Šta je novo?

GeForce RTX 2000 Thread

Bolje kupi DP to HDMI kabel i to po mogucnosti neki krsten koji je neko ozbiljan izradio da ne bude problema sa visim rezolucijama. Ja sam morao da nekoliko masina za Quadro grafike da prelazim sa DP na HDMI. Kupili smo dell kablove i nema problema, sa nekim jeftinijim dogadjalo se da monitor jednostavno nema sliku u 4k :(
 
GTX 1660 Ti, 1660 i 1650, od sredine februara do kraja marta. Po performansama, verovatno će odgovarati GTX 1070, RX 590 i RX 570 kartama, respektivno.
 
Kad bi stvarno 1660/Ti išla oko 250evra, to bi bilo extra ali sumnjam. Mada sad već ima i to kod nas 2060 za 350e pa ko zna!
 
Je l' je uspeo neko da kupi karticu u našim radnjama?

Vidim da dve radnje "imaju na stanju", a ispod piše da je rok isporuke 21 radni dan, pa me zanima da li su ih uopšte i imali.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pojavili su se ASUS RTX 2060 modeli u domaćim radnjama. Turbo od 55,000 RSD, dok DUAL / STRIX kreću od 60,000 RSD. :d
 
Prakticno dzabe :D

Fejlovali su malo sa RTX serijom. Svi koji su kupili GTX 10xx karte nece da prelaze na RTX. Sa GTX 9xx na GTX 10xx je i imalo smisla preci zbog jacine kartica, ali ovo je onako...meh.
 
Na KP custom fan modeli za 350e i jedna Zotac AMP od 320e.

Realno, do leta ne treba ovo ni gledati dok ne stigne (ako uopste stigne) odgovor od AMD-a. Konkretno RTX 2060 je 45-50%+ brza od GTX 1060, posebno se razlika vidi u 1440p i 4k, ali realno je i 40% skuplja.
 
Poslednja izmena:
350€? Opa, mislio sam da neće ispod 400...
Ko zna kad će taj famozni AMD-ov odgovor, na CES-u ni rečju nisu pomenuli Navi karte a i onu zlosrećnu Sedmicu su izbacili čisto da ih ne linčuju ako se pojave bez ičega...
 
Stigla MSI RTX 2080 Gaming X Trio. Memorija Samsung. :D

Nisam joj testirao limite ali za sada na +100Mhz core (efektivno 2025-2050Mhz boost) i +500(1000)Mhz memorija radi stabilno bez dizanja voltaze.
Ono sto me malo brine je podizanje core kloka na 2100Mhz pocinje da uzrokuje artifakte, smanjivanjem OC nestaju. Ovo sam testirao bez diranja memorije. Nisam pokusao dizanje voltaze.

To mi se sa GTX 980Ti nikada nije dogadjalo. Ili je bila stabilna ili ne, nikakve greske i artifakti se nisu javljali pri OC jezgra.

Temperatura sa manuelnim dizanjem obrtaja na 60% krece se u rasponu 60 - 63C (oc). Po difoltu mislim da se ispod 60C gase ventilatori.

Sto se performansi tice, za mojih 1440p je odlican i vrlo osetan upgrade. :type:
 
Sto te brine? Nemoj da radis toliki OC i nema brige. :)

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
sto ne bismo otvorili zasebne threadove za nove grafe? uopsteni thread je ok dok se ne pojave, sada bi vec vredelo otvoriti nove.
 
Cim do sad nije niko, znaci da nema nekog interesovanja. Mozda je i bolje da je zajednicka tema nego da imamo 3-4 prazne teme
 
Cim do sad nije niko, znaci da nema nekog interesovanja. Mozda je i bolje da je zajednicka tema nego da imamo 3-4 prazne teme

Slažem se, još uvek premali broj ljudi ovde ima RTX karte i ne govori se Bog zna koliko o posebnim modelima koliko o celoj generaciji...
 
Prelazni model, preskup, sa tehnologijama u maltene beta fazi. 7nm ce biti prava stvar

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Jel se isplati uzimati rtx 2060 sad? Dal bi mozda 4770k bottleneckovao sa njom? I kod kojih kupujete sa kp ako moze u pm :)
 
Ja sam uzeo Gigabyte 2060 Windoforce iz Mađarske.
Poprilično sam zadovoljan performansama ali cena je velika za to što nudi (pogotovu cene kod nas koje su veće i do 100 eura).
 
Ja sam uzeo Gigabyte 2060 Windoforce iz Mađarske.
Poprilično sam zadovoljan performansama ali cena je velika za to što nudi (pogotovu cene kod nas koje su veće i do 100 eura).

Uzeo si bas iz Madjarske ili od nekog sa KP? Ne znam od koga ljudi to kupuju uglavnom sa KP.

Da mi ne bude procesor usko grlo za 2060? Sad imam gtx 970.
 
Jel se isplati uzimati rtx 2060 sad? Dal bi mozda 4770k bottleneckovao sa njom? I kod kojih kupujete sa kp ako moze u pm :)
Istraživao sam malo duže za moj prastari i7-2600k, ne bi trebalo da bude problema. Tek za tvoj nece biti na 1080p/2K, za 4K vec nisam gledao.
 
Jel se isplati uzimati rtx 2060 sad? Dal bi mozda 4770k bottleneckovao sa njom? I kod kojih kupujete sa kp ako moze u pm :)

Pa na 1080p i hoce. Sto je veca rezolucija veci je stres po gpu nego cpu tako da na vecim rezolucijama procesor manje postaje usko grlo. U mom slucaju na 1080p skacu mi performanse moje gtx 1070 kad overklokujem cpu. Za svakih 100 mhz kloka procesora graficka mi je izbacivala veci skor i u igrama i u benchu. Sad mi je procesor na 4.8 ghz i razlika je ocigledna posle oc-a procesora iako imam i5 8600k
 
Uzeo si bas iz Madjarske ili od nekog sa KP? Ne znam od koga ljudi to kupuju uglavnom sa KP.

Da mi ne bude procesor usko grlo za 2060? Sad imam gtx 970.
Nece biti uzimaj slobodno.

Poslato sa RNE-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Nece biti botleneck ali...
Imaces sitan stuttering, seckanja itd sto nije toliko do hw koliko je do ne optimizovanosti za isti.
Voki i ja imamo iste grafe, on je na 7700, ja na 4790. Neke igre savrseno rade dok kod vecine cpu jedva da radi 50% a vidis da se "muci igra". Kod Vokija je obrnuto.

TT on 6X
 
Imam ponudu za ovu

GIGABYTE GV-N2060OC-6GD GeForce RTX 2060 6GB GDDR6 OC od 393€

Jel to windforce? Nema dvi-d a ja imam dva monitora od kojih jedan je na dvi-d.
 
Windforce su ti najgori ventovi, moj savet beži od toga. Gledaj MSI Gaming ima dual bearing fans kao Sapphire Nitro karte.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
To onda jedino ovaj model ima dual bearing od 2060.

Nema nigde te gaming z po oglasima.


Nasao sam 2060 gaming z za 410€. Dal da uzimam?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno