog telefona, čak i ekran na mom mobilnom telefonu.
Oni nVidia smetenjaci opalili oko od 3 metra u prečniku...

Poenta je da su raspalili u trube i fanfare kao da predstavljaju skok iz 2D u 3D k'o 3dfx onomad sa Voodoo kartom a ne jedan gotovo u potpunosti zanemarljiv deo grafičkog prikaza.

Imali smo specijalnu nVidia Fizikicu, pa su onda dodali Dlakice i sada Zrakiće. Razumem ja da oni na svaki način pokušavaju da osakate konkurenta, kome realno i ne treba nikakva pomoć, ali svaka ova tehnologija ne da usporava AMD nego unazađuje i njih same. Sa ovim RTX ponašaju se kao bombaš samoubica...
 
Aha, sad sam ukapirao, hvala.

1 im predstavlja maksimalan fps koji je 1080 imala u toj igri/demo, a stubić koji predstavlja 2080 ide od 1-2.5x u odnosu na to koliko je 2080 imala fps-a.

But still... ovo je prično bezvezan način prikaza, jer sve što ovde vidiš je koliko je 2080 imala % više fps-a u odnosu na 1080. Ali, ne vidiš koliko je to fps. Jer ipak 2 puta više od 20fps je samo 40fps.
 
Možda video pomogne?

 
E pa to!

Vidi se i framerate poveremeno. 70+ na 4k je prilično dobro. Mada taj price tag. Uh... preskup sport postao ovaj gaming. Najbolja taktika igrati sve sa 3-4 godine zakašnjenja. Em kupiš hardware za 50% cene em kupiš igre za 25% cene.

Ja definitivno neću više da idem u korak sa tehnologijom. Pratio sam nVidiu i Intel u stopu od GTX 295 i Q6600 pa sve do 4770K i 980ti, ali ovo već prevazilazi moje mogućnosti.
 
NVIDIA GeForce RTX 2080 vs GeForce GTX 1080 Gaming Performance Benchmarks Unveiled, 4K 60HZ HDR Gaming Out of Box – More Than 50% Faster at 4K, Up To 2 Times Faster With DLSS Tech

https://wccftech.com/nvidia-geforce-rtx-2080-gaming-performance-benchmarks-2x-over-gtx-1080-4k/


NV-GeForce-RTX-2080-Performance-1030x579.jpg


NVIDIA GeForce RTX 2080 is twice as fast as the GeForce GTX 1080.

Uzeli su 4K za poredjenje iz razloga sto je GDDR6 znatno brza memorija pa ce bas na 4K praviti najvecu razliku na nizim rezolucijama ipak bice to ispod 50% kladio bi se cak ispod 40%, jos ta karta nije sposobna za 4K pa je realnije neko poredjenje u 2k mada dobro marketinski trikovi sve je to normalno, ali uzet sa rezervom dok ne izadju pravi testovi.
 
Sada je samo pitanje da li je bolje uzeti jednu 2080ti ili 2 2080 za 4k gaming aaa naslova.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
But still... ovo je prično bezvezan način prikaza, jer sve što ovde vidiš je koliko je 2080 imala % više fps-a u odnosu na 1080. Ali, ne vidiš koliko je to fps. Jer ipak 2 puta više od 20fps je samo 40fps.

Da, pogotovo ako je ovde uzet average fps, gde je onda minimalni ? Jer, problem je sto u mnogim igrama na 4K, 1080 ima minimalni fps 25 - 30fps.

Drugo, na grafakonu samo dve igre su oko 50% jace na 4K :

OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO.png

Trece, odnos u specifikacijama izmedju 2080Ti vs 2080 je za toliko veci, u odnosu na specifikacije 2080 vs 1080, da bi 2080Ti bila jaca za 150% od 1080 po specifikacijana, sto je oko 100% i vise procenata jace 2080Ti vs 1080Ti. Deluje nerealno.

Ce' da vidimo uskoro, sta i kako ce da bude ( pa, da se podsetimo ovog grafikona )
 
Poslednja izmena:
Iskreno, ja koliko vidim SLI i Crossfire su napuštene tehnologije od strane dev timova. A pola engina ih i ne koriste, neki imaju update da koriste, ali dev timovi ne koriste te verzije engina.

Opekao sam se o SLI pre dosta godina, pokušao ponovo prošle godine i opet se opekao. Tako da što se mene tiče, lekciju sam naučio, iz drugog pokušaja.
 
Uzeli su 4K za poredjenje iz razloga sto je GDDR6 znatno brza memorija pa ce bas na 4K praviti najvecu razliku na nizim rezolucijama ipak bice to ispod 50% kladio bi se cak ispod 40%, jos ta karta nije sposobna za 4K pa je realnije neko poredjenje u 2k mada dobro marketinski trikovi sve je to normalno, ali uzet sa rezervom dok ne izadju pravi testovi.

Bandwidth svakako pomaze kod visokih rezolucija tu nema price ali memorija nikad nije imala odlucujucu ulogu vec snaga GPU-a.
Visoka rezolucija prosto pojede slabiji GPU, tu frejmovi padaju drasticno.
Sto se tice price oko 4k i marketinga. Ne vidim tu nista pogresno. Danas se 4k forsira kroz otvorena vrata kao novi standard i kao najbolje gaming iskustvo.
Pravac je sasvim ispravan. Snazne kartice za dovoljan fps u 4k rezoluciji.
Apropo nizih rezolucija, jednog dana ce i QHD biti usko grlo za mocne graficke akceleratore buducnosti jer je HD vec sad to postala.
Veoma je moguce da ce i sad QHD biti na samoj granici za ove karte, nikad se ne zna.

Ove kartice i ne treba testirati ispod QHD/UHD standarda.

A ako je napredak cak i 40%, ni to nije zanemarljivo.

Meni samo cena bode oci i pohlepnost koja se povecava iz godine u godinu.

@ perafilozof

Ne znam zasto tako govore ljudi kao ti? Verovatno bas zato sto SLI nikad niste koristili.
Ja ne znam da sam imao problem i sa jednom krstenom igrom kao i da nisam bio zadovoljan performansama.
SLI je za mene Bog i batina, ultimativno iskustvo, brutalne performanse.

nVidia je konacno implementirala nVlink za komercijalne karte, to sada treba da brije kako ce raditi.
 
Poslednja izmena:
Ček, ja napišem da sam koristio dva puta SLI, i ti napišeš
@ perafilozof
Ne znam zasto tako govore ljudi kao ti? Verovatno bas zato sto SLI nikad niste koristili.

LoL, what?

Sve što sam igrao od leta 2016. do proleća 2018. samo je TW3 imao implementiran SLI da sam dobio više od 80% ubrzanje i Battlefiled 1 nekih 50%. Fallout 4 nije funkcionisalo, PUBG nije funkcionisalo uopšte itd.

Dupli novac a zagarantovano manje od 100% ubrzanja.
 
@ perafilozof

Ne znam zasto tako govore ljudi kao ti? Verovatno bas zato sto SLI nikad niste koristili.
Ja ne znam da sam imao problem i sa jednom krstenom igrom kao i da nisam bio zadovoljan performansama.
SLI je za mene Bog i batina, ultimativno iskustvo, brutalne performanse.

nVidia je konacno implementirala nVlink za komercijalne karte, to sada treba da brije kako ce raditi.

Ako ti nisi imao problem ne znaci da ni drugi nisu niti tebi daje pravo da tvrdis da li je neko nesto koristio ili ne. Npr ja sam muku mucio sa CF koji kada je radio je bio fenomenalan, ali vecinu vremena nije i samo problemi, dvoje drugara se mucili sa SLI varijantama. Ta iskustva su i mene navela da batalim CF/SLI i uzmem jednu ali krstenu grafu i ne razmisljam, tako zavrsio na 1080-ci.
SLI je prvenstveno ultimativno iskustvo za novcanik pa onda dolazi ostalo. Ove cene nas samo udaljavaju od SLI varijanti.
Na zalost, mnogi ovde nemaju ni za 1060-ku od 3gb a ne nesto vise, ove cene su najgori scenario, doduse to je nV i htela zbog pozamasnih zaliha prethodne generacije.
Sad gledam, 1080 je sada u cent ista cena sa sve "popustima/akcijama" kao kada sam je uzeo krajem oktobra i odjednom ih ima u neogrganicenim kolicinama.
Na to je Arci mislio kada je spominjao kapitalisticke cene.
Takodje delimo misljenje oko raytracinga, toliko naglasavanje funkcije koja nam je koliko neophodna?
Kao sto lik rece u jednom od videa, to jeste eyecandy i sve super, sve izgleda realnije ali da li cena opravdava taj detalj?

Primer kod mene na F1 2016, refleksije i senke i detalji kapljica vode koje vidim samo kada se spucam u zid i rewind-ujem trku ili kada hocu da vidim replay necega ali dok jurim 300 na sat po stazi i da hoces ne mozes uzivati u tome jer momenat nepaznje i vec si u zidu:

F1_2016_2018_08_22_13_41_28_941.jpg

F1_2016_2018_08_22_13_42_02_154.jpg

F1_2016_2018_08_22_21_54_38_649.jpg

F1_2016_2018_08_22_22_01_39_800.jpg

Takodje kada igras RPG ili sl, to je interesantno izvesno vreme ali je prica i gameplay ono sto cini igru.

Edit: pretece me Pera...
 
Poslednja izmena:
12 godina po otvaranju ove teme kakav takav raytracing u realnom vremenu je moguć, koga zanima, zanimljivo štivo ;)
 
Ove slike sa Rtx on/off su kriminalne :D

Poslato sa RNE-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Ima li neke naznake pada cena 10X0 generacije u inostranstvu?
 
Realno, malo smaraju slike. Ima tema za IT slike...
 
Meni sve ovo sa 20xx, sad kad se malo stišalo, liči na neku mutljavinu, kao i da envidija sama zna da će ovo biti kratkog veka.
2080ti je izašla na početku serije, da li zbog toga što to niko za 6 meseci niko ne bi ni uzeo? Pa sad da prodaju na mala vrata dok je vruće?
Roknuli su cene tako visoko, da i one već visoke za 10xx izgledaju sad primamljivo. I zna NV da je sve ovo sa RT bušan balon, al kao da poručuju
"Vidite kakvu šarenu lažu smo vam spremili za 1300US$! pa što onda ne uzmete 1080ti za 600-700$ zvuči pametnije?"
Da li 30xx izlazi brže nego što smo se nadali?
Da li je 20xx i izašla samo da bi se 10xx rasprodala?
Niko u NV nije toliko glup da ne vidi koliko je cela priča o RT smešna, kad sve sabere, za igranje, a o tome i pričamo ovde.
Šta će biti za 2-3 godine je druga priča...

@Villy_Da_Man
Meni su baš superiška!
100 ljudi, 300 ćudi....
 
Nvidia je objavila i ove rezultate sa aktuelnim igrama koje su relevantne:

nvidia-perfrtx20-2.jpg


Ja sam prijatno iznenađen. Po ovim rezultatima RTX 2080 će zaista biti brži od GTX 1080 Ti. Izgleda da će cene 10x0 serije zaista da padnu.

Još ako raytracing bude upotrebljiv i na sporijim karticama. Mogu već da zamislim kako će se EA potruditi da otvaranje lootboxva u Battlefield 5 izgleda spektakularno sa raytracingom.
 
Poslednja izmena:
Ne znam zasto ste toliko iznenadjeni, kada je i 10 serija bila toliko jaca od 9 serije, a 9 od 7...

Bice kao i sa 10 serijom, 2070 za fhd do sledece generacije i malo duze, 2080 za 1440p, a 80ti za 4k.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
10 strana o tome kako su kartice skupe a niko nije video testove u igrama. da sacekamo testove u igrama pa da vidimo da li su skupe ili mozda nisu? ako GTX2070 bude u nivou GTX1080Ti, a kod nas na polici bude ~600e, da li je onda skupa? ne kazem da ce tako biti ali kuknjava bez testova je jednostavno bzvz. takodje, ove karte su za ljude sa 2 i 4K monitorima, ko igra na 1080p sa paksalom je miran i dalje.
zna li iko kada ce testovi u igrama?
 
Nazad
Vrh Dno